Jak zapamiętamy Karin Dor?

Karin Dor, niemiecka aktorka znana między innymi z roli Helgi Brandt w filmie "Żyje się tylko dwa razy", piątej produkcji z cyklu o przygodach Jamesa Bonda, zmarła w wieku 79 lat.

Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci Karin Dor. Wiadomo, że aktorka zmarła 6 listopada 2017 w domu opieki w Monachium.  Niemiecka aktorka w 2016 roku miała poważny wypadek, a w lipcu 2017 roku doznała wstrząśnięcia mózgu  po zderzeniu z kobietą prowadzącą wózek z dzieckiem. Od tej pory artystka wymagała stałej opieki.

Karin Dor urodziła się w 1938 roku w Wiesbaden i tak naprawdę nazywała się Kätherose Derr. W jej dorobku artystycznym znalazły się takie wybitne filmy jak: "Topaz" Alfreda Hitchcocka, w którym zagrała rolę ognistej Kubanki czy trzy niemieckie westerny o Winnetou: „Winnetou: Skarb w Srebrnym Jeziorze” (1962), „Ostatni renegaci” (1964) i „Winnetou w Dolinie Śmierci” (1968). Karin Dor wystąpiła też w amerykańskim serialu telewizyjnym "Szef", a także w wielu niemieckich filmach.

Aktorka trzykrotnie wychodziła za mąż. Jednym z jej mężów był amerykański reżyser kaskaderów, George Robotham, który zmarł w 2007 roku. Z wcześniejszego małżeństwa z Haraldem Reiniem doczekała się potomstwa.

Zobacz Karin Dor w filmie "Żyje się tylko dwa razy":

Zobacz także: