Kozaki z wygodnym obcasem do 5 cm: zwycięstwo kobiet nad męskim światem

Kozaki to niemal symbol zwycięstwa kobiet nad męskim światem. Skąd ta górnolotna teza? Kozaki mają bowiem militarny i zdecydowanie męski rodowód. Samo słowo „kozak” pochodzi od tureckiego słowa znaczącego „wartownik”. Ten szykowny model butów dopiero wraz z rewolucją obyczajową w latach 60. zagościł w kobiecej garderobie. Został doceniony za swoją wygodę, komfort oraz stabilność. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy odrobinę nie sfeminizowały kozaków i nie nosiły ich na niskim, mocnym słupku. W tym sezonie obcasy mają być mocne, stabilne i niezachwiane. Nic nie wytrąci nas z równowagi!

Zobacz też:Te skórzane botki noszą gwiazdy i influencerki!

Kozaki z wygodnym obcasem do 5 cm: szeroka cholewka

Kozaki dostały nowe życie za sprawą francuskiej projektantki - Isabel Marant, której bliski jest duch artystycznej bohemy lat 70.i 80. To za jej sprawą do mody powróciły wysokie kozaki np. te na niskim, trójkątnym słupku.

Ale to też zasługa kreatywnej Francuzki, że dziś o wielokolorowych kowbojkach z fantazyjnymi przeszyciami i tłoczeniami marzą wszystkie fashionistki, nawet te, które nie są ani fankami stylu boho ani Dzikiego Zachodu.

To za sprawą Isabel Marant do łask powrócił też zestaw, którego dopuszczalność skończyła się w późnych latach 70. - charakterystyczne dla jej kolekcji wysokie cholewki kozaków z maksi sukienkami lub spodniami wpuszczanymi do środka cholewki. Im szersza cholewka, tym lepiej. W jej głębi powinny zmieścić się nogawki spodni, które w tym sezonie są szerokie w stylu baloon jeans i modnych jeździeckich modeli z wysokim stanem. W tym sezonie projektantów zainspirowały też pomarszczone shar peie - im bardziej cholewka kozaków opada w fałdkach jak skóra tej słodkiej rasy psiaków, tym lepiej.

Kozaki z wygodnym obcasem do 5 cm: białe kozaki

To też Marant jest matką sukcesu białych kozaków, które wróciły na światowe wybiegi z niechlubnej ścieżki wieloletniej modowej deprawacji. W tym sezonie jesień-zima 2020/2021 prym wiodą kozaki w kolorze bieli, złamanej bieli, nude i beżu. Nosimy je bezwstydnie całe w bieli wysoko nawet za kolano, jak muszkieter.

Zobacz też: Skórzane botki, które pasują do sukienek i spodni

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MAKO (@mako.store) Lip 17, 2020 o 6:16 PDT