Miesiąc dobiega końca, a wraz z nim kumulują się ciekawe zjawiska kosmiczne. Wielka prognoza astrologiczna na marzec 2024 wskazuje, że to właśnie w tym tygodniu odczujemy moc wiosny. Do działania pobudzi nas pełnia Księżyca w Wadze, która otwiera ważny rozdział. Co jeszcze pojawi się na niebie? Sprawdź, co prezentuje tygodniowa prognoza astrologiczna 25-31 marca 2024 roku.

Pełnia Księżyca w Wadze 

Za nami pierwszy dzień wiosny astrologicznej i kalendarzowej, a także zamykający zimę nów Księżyca w Rybach. Kolejny rozdział otworzy zaś ważne wydarzenie na niebie. Pełnia Księżyca w Wadze pojawi sięw poniedziałek 25 marca 2024. Maksymalna widoczność srebrnego globu szacowana jest na 8:00, przez co nie będzie ona widoczna gołym okiem. 

Zobacz też:

Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca jest niezwykle ważna. To za jej sprawą wyznacza się świętowanie Wielkanocy. Wielki Tydzień rozpoczyna się zawsze po pierwszej pełni w nowym cyklu astrologicznym, który następuje z początkiem wiosny.

Pełnia Księżyca w Wadze przyniesie poczucie harmonii i nowej energii. Chętniej zaczniemy nowy etap w życiu, odkryjemy ciekawe pasje i otworzymy się na ludzi. U części osób pełnia może jednak powodować nerwowość i poczucie zagubienia.

Sprawdź także:

Zaćmienie Księżyca marzec 2024

W dzień pełni Księżyca pojawi się też inne fascynujące zjawisko astrologiczne. Niecały kwadrans po ukazaniu się tarczy srebrnego globu w całości, 25 marca 2024, zajdzie półcieniowe zaćmienie Księżyca. Jego obserwacja nie będzie jednak możliwa z terenów Polski. Relacje z Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii będzie można obejrzeć w internecie.

Zobacz także:

Zaćmienie Księżyca w marcu ma spory wpływ na nasze życie. Astrolodzy uważają, że to zjawisko pogłębi emocje osób, które są teraz w stanach konfliktów i napięć. Mogą pojawić się trudności ze skupieniem uwagi i opanowaniem negatywnych odczuć. Zaćmienie Księżyca przesłoni nam prawdę, dlatego nie warto podejmować w tym dniu wiążących decyzji.

Zmiana czasu na letni

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z 30 na 31 marca. Dokładnie w Niedzielę Wielkanocną należy przesunąć wskazówki zegarów o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy wtedy spali o godzinę krócej. Na szczęście świętowanie Wielkanocy w kolejny poniedziałek pozwoli nam łagodniej uporać się z tą zmianą.

Czas letni wprowadzany jest zawsze w ostatnią niedzielę marca. Dzięki niej zyskujemy dłuższe i jaśniejsze popołudnia. Nie wszyscy są jednak zwolennikami tego procesu. Wiele osób może w kolejnym tygodniu odczuwać senność, zmęczenie i zdezorientowanie. Wkrótce wiosna i zjawiska astrologiczne pomogą nam na nowo nabrać energii.

Przeczytaj także: