Podobnie jak prześwity w sukienkach i bluzkach oraz głębokie rozcięcia sukienek i spódnic eksponujące nogi, głęboki dekolt topów wrócił triumfalnie do mody po kilku sezonach nieobecności. Niektórzy projektanci postawili na czyste linie i minimalizm, inni jak np. Temperly London czy Elie Saab w Paryżu wybrali nieco bardziej ozdobny dekolt, dodając mu błyszczących kamieni, haftów i etno sznytu.

Dla kogo głęboki dekolt?

Pewnie często zastanawiacie się, czy ubrania z głębokim dekoltem są odpowiednie dla kobiet po 30.tce i 40.tce? Odpowiedź brzmi tak, ale tylko przy określonym typie sylwetki. Często też warto wziąć pod uwagę, że taki dekolt nosimy bez stanika pod spodem.

W głęboko wyciętych topach dobrze będą wyglądać bardzo szczupłe kobiety, z wcięciem w talii, ale również dziewczynom o nieco potężniejszych biodrach i piersiach dekolt nada lekkości (podkreśli piersi, wysmukli szyję i odwróci uwagę od szerszych bioder). Głębokie wcięcie wyszczupli też zbyt szerokie ramiona, więc kobiety o budowie pływaczki mogą sobie na niego pozwolić.

Ten trend w modzie wiosna 2017 nie będzie służył jednak niewysokim paniom (tutaj warto zainwestować np. w paski, które optycznie wydłużają) oraz tym o sylwetce A, czyli szczupła góra i nie do końca proporcjonalny dół.

Warto też przemyśleć kiedy na taki dekolt możemy sobie pozwolić – na spotkaniach w pracy raczej nie jest on wskazany. Jednak na przyjęciu u znajomych czy wieczornej kolacji już tak.

 

Głębokie wycięcie w bluzce czy topie jest zdecydowanie jedną z najbardziej seksownych tendencji wiosna lato 2017, nie sądzicie?