Polskie kino: filmy warte obejrzenia

Polskie kino przeżywa aktualnie swój wielki renesans. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej polskich produkcji na światowym poziomie. Dowodem na to może być ten polski film z 2018 roku, mianowicie „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, która była szeroko komentowana po wygranej na festiwalu w Cannes. Nic zresztą dziwnego, trio Pawlikowski, Joanna Kulig i Tomasz Kot sprawili, że widzowie "Zimnej wojny" oniemieli z zachwytu. 

Polskie filmy docenianie na międzynarodowej arenie

Inne polskie filmy też radzą sobie coraz lepiej na międzynarodowej kinematograficznej arenie. Na przełomie ostatnich kilku lat polskie ekranizacje zostały zauważone i niejednokrotnie nominowana oraz nagradzane na zagranicznych festiwalach. W gronie najlepszych polskich filmów ostatnich lat znalazły się m.in.: „W ciemności” Agnieszki Holland, który był nominowany do Oscara,  „Ida” Pawła Pawlikowskiego wyróżniona statuetką przez Amerykańską Akademię Filmową czy „Body/ciało”  Małgorzaty Szumowskiej, za który reżyserce wręczono Srebrnego Niedźwiedzia.

Zobaczcie przygotowaną przez nas listę: 12 najlepszych i najbardziej cenionych polskich filmów. Oglądałyście je wszystkie? Jeśli nie - pora nadrobić zaległości!