Jedz ryby!

Nie sposób wyobrazić sobie zdrowej diety bez ryb – jeśli jest to dieta niskocholesterolowa, to warto postawić na świeże ryby morskie. Są one bogatym źródłem wielu związków mineralnych i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, ale również kwasów Omega-3. Związki te korzystnie wpływają na poziom cholesterolu we krwi, co zmniejsza korzystnie wpływa na ryzyko wystąpienia schorzeń układu sercowo-naczyniowego.
 
Jedz owsiankę na śniadanie

Płatki owsiane, spożywane np. w postaci pysznej owsianki z dodatkiem bananów, są niezwykle bogatym źródłem błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy jest składnikiem bardzo sycącym, przez co ogranicza chęć sięgnięcia po niezdrowe: słone, tłuste i wysokokaloryczne przekąski, co może niekorzystnie wpływać na poziom cholesterolu we krwi. Płatki owsiane warto także przemycać np. do domowych wypieków: pełnoziarnistego chleba lub bułek.
 
Postaw na jabłka

Aby skutecznie obniżyć poziom cholesterolu we krwi, warto ograniczyć jedzenie nasyconych tłuszczów zwierzęcych, na rzecz nienasyconych, pochodzenia roślinnego. Dobrym pomysłem będzie rezygnacja z niektórych środków do smarowania, takich jak masło oraz smalec i zastąpienie ich produktami roślinnymi, takimi jak Flora pro.activ, która skutecznie obniża cholesterol ze względu na zawarte w niej sterole roślinne. Poza tym, warto również zwiększyć spożycie oliwy z oliwek ioleju rzepakowego, które są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6.