Słodycz i prostota
Soczyste barwy lśnią na ustach i powiekach, ożywiają twarz. Zrobiony nimi makijaż jest radosny, młodzieńczy.
Wykonanie: Na górnych powiekach, aż do brwi, rozprowadzamy turkusowy cień. Załamanie powiek oraz zewnętrzne kąciki oczu akcentujemy ciemniejszym cieniem w kolorze morskim. Rezygnujemy z tuszu do rzęs i różu, żeby wyeksponować chłodne, niebieskie kolory. Jeśli rzęsy są bardzo jasne, możemy je raz pomalować brązowym tuszem. Na zakończenie podkreślamy usta truskawkowym błyszczykiem.

Powrót do natury
Subtelne pastele w różowo-beżowej tonacji sprawiają, że makijaż jest prawie niewidoczny. A jednak wyraźnie zmienia twarz. Staje się delikatna i świetlista, jak z porcelany.
Wykonanie: Na górne powieki, aż do ich załamania, nanosimy jasnobrązowy cień. Tuż nad rzęsami rysujemy cienkie kreski miękką, brązową kredką. Podkreślą kształt oczu. Skórę pod łukami brwiowymi i na dolnych powiekach rozświetlamy opalizującym, beżowym cieniem. Rzęsy malujemy tylko raz - brązowym tuszem. Będą wyglądać bardzo naturalnie. Przy tak subtelnym makijażu usta powinny być dziecięco niewinne. Dlatego malujemy je jasnoróżową pomadką w ciepłym odcieniu.

Tajemnicza zieleń
Kombinacja odcieni tego koloru z pomarańczowym i koralowym daje w efekcie makijaż nieco cukierkowy, ale z pewnością nieprzesłodzony. Twarz zyskuje świeży i wypoczęty wygląd.
Wykonanie: Jasnooliwkowy lub pistacjowy cień nanosimy na powieki aż do brwi. Lekko go rozcieramy, żeby kolor nie był zbyt intensywny. Ciemnozieloną kredką obwodzimy oczy, podkreślając ich kontur. Mocno zaznaczamy nią wewnętrzne kąciki oczu. Potem starannie tuszujemy rzęsy czarną mascarą. Odrobiną różu w brzoskwiniowym odcieniu uwydatniamy kości policzkowe. Na usta pędzelkiem nanosimy koralową, nabłyszczającą pomadkę. Jeśli użyjemy matowej - pociągnijmy potem usta bezbarwnym błyszczykiem.

Chłodny blask
Kolory przytłumione, a zarazem wystarczająco kontrastowe, by ożywić twarz. Fiolety i chłodne róże umożliwiają stworzenie makijażu stonowanego i jednocześnie wyrafinowanego.
Wykonanie: Zaczynamy makijaż od naniesienia na całe górne powieki srebrzystoszarego cienia. Następnie pod każdą brwią malujemy wrzosowym cieniem trójkąt. Jego podstawa powinna się szeroko rozciągać nad linią załamania powiek. Smużkę tego koloru rozprowadzamy pod dolnymi rzęsami. Stanie się intensywniejszy po narysowaniu czarnej kreski na wewnętrznej krawędzi dolnych powiek. Rzęsy możemy wytuszować czarną mascarą, ale do wrzosu na powiekach znacznie lepiej pasuje śliwkowy tusz. Akcentujemy chłodną tonację makijażu różem i szminką do ust w zimnym odcieniu.

Szlachetna klasyka
Czerń, biel i czerwień - barwy modne od lat. Dzięki nim można uzyskać makijaż seksowny, wyrazisty, a zarazem elegancki.
Wykonanie: Górne powieki, aż do linii brwi, pokrywamy cienką warstwą białego cienia. Potem czarną kredką do oczu rysujemy dość grube kreski na górnych i dolnych powiekach. Nie akcentujemy wewnętrznych kącików oczu, dlatego linie zaczynamy prowadzić w pewnej od nich odległości i łączymy w zewnętrznych kącikach. Potem dwukrotnie tuszujemy rzęsy czarną mascarą. Na usta nanosimy pędzelkiem pomadkę w gorącym kolorze papryki.

Złociste akcenty
Makijaż romantyczny, nieco barokowy. Jego kolorystyka - ciepły brąz, złoto, zgaszona czerwień - przypomina ciepły jesienny dzień. Przyciąga uwagę, intryguje.
Wykonanie: Górne powieki, aż do ich załamania, podkreślamy złotobrązowym cieniem. Nieco więcej tego kosmetyku nakładamy przy zewnętrznych kącikach oczu. Następnie sięgamy po złoty cień i nanosimy go na dolne powieki, tuż pod linią rzęs. Rozjaśniamy nim też wewnętrzne kąciki oczu. Potem dość mocno tuszujemy rzęsy ciemnobrązową mascarą, która lepiej od czarnej pasuje do tego makijażu. Centralną część ust uwypuklamy złotym błyszczykiem. Możemy też podkreślić je szminką w odcieniu zgaszonej czerwieni, w której zatopiono złocisty pył, a potem nałożyć odrobinę błyszczyku.

Opis kosmetyków, jakich powinnaś użyć przy wykonywaniu tych makijaży, znajdziesz w galerii zdjęć.

Zobacz także: