Wysokie czoło fryzury – french bob z grzywką

Duże czoło można zakryć idealnie dobraną fryzurą. Pozwoli zwiększyć jeszcze swój urok i poczuć się pewniej. Wróciła moda na boby, czyli na dość klasyczną fryzurę, polegającą na jednolitym skróceniu włosów, które po ścięciu najczęściej sięgają do linii brody. French bob to fryzura idealna, bardzo elegancka i jednocześnie prosta w utrzymaniu. Codzienne układanie włosów nie sprawia żadnej trudności. Krótkie włosy z grzywką mogą nieco odmiennie wyglądać u poszczególnych osób, ponieważ należy dobrać fryzurę do kształtu twarzy - french bob zwykle jednak kończy się w okolicach brody, a ponadto włosy są pofalowane lub nawet kręcone. Krótkie, kręcone włosy sprawiają, że wygląda się nieco zadziornie, z charakterem. Właścicielką takiej fryzury przez długi czas była na przykład aktorka Felicity Jones. 

Jak układać włosy?

 1. We włosy warto wetrzeć piankę, by lepiej się układały. 
 2. Gdy włosy nieco wyschną, najlepiej ułożyć je palcami.
 3. Fryzura powinna wyglądać nieco niedbale - jak czesana wiatrem. To efekt, jaki pragnie się uzyskać. W trakcie przeczesywania palcami włosów nie można zapomnieć o grzywce. 
 4. Na koniec warto sięgnąć po utrwalający spray nabłyszczający i nałożyć go na włosy.

Wysokie czoło fryzury – włosy do ramion z grzywką na boki

Wysokie czoło można optycznie zmniejszyć dzięki grzywce układającej się na boki. Tak zwany "curtain bangs" to właśnie typ grzywki, która okala twarz po obu stronach. Twarz wyłania się z niej jak zza kurtyny - stąd nazwa. Długa grzywka rozchodząca się na boki twarzy może towarzyszyć różnym fryzurom - nawet kokom, warkoczom czy kucykom. Pasują do niej także włosy rozpuszczone, do ramion. Wówczas grzywka jest od nich niewiele krótsza. Symetryczna, ale szeroka twarz, wysokie czoło i ostre rysy twarzy zyskają bardzo, gdy dobrana zostanie do nich właśnie taka grzywka na boki. Rysy twarzy złagodnieją, czoło się optycznie zmniejszy, a twarz stanie się szczuplejsza. Curtain bangs nosi między innymi Jennifer Lopez czy Ariana Grande. 

Jak układać włosy ścięte w ten sposób?

 1. Na czubku głowy wykonujemy równy przedziałek.
 2. Włosy można wyprostować, ale lepiej wetrzeć w nie na przykład piankę i niedbale układać palcami przy twarzy czy zakręcić.
 3. W zależności od wybranej fryzury, układamy resztę włosów. Grzywkę zaś rozdzielamy przy czole na boki. Można to zrobić równo, ale można również zdecydować się na więcej włosów po jednej stronie. 
 4. By osiągnąć klasyczne curtain bangs najlepiej odkręcić grzywkę na lewo i na prawo. Powinna zacząć się najbardziej odkręcać mniej więcej na linii brwi lub tuż nad nimi. 

Wysokie czoło fryzury – long bob z grzywką na bok

Wysokie czoło dobrze wygląda w dłuższym bobie. Long bob - inaczej znany jako lob - to bardzo modne cięcie, w którym włosy sięgają do ramion. Ta ponadczasowa fryzura pasuje do każdego typu urody i każdej kobiecie dodaje uroku. Włosy w tym przypadku sięgają maksymalnie do łopatek. Taka długość optycznie wyszczupla sylwetkę, zapobiega puszeniu się włosów, a jednocześnie sprawia, że wyglądają na gęstsze. Long bob to fryzura chętnie wybierana przez gwiazdy. Takim cięciem może pochwalić się między innymi Ewa Chodakowska czy Joanna Krupa. 

Jak właściwie ułożyć long bob z grzywką? Wszystko zależy od tego, czy chcemy by włosy były proste czy falowane. W jednym i drugim przypadku możemy użyć prostownicy, lecz albo po to by wyprostować włosy, albo po to by zrobić lekkie fale. Ta druga opcja jest zdecydowanie popularniejsza!

