Makijaż musi być perfekcyjnie roztarty tak aby wszystkie kolory przechodziły płynnie. Dla osób które niezbyt dobrze czują się w mocniejszym makijażu świetna będzie wersja „rozdymionego” makijażu gdzie środek ruchomej powieki pozostaje jaśniejszy, a mocniej podkreślamy załamanie powieki, zewnętrzny kącik oka i dolną powiekę.
Hitem jest też łączenie na powiekach szarości z bordo i czerwienią, aby przenieść ten trend w codzienny makijaż, możesz nałożyć po aplikacji szarych cieni, niewielką ilość różowego lub malinowego różu do policzków w załamanie powieki.
W tym sezonie unikamy zbyt mocnej opalenizny, skóra musi pozostać jasna, bądź w naturalnym kolorze, nie przyciemniamy jej, a nawet dla kobiet nie bojących się ekstrawagancji możemy ją nieco rozbielić. Unikamy też jasnych kolorów na ustach, hitem są ciemne nasycone barwy, jeżeli jednak źle czujesz się w mocnych kolorach na ustach wybierz coś neutralnego w kolorze ust lub minimalnie ciemniejszym.


Nowości kosmetyczne firmy Avon proponowane na sezon jesień/zima 2010: kremowo – pudrowy podkładu w kompakcie, puder prasowany, cienie do powiek.

 - Kremowo – pudrowy podkład w kompakcie „Idealny kolor” powstał w oparciu o technologię Natural Match. Reguluje ona potrzeby skóry poprzez nawilżanie miejsc suchych i jednoczesne matowienie partii z nadmiarem serum. Dzięki zawartości specjalnych fotopigmentów rozprasza światło. Produkt został stworzony szczególnie z myślą o cerze normalnej, mieszanej, a także tłustej. Doskonale matuje i sprawia, że cera wygląda naturalnie w każdym oświetleniu. Kremowo – pudrowy podkładu w kompakcie „Idealny kolor” posiada nowe opakowanie, które dla większego komfortu użytkowania zostało wyposażone w większe lusterko.
Produkt dostępny jest w 5 odcieniach: Ivory, Nude, Medium Beige, Natura Beige, Shell
Pojemność: 10 g
Cena regularna: 50,00 zł

 - Piękna cera to podstawa świetnego wyglądu. Dobry kosmetyk może sprawić, że skóra będzie gładsza. Puder prasowany „Idealny kolor” zapewnia skórze natychmiastową i stałą równowagę, nawilżając lub pochłaniając nadmiar tłuszczu, zależnie od potrzeb cery. Kosmetyk reaguje na ciepło skóry i imituje naturalny kolor karnacji. Zapewnia matowy efekt, który utrzymuje się nawet do 6 godzin, dzięki czemu cera wygląda jedwabiście i naturalnie. Puder prasowany „Idealny kolor” posiada nowe opakowanie, które dla większego komfortu użytkowania zostało wyposażone w większe lusterko.
Pojemność: 10 g
Cena regularna: 43,00 zł

- Poczwórne cienie do powiek
Cienie w zetknięciu ze skórą zmieniają się z pudrowych w jedwabiście kremowe. Zapewniają intensywny kolor na powiekach, który pozostaje widoczny nawet do 12 godzin.
Poczwórne cienie do powiek dostępne są w 5 odcieniach: Fresh Cut Greens, Denim Blues, Purple Haze, Smokey Eyes, Mocha Latte. Najnowsza edycja Poczwórnych cieni do powiek posiada nowy bardziej elegancki i wygodniejszy w użyciu kształt. Została wyposażona w większe lusterko a nowy, wypukły kształt cieni ułatwia ich aplikację również dzięki większemu i ulepszonemu aplikatorowi.
Pojemność: 4 x 1,4 g
Cena regularna: 35,00