Transseksualistka Angela Ponce w konkursie Miss Universe

Angela Ponce będzie reprezentować Hiszpanię w konkursie Miss Universe. To pierwsza transseksualna kandydatka w historii konkursu.

Angela Ponce, 26-letnia miss Hiszpanii, właśnie wygrała krajowe eliminacje do finału Miss Universe 2018, który jesienią odbędzie się na Filipinach.

Chcę z dumą reprezentować Hiszpanię w konkursie. Będę ambasadorką wszystkich wykluczonych, nie tylko społeczności LGBT+, ale i po prostu każdego, kto czuje, że nie może być w pełni sobą. - powiedziała Angela Ponce

Angela Ponce, która urodziła się jako chłopiec ma dużą szansę zostać pierwszą w historii transseksualną Miss Universe.

Skandal wokół Miss Universe?

Jednak udział transseksualistki w prestiżowym konkursie nie przypadł wszystkim do gustu. Obok głosów poparcia, pojawiają się też głosy oburzenia: 

Totalne upokorzenie kobiet. Po raz pierwszy w historii zmiennopłciowiec będzie reprezentował kraj na konkursie piękności - czytamy w tygodniku "Najwyższy Czas!"

Jednak część opinii podziela udział Angeli w konkursie Miss Universe i mówi, że to ważny przekaz dla świata:

Jestem niesamowicie zadowolony, że Angela Ponce jest pierwszą transseksualną kobietą, która weźmie udział w Miss Universe. Poza tym jest przepiękna. Myślę, że to dobry przekaz dla świata. – pisze jeden z Internautów

O tym, czy transseksualna Miss Hiszpanii zwycięży w konkursie Miss Universe 2018 przekonamy się już jesienią.