 1. Boba typu "morskie fale" najlepiej układać zaraz po umyciu włosów. W lekko wysuszone włosy wcieramy piankę.
 2. Piankę najlepiej wgniatać we włosy, tym samym stylizując je niedbale w lekkie fale.
 3. Susząc włosy, nadal je ugniatamy dłońmi.
 4. Mniej podatne kosmyki można lekko skręcić przy użyciu prostownicy.
 5. W grzywkę wgniatamy piankę i układamy ją na bok, lekko podkręcając w górę.
 6. Przeczesujemy włosy palcami - i gotowe!

 

Zobacz także:

Wysokie czoło fryzury – kręcone włosy z grzywką

Fryzury dla wysokiego czoła mogą obejmować także krótkie kręcone włosy. Kręcone włosy bardzo ładnie komponują się z grzywką. Grzywka zakrywa wysokie czoło, a loki przyciągają uwagę. Włosy można kręcić tylko na szczególne okazje. Z takiej możliwości korzysta na przykład Jennifer Lopez czy Jenna Devan. Tak zwany curly bob dobrze wygląda z dłuższą grzywką. Może ona sięgać kości policzkowych, albo opadać nawet nieco dalej. Najlepiej odnajdą się w takiej fryzurze właścicielki twarzy trójkątnej i kwadratowej, jednak kręcone włosy z grzywką pasują w zasadzie wszystkim. 

Jak je układać?

 1. W lekko wilgotne włosy warto wetrzeć jakiś kosmetyk modelujący - na przykład piankę czy lotion do stylizacji. 
 2. Najlepiej zrobić na włosach asymetryczny przedziałek - chyba że grzywka została tak obcięta, by opadać po obu stronach twarzy.
 3. Pasma najlepiej nakręcić na wałki, choć można też użyć lokówki. 
 4. Grzywkę można zostawić prostą lub również lekko ją zakręcić. 
 5. By loki prezentowały się naturalnie, warto je przeczesać palcami.
 6. Można użyć lakieru by loki dłużej się trzymały.

 

Wysokie czoło fryzury – pixie cut

Wysokie czoło nie powinno być dla nikogo powodem do kompleksów. Pasuje do wielu różnych fryzur - można zasłaniać je grzywką, ale nie jest to przecież konieczne. Osoby o wysokim czole mogą nosić z powodzeniem tak długie włosy z grzywką, jak i krótkie włosy. Jakie? Na przykład pixie cut! Pixie cut to bardzo krótka fryzura, przy czym włosy są krótsze z tyłu, a dłuższe po bokach i z przodu. Wielkie znaczenie ma w przypadku tej fryzury grzywka, która może być krótsza lub dłuższa. Jedna i druga zasłoni wysokie czoło. Asymetryczny przedziałek dodaje lekkości i sprawia, że fryzura wygląda jeszcze bardziej ciekawie. 

Pixie to mitologiczne postacie z brytyjskiego folkloru. Fryzurę tego typu spopularyzowała Audrey Hepburn. Później nosiła ją między innymi Mia Farrow czy Twiggy. Pixie cut podkreśla twarz, więc najlepiej prezentują się w niej osoby, które mają regularne rysy twarzy i kształtne głowy. Co ciekawe, takie cięcie pasuje nie tylko młodym osobom, ale też kobietom w średnim wieku, którym dodaje lekkości i czaru. Jak układać włosy obcięte w ten sposób?

 1. We fryzurze typu pixie cut to grzywka jest najdłuższa - to właśnie ona jest zatem decydującym elementem, nad którym należy nieco popracować. Najpierw na włosy warto nałożyć żel, wosk czy piankę, by lepiej się układały. 
 2. Tył głowy można przeczesać palcami, by nie były one zbyt przylizane. 
 3. Grzywkę rozczesujemy i prostujemy lub formujemy z niej fale. 

Fryzura pixie cut ma w sobie coś buntowniczego. Niektóre kobiety decydują się nawet na wygolony bok albo zafarbowanie grzywki czy końcówki grzywki na jakiś ciekawy kolor - na przykład róż czy fiolet. Pixie cut jest jednak wyraziste również w swej klasycznej wersji. I świetnie pasuje osobom o wysokim czole!