Żony Donalda Trumpa: Melania Trump

Donald Trump - jak dotąd - miał trzy żony. Jednak ze zrozumiałych względów najwięcej miejsca poświęca się jego aktualnej małżonce, Melanii Trump. Z powodu swojej biografii jest ona zresztą rzeczywiście bardzo ciekawą postacią: pochodzi ze Słowenii, mieszkała w Mediolanie i Paryżu, a obywatelstwo amerykańskie otrzymała dopiero w 2006 roku, czyli już po ślubie z Donaldem. Jako First Lady odznacza się spokojem, taktem i umiarem, a więc cechami, których próżno szukać u jej kontrowersyjnego męża. Jest też uważana za bardzo stylową kobietę.

Melania Knavs urodziła się 26 kwietnia 1970 r. w Sevnicy, niewielkim słoweńskim mieście położonym w pobliżu Lublany. Jej rodzina nie wyróżniała się niczym szczególnym: ojciec zajmował się sprzedażą samochodów, matka natomiast pracowała w fabryce tekstylnej. Sama Melania po maturze rozpoczęła studia na wydziale projektowania Uniwersytetu Lublańskiego, lecz przerwała je już po roku, by poświęcić się karierze modelki.

Początkowo współpracowała z fotografami słoweńskimi, szybko jednak zainteresowano się nią w Europie Zachodniej. Swój pierwszy poważny kontrakt z agencją modelek podpisała we Włoszech, później pracowała we Francji. W tym okresie zdecydowała się zmienić nazwisko na Knauss, aby wyglądało na niemieckie. Brała udział w kolejnych sesjach zdjęciowych, trafiając od czasu do czasu na okładki branżowych magazynów.

W 1996 r. znalazła się w Nowym Jorku dzięki wizie turystycznej, która nie pozwalała na podjęcie legalnej pracy. Problemy z zatrudnieniem skończyły się dla Melanii w roku 2001, kiedy przyznano jej wreszcie zieloną kartę, czyli prawo stałego pobytu. Od tej pory mogła już bez przeszkód kontynuować w Ameryce karierę przed obiektywem.

Donalda Trumpa poznała w roku 1998, a zatem w okresie jego separacji z poprzednią żoną, Marlą Maples. Dwa lata później Melania Trump pozowała już nago podczas sesji zdjęciowej dla brytyjskiej wersji magazynu "GQ". Sesja odbyła się na pokładzie odrzutowca należącego do Donalda Trumpa. Można podejrzewać, że relacje między nimi były już wówczas dość zażyłe.

W styczniu 2005 Melania i Donald stanęli na ślubnym kobiercu, a rok później przyszedł na świat ich syn Barron. Od tamtej pory co jakiś czas krążyły plotki o niewierności Trumpa i rychłym rozwodzie. Jak dotąd okazywały się one zawsze mocno przesadzone. 

Zobacz także:

Photo: Getty Images

Melania Trump podczas kampanii

Melania Trump wyszła za mąż za milionera, ale prawdopodobnie nie przypuszczała, że Donald Trump zapragnie pewnego dnia zostać prezydentem. Mimo to, lojalnie wspierała go podczas kampanii w 2016 roku. Wygłosiła nawet pamiętne przemówienie na konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland, w którym telewizja CNN dopatrywała się plagiatu przemowy Michelle Obamy z 2008 r. Ostatecznie Donald Trump wygrał wybory, stając się 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Melanii przypadła z kolei rola pierwszej damy.

Piękna i dobrze ubrana, dawna modelka ze Słowenii cieszy się wśród Amerykanów sporą popularnością. Często porównuje się ją do poprzedniej First Lady, wspomnianej już żony Baracka Obamy. Niektórzy idą nawet jeszcze dalej, stawiając Melanię na równi z ubóstwianą od wielu dekad Jacqueline Kennedy. Widać zatem, że pozycja małżonki Donalda Trumpa czyni z niej poważnego sojusznika w walce o reelekcję. 

26 sierpnia 2020 r. Melania Trump ponownie przemawiała na konwencji republikanów, tym razem z Ogrodu Różanego Białego Domu. Wyraziła swoją solidarność z rodzinami ofiar pandemii koronawirusa w USA, odniosła się także do drażliwej kwestii amerykańskiej polityki imigracyjnej. Jej wystąpienie, jak zawsze wyważone i utrzymane w duchu narodowego pojednania, przypadło do gustu mediom na całym świecie. 

Osoba Melanii łagodzi niewątpliwie wizerunek samego Donalda Trumpa, znanego z porywczości i agresywnego języka. Skądinąd wiadomo jednak, że w Białym Domu toczy się zaciekła rywalizacja między aktualną żoną prezydenta a jego dziećmi z pierwszego małżeństwa, także czynnie wspierającymi ojca podczas kampanii. Pozycja Melanii wydaje się jak na razie mocna i niezachwiana.  

Warto wspomnieć, że Donald Trump z żoną w roku 2017 po raz pierwszy odwiedzili Polskę. Melania miała wówczas okazję porozmawiać z polską pierwszą damą, Agatą Kornhauser-Dudą. 

Photo: Getty Images

Żony Donalda Trumpa: Ivana Trump

Najważniejszy amerykański polityk ma wyraźną słabość do Słowianek - jeśli bowiem jego trzecia żona pochodzi ze Słowenii, to pierwsza urodziła się i wychowała w dawnej Czechosłowacji. Mowa o Ivanie Zelníčkovej, urodzonej w roku 1949, a będącej żoną Donalda w latach 1977-1992. Z tego związku, trwającego niemal piętnaście lat, przyszło na świat troje dzieci: Donald Jr., Ivanka i Eric. Para rozwiodła się w końcu z inicjatywy Ivany, która nie potrafiła wybaczyć mężowi zdrady z Marlą Maples.

Nawet pobieżna znajomość losów urodziwej Czeszki nie pozostawia wątpliwości co do tego, że jest ona kobietą niezwykle przedsiębiorczą. Karierę zaczynała jako modelka w komunistycznej Czechosłowacji, na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniała jednak miejsce zamieszkania i branżę. Już jako pani Trump współtworzyła ekonomiczne imperium męża, prowadząc w jego imieniu m.in. kasyno i hotel.

Po rozstaniu ujawniła z kolei swój talent literacki, publikując powieść obyczajową z wątkami autobiograficznymi oraz poradnik psychologiczny dla kobiet po rozwodzie. Co ciekawe, jej relacje z ex-mężem wraz z upływem czasu stały się znowu wzorowe. Ivana twierdzi, że bardzo się z Donaldem przyjaźnią i rozmawiają ze sobą przynajmniej raz na tydzień. Podobno to ona zasugerowała mu założenie konta na Twitterze. 

Po objęciu funkcji prezydenta Donald Trump zaproponował byłej żonie stanowisko ambasadora w Czechach. Kobieta jednak kategorycznie odmówiła, tłumacząc, że nie wyobraża sobie już życia gdziekolwiek indziej niż w Nowym Jorku albo Miami. Czeski prezydent Miloš Zeman miał jej to ponoć mocno za złe.

Photo: Getty Images

Żony Donalda Trumpa: Marla Maples

Donald Trump poznał Marlę Maples pod koniec lat 80., będąc jeszcze prawowitym mężem Ivany. Para spotykała się więc potajemnie, ale ich relacji nie dało się zbyt długo ukrywać. W 1993 roku, po rozwodzie z pierwszą żoną, amerykański biznesmen poślubił piękną aktorkę, młodszą od niego o 17 lat. W międzyczasie urodziło się ich jedyne dziecko, córka Tiffany. 

Marla dała się poznać szerszej publiczności jako odtwórczyni drugoplanowych ról w kilku znanych filmach z lat dziewięćdziesiątych, takich jak Krytyczna decyzja (1996), Życzenie wigilijne Richiego Richa (1998) czy Na dobre i złe (1997). Praca na planie filmowym nie posłużyła niestety jej małżeństwu. W 1997 r. doszło do separacji, a dwa lata później para wzięła rozwód. 

Kariera Marli rozwijała się także po rozstaniu z Donaldem. W 2013 r. wydała swoją pierwszą płytę - utrzymany w stylu New Age album The Endless. Trzy lata później wystąpiła w amerykańskiej edycji programu Taniec z gwiazdami. 

Photo: Getty Images

Więcej zdjęć wszystkich żon Donalda Trumpa znajdziesz w galerii powyżej!