Komu pasuje wysoki kucyk?

Wysoki kucyk pasuje wielu osobom. To uniwersalne uczesanie, które pasuje do różnych typów urody i do różnych kształtów twarzy. Wiele celebrytek i gwiazd pojawiało się w takim uczesaniu - na przykład Cleo czy Anna Lewandowska. By kucyk prezentował się efektownie, włosy powinny być jednak odpowiednio grube i długie. Wiele osób nie posiada naturalnie takich włosów - decydują się więc na doczepy. Wysoki kucyk może wyglądać jeszcze bardziej efektownie, jeśli użyje się do jego ozdobienia dekoracyjnej gumki czy spinki. Włosy w kucyku mogą pozostać proste, ale można również lekko je natapirować by zwiększyć ich objętość. Sprawdzą się również lekkie fale i silne skręty. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @ianabudeanu

Wysoki kucyk w stylu retro

Podniesiony kucyk w stylu retro to fryzura w stylu lat 60', którą gwiazdy chętnie wybierają na czerwony dywan. W takim modnym uczesaniu pokazała się już między innymi Hailey Bieber czy Adriana Lima. Kucyk w stylu retro może być związany szeroką gumką, ale modne jest też otaczanie miejsca wiązania pasmem włosów - tak by gumka była niewidoczna. Wysoki kucyk w stylu retro nadaje się w zasadzie na każdą okazję. Jest bardzo elegancki, więc można się w nim pojawić na ślubie czy na komunii, a jednocześnie można w nim pokazać się również w pracy czy na randce. To stylowe uczesanie oczywiście przeznaczone jest dla posiadaczek długich włosów - inaczej efekt nie będzie odpowiedni. Najlepiej wyglądają w nim gładkie, proste włosy. Wykonanie kucyka nie zajmie dużo czasu - najważniejsze jest odpowiednie przygładzenie włosów. 

Jak zrobić taki wysoki kucyk w stylu retro?

 1. Włosy przygładza się, zaczesuje i związuje wysoko - niemal na czubku głowy. 
 2. Końcówki włosów należy wywinąć tak, by odstawały na zewnątrz. Można do tego użyć prostownicy. 
 3. Jedno pasmo włosów oddzielamy od reszty i okręcamy wokół gumki. 
 4. Pasmo włosów zabezpieczamy wsuwką. 
 5. Wszelkie odstające kosmyki należy wygładzić, używając do tego na przykład serum wygładzającego. I gotowe!

Wysoki kucyk z warkoczem

Wysoki kucyk na wesele czy inne, szczególne okazje może być wykonany z prostymi włosami lub z włosami zaplecionymi w warkocz. Warkocz może również zostać zapleciony na głowie, a włosy od miejsca związania mogą być puszczone - proste lub pofalowane. Do takiego kucyka nadaje się świetnie grzywka na boki, ale i grzywka na prosto. Kucyk z warkoczem pasuje najbardziej kobietom o regularnych rysach twarzy. Owalna twarz najlepiej prezentuje się w takim wydaniu, gdyż warkocz zbiera wszystkie kosmyki znad twarzy i uwydatnia jej rysy - nie są niczym zasłonięte. To fryzura chętnie wybierana na Sylwestra - nietuzinkowa i oryginalna.

Jak długo robi się taką fryzurę? Trzeba zarezerwować sobie około kwadrans. Jak zrobić kucyka z warkoczem?

 1. Zaczynamy od wydzielenia na głowie jednego grubszego pasma i podzielenia go na trzy mniejsze części. Zwykle robi się to na środku, ale popularna jest też wersja z warkoczem z boku.
 2. Pasma zaplatamy tak jak to ma miejsce w przypadku warkocza dobieranego, czyli z każdej strony dodajemy przy pleceniu niewielki kosmyk. 
 3. Postępujemy w ten sposób aż do momentu gdy warkocz dotrze do miejsca, w którym możemy związać włosy gumką. 
 4. Zawiązujemy gumkę i gotowe! Możemy jeszcze palcami ponaciągać nieco włosy w warkoczu, by wydawał się grubszy.

 

Wysoki kucyk z przedziałkiem

Wysoki kucyk z przedziałkiem to ciekawa alternatywa dla popularnego kucyka, w którym zbieramy włosy również znad czoła by je razem związać. Przedziałek - czy to boczny, czy też prosty i równy - pojawia się czasem przy kokach. Może więc również dotyczyć włosów związanych w kucyk! Przedziałek ten może być równy, z włosami płasko zaczesanymi na głowie, ale włosy mogą również być nieco w nieładzie - gdzieniegdzie powyciągane i swobodnie spływające. Wysoki kucyk z przedziałkiem może posiadać grzywkę, ale jest to rzadka sytuacja. Wykonanie takiego kucyka z przedziałkiem zajmie nam co najwyżej kilka minut. Czas wydłuża się, gdy całość ma być gładka - musimy na końcu przygładzić jeszcze wszystkie odstające kosmyki. Taką fryzurę lubi Kim Kardashian. 

Zobacz także:

Jakie są sposoby na kucyka z przedziałkiem?

 1. Najpierw należy wetrzeć we włosy piankę czy lotion wygładzający, by całość ładnie się układała.
 2. Przy pomocy fryzjerskiego grzebienia z ostrym końcem wydzielamy na włosach przedziałek - na środku lub z boku. Zróbmy to bardzo dokładnie, by przedziałek był równy.
 3. Przy pomocy grzebienia zaczesujemy gładko włosy w kucyk, dbając by był umieszczony wysoko. Oczywiście, zbieramy włosy również z dołu. 
 4. Wygładzającym kosmetykiem wyrównujemy włosy.

Wysoki kucyk z grzywką

Wysoki kucyk to uczesanie, na które mogą sobie pozwolić zarówno panie posiadające grzywkę, jak i te które jej nie mają. W tym pierwszym przypadku trzeba być jednak ostrożnym - grzywka zabiera nieco włosów, które normalnie trafiłyby do kucyka. Może się on zatem wydawać szczuplejszy, mniejszy, skromniejszy. Grubsze włosy nie odczują zapewne większej różnicy - może to być jednak problemem w przypadku włosów cieńszych. Na grzywkę w tym przypadku powinny się zatem decydować właścicielki grubych i gęstych włosów. Zbyt cienki kucyk i zbyt gruba, gęsta grzywka nie będą też ze sobą współgrać - proporcje muszą być zachowane, a grzywka przerzedzona. Może ona kierować się na bok, albo być prosta, długa i sięgająca za linię brwi, albo nieco krótsza. Najpopularniejsze są grzywki asymetryczne oraz grzywki półokrągłe, czyli dłuższe po bokach i krótsze na środku czoła. 

Wysoki kucyk z grzywką jest prosty do wykonania - można to zrobić bardzo szybko. Wiele zależy oczywiście od tego w jaki sposób chcemy podkreślić grzywkę i resztę włosów, ale najczęściej wybierana jest fryzura z lekkimi falami. Fale dodają włosom objętości. Taka fryzura nadaje się świetnie na wesele i inne uroczystości. Ponieważ jest prosta do wykonania, nadaje się też na co dzień. Jak ją zrobić?

 1. By zwiększyć objętość włosów warto wetrzeć w nie po umyciu piankę do stylizacji i suszyć je przy użyciu suszarki i okrągłej szczotki. 
 2. Włosy można spryskać od spodu lakierem, by wydawały się bardziej uniesione. 
 3. Oddziel grzywkę od reszty włosów i zaczesz je gładko na czubku głowy. Możesz utworzyć dwa kucyki jeden pod drugim i związać je razem szerszą gumką - wówczas kucyk będzie wydawał się grubszy. 
 4. Prostownicą zrób fale na włosach w kucyku. Grzywkę możesz podobnie pofalować dłońmi, wcierając w nie jeszcze odrobinę pianki.

 

Wysoki kucyk z tapirem

Wysoki kucyk z tapirem pozwala dodać włosom objętości. Nosi go w ten sposób między innymi Jennifer Lopez czy Jennifer Aniston. Kucyk z tapirem to nieład kontrolowany - wydaje się, że włosy są lekkie i swobodnie spięte, ale jest to fryzura bardzo dopracowana. Pasuje na codzienne wyjścia - jest bardziej nieformalna. To coś dla osób, które cenią sobie luźny styl i chcą zwiększyć optycznie grubość swoich włosów. Wykonanie takiego kucyka zajmie około 5-10 minut.

 1. Włosy należy dobrze rozczesać i wetrzeć w nie piankę. 
 2. Rozpoczynamy tapirowanie włosów - od nasady do 1/3 ich długości. 
 3. Włosy związujemy wysoko na czubku głowy, starając się by nie utraciły nic ze swej objętości. 
 4. Związane włosy lekko tapirujemy, kosmyk po kosmyku. 

Wysoki kucyk to idealna fryzura na co dzień. W wersji tapirowanej nadaje się nawet dla osób, które narzekają na cienkie włosy.