Natura odbiera to, co do niej należy!

Natura górą! Podczas, gdy ludzie na całym świecie bunkrują się w swoich domach z powodu przymusowej kwarantanny, zwierzęta przejmują kontrolę nad opustoszałymi miastami. Może to był od początku ich plan?

Monstrualny wpływ jaki ma człowiek na świat przyrody ma charakter superdrapieżczy - bierzemy z niego wszystko, czego zapragniemy i o wiele wiele więcej, nie dając planecie nic w zamian.  Ekolodzy ostrzegają o ogromnych nieodwracalnych zniszczeniach i katastrofalnych skutkach tej degradacji środowiska. Jak się okazuje - wystarczy tak niewiele, jak tydzień bez ludzkiej obecności, by natura odebrała sobie to, co do niej należy.

Internauci z całego świata wrzucają zdjęcia zwierząt swobodnie poruszających się po najbardziej ruchliwych miejskich przestrzeniach i turystycznych obiektach jak weneckie kanały czy główny deptak Zakopanego. Podobne informacje dobiegają też z najbardziej turystycznych miejsc, gdzie zwierzęta były zwykle dokarmiane przez turystów. Tak jest w Japonii, gdzie jelenie z Nara Parku krążą po jego okolicy w poszukiwaniu przekąsek oraz w przypadku rozpieszczanych smakołykami przez przyjezdnych małp w Tajlandii.

 

 

Zobacz jak wygląda opustoszała Wenecja. Tak czystej wody nie było tam od 60 lat!

Zobacz także:

Czujne łanie dotąd chowające się w zagajnikach wyszły na ulice Sienkiewicza i Kościuszki w Zakopanem. Delfiny podpływają do zaskoczonych mieszkańców w porcie Cagliari na Sardynii, a w samych kanałach weneckich pływają ławice ryb.

W Shedd Aquarium w Chicago na czas pandemii pracownicy wypuścili parę rozbrajających pingwinów: Edwarda i Annę na podróż po zamkniętych przestrzeniach ośrodka. To ostatnia chwila szaleństwa pary nim za tydzień zaczną budować gniazdo dla potomstwa. To jedna z najsłodszych rzeczy, jakie dziś zobaczycie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The adventure continues! This morning, Edward and Annie explored the rotunda. They are a bonded pair of rockhopper penguins, which means they are together for nesting season. Every spring is nesting season for the penguins here at Shedd, and this year is no different! Next week, penguins, including Edward and Annie, will begin to build their nests. You’re invited to digitally join us for the nesting coverage! In the meantime, we will share a variety of animal activities, and yes, Wellington will return! While right now is strange to us, it’s a normal day for the penguins and other animals at Shedd. Our caregivers are constantly providing new activities, experiences, food and more to allow the animals to express natural behaviors. Let us what penguin activities you want to see!

Post udostępniony przez Shedd Aquarium (@shedd_aquarium) Mar 16, 2020 o 2:09 PDT