Fryzury z warkoczem

Fryzury z warkoczem to jedno z najprostszych uczesań, jeśli masz długie włosy. Na co dzień nie wymagają specjalnego suszenia czy przygotowywania włosów. Jeśli jednak zależy ci na wyjątkowej objętości splotu, będziesz potrzebowała trochę więcej czasu. Nie wpłynie to jednak na stopień trudności wykonania tych efektownych fryzur z warkoczem w roli głównej.

Warkocz holenderski w wersji sportowej

Warkocz holenderski różni się od tradycyjnego dobieranego jedynie tym, że podczas robienia splotu kosmyki wkłada się pod spód włosów. Dzięki temu sam warkocz jest znacznie bardziej uwydatniony. Świetnie wygląda też w duecie.

Chcąc zrobić dwa warkocze holenderskie zacznij od zrobienia przedziałka przez środek włosów. Jedną połowę zepnij klamrą, a drugą zacznij zaplatać zaczynając od samej góry. Gdy skończysz, powtórz czynność z drugiej strony. Na koniec poluzuj warkocze wyciągając do zewnątrz splot.

Pinterest, uniquehairstyles.tumblr.com

Fryzury z warkoczem (tylko!) na długie włosy

Oczywiście możesz próbować zrobić tę fryzurę na krótkich włosach, ale właściwego kształtu nabierze dopiero przy bardzo długich kosmykach. Zacznij od wydzielenia dość grubego pasma na czubku głowy i zaplecenia go w warkocz. Następnie podziel pozostałe włosy na trzy pasma jak do warkocza dobieranego i w trakcie zaplatania do jednego z pasm dodaj gotowy już warkoczyk. Na koniec poluźnij całość i utrwal lakierem.

Pinterest, wizaz pl

Efektowny warkocz dobierany

Tego typu fryzury z warkoczem najlepiej wyglądają na grubych i kręconych włosach. Twoje są zupełnie proste? Potrzebujesz jedynie lokówki stożkowej lub prostownicy, z pomocą której szybko zrobisz loki. Nie rozczesuj ich, a jedynie przeczesz palcami. Aby dodać włosom dodatkowej objętości możesz spryskać je dodatkowo suchym szamponem. Podziel całość na trzy pasma i zaplataj luźny warkocz dobierany. Powstały splot jeszcze bardziej poluzuj i utrwal lakierem do włosów.

Pinterest, Portal Fryzjera Pl