Jakie zabiegi na twarz wybierają gwiazdy?

Mezoterapia, laser, kwas hialuronowy? Okazuje się, że coraz częściej gwiazdy czerwonych dywanów stawiają na zupełnie inny rodzaj pielęgnacji, a mianowicie odmładzające masaże twarzy. Dlaczego? Masaż twarzy, to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek, zrelaksowanie mięśni i pierwsze kroki w profilaktyce przedwczesnego starzenia się. 

Masaż twarzy Buccal - na czym polega i jakie są jego efekty?

Nazwa masażu Buccal, pochodzi od łacińskiego terminu bucca, który oznacza policzek. Łatwo się więc domyślić, że masaż ten skupia się na okolicach policzków, ust, oraz brody. Co wyróżnia ten masaż pośród wszystkich innych? Kosmetolog działa na głębokie mięśnie twarzy, poprzez masaż wewnętrznej strony policzków i ust! Działanie liftingujące przynoszą specjalne ruchy rozmasowujące spięte mięśnie policzkowe, jarzmowe, oraz mięsień okrężny ust. Po zabiegu, skóra jest napięta, świeża, widać dużą poprawę cyrkulacji krwi. Regularnie wykonywany masaż Buccal, unosi policzki, redukuje opuchliznę i podnosi owal twarzy. 

Masaż twarzy na zmarszczki - nie tylko Buccal 

Niestety, masaż twarzy Buccal na ten moment zarezerwowany jest dla klientek w Stanach Zjednoczonych, czy mamy więc alternatywę? Jak najbardziej, a są nią masaże twarzy, które swoje techniki zawdzięczają dalekowschodniej medycynie. Liftingujący masaż Kobido, to hit ostatniego roku, dzięki temu, że jest to zabieg niezwykle intensywny, niekiedy bolesny, wprawne ruchy i uciski pozwalają masażyście na dotarcie do głębokich warstw skóry, mięśni i powięzi, co daje spektakularny efekt i pozwala masażowi Kobido na stanie się jednym z ulubionych zabiegów bankietowych gwiazd. Jeśli nie jesteś przekonana do intensywnej formy Kobido, spróbuj masażu Tanaka, który wykorzystuje działanie na energetyczne punkty znajdujące się w skórze twarzy, albo drenującego i konturującego Gua Sha, z wykorzystaniem kamiennej płytki.