Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy to chirurgiczna metoda podniesienia opadającej, wiotkiej skóry. Już od 25 roku życia, włókna kolagenowe w skórze osłabiają się, co w efekcie powoduje spadek jej jędrności, pogłębianie zmarszczek mimicznych oraz tworzenie się zupełnie nowych załamań na skórze. Skóra pozbawiona elastyczności, łatwo poddaje się działaniu siły grawitacji, która „ściąga” rysy twarzy w dół, powodując zmianę owalu, oraz smutny wygląd. By wyraźnie cofnąć widoczne efekty starzenia, często wykonywany jest zabieg liftingu twarzy, polegający na naciągnięciu i usunięciu nadmiaru skóry twarzy tak, by przywrócić jej młodzieńczy owal i zlikwidować zmarszczki.

Czy lifting twarzy zawsze musi być inwazyjny?

Lifting twarzy jest zabiegiem inwazyjnym, ale całe szczęście dla tych z Was, które nie są przekonane do tego zabiegu mamy dobrą wiadomość – istnieje mnóstwo alternatyw, które nie wymagają skalpela, a ich efekt jest bardzo zbliżony do tradycyjnego liftingu. Najbardziej naturalnym, a zarazem przynoszącym widoczne efekty, jest regularnie wykonywany masaż liftingujący, znany inaczej jako masaż modelujący. Jak to możliwe? Dzięki temu, że masaż jest wykonywany intensywnie, z wykorzystaniem głębokich ruchów ugniatania, rolowania i wibracji, rozluźnia spięte mięśnie, odpowiedzialne za zmianę wyglądu twarzy