Tabletka „dzień po” – recepta online

Zgodnie z Polskim prawem antykoncepcyjne środki hormonalne dostępne są w naszym kraju wyłącznie na receptę. To spore utrudnienie, gdy czas nagli – wszyscy przecież wiedzą, że skuteczność antykoncepcji awaryjnej zależna jest od tego, jak szybko zostanie przyjęta tabletka „dzień po”. W przypadku preparatu EllaOne kobieta ma na to zaledwie 120 godzin (a najlepiej, jeśli połknie tabletkę w pierwsze 24 godziny po stosunku). W przypadku Escapelle czas ten jest jeszcze krótszy i wynosi 72 godziny (a najlepiej, jeśli kobieta połknie tabletkę w pierwsze 12 godzin). 

Recepta na antykoncepcję online wydaje się rozsądnym wyjściem, jeśli kobieta nie może z różnych przyczyn skorzystać ze stacjonarnej konsultacji z lekarzem. 

  • To rozwiązanie nie tylko eliminujące wieczne problemy z rejestracją i długie kolejki. 
  • Zapewnia również większą anonimowość, co docenią zwłaszcza kobiety z mniejszych miejscowości, gdzie wszyscy się znają. 

Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, a receptę można otrzymać w dowolnym momencie zaledwie w kilka chwil. Nie trzeba przy tym zupełnie obawiać się o swoją prywatność. 

Jak dostać receptę na EllaOne lub Escapelle najszybciej?

Teoretycznie recepta na tabletki antykoncepcyjne od lekarza rodzinnego jest możliwa, w tym również na antykoncepcję awaryjną, jednak w praktyce bywa różnie. Gdy czas nagli, a ciężko umówić się stacjonarnie do lekarza, dla którego nie jest problemem tabletka „dzień po”, recepta online może okazać się ostatnią deską ratunku. Jeśli zastanawiasz się, jak dostać receptę na EllaOne czy Escapelle szybko, to wiedz, że taką możliwość oferują różne serwisy internetowe, np.  Naszarecepta.pl - https://naszarecepta.pl/e-recepta/tabletka-po/. E-receptę może Ci bowiem wystawić medyk online. Tabletka „po” otrzymana w ten sposób jest całkowicie legalna, ponieważ wystawia ją uprawniony lekarz po wykluczeniu przeciwwskazań. 

Możliwość konsultacji zdalnych to duże ułatwienie dla wielu kobiet, które potrzebują tabletki „po”. Stacjonarnie często bowiem problemem jest otrzymanie takiej recepty w porę. Nie dość, że lekarz może skorzystać z klauzuli sumienia, to na dodatek dostanie się do niego „od ręki” często graniczy z cudem. W tej sytuacji niewątpliwie warto rozważyć opcję konsultacji przez Internet.

Recepta na antykoncepcję online – co jeszcze należy wiedzieć?

Wiele kobiet zastanawia się nad ceną usługi prywatnej konsultacji zdalnej, gdyż niewątpliwie recepta na tabletki antykoncepcyjne od lekarza rodzinnego będzie darmowa. Jak to wygląda, gdy w grę wchodzi wystawiana przez Internet e-recepta? Antykoncepcja za darmo nie może zostać wypisana w przypadku podmiotów medycznych świadczących usługi prywatne. 

Gdy w grę wchodzi tabletka „dzień po”, sama recepta online nie jest jednak płatna. Nie płacimy tu za samą receptę, tylko za prywatną konsultację, którą oferuje nam medyk online. Tabletka „po” może być przepisana pacjentce jako efekt tej konsultacji, o ile lekarz w czasie wywiadu nie stwierdzi przeciwwskazań do jej wystawienia. 

Zobacz także:

Udając się do ginekologa czy jakiegokolwiek innego lekarza prywatnie, również trzeba jednak liczyć się z koniecznością zapłaty za konsultację. Niejednokrotnie kwoty te przekraczają kilkakrotnie koszt konsultacji zdalnej przez jeden z portali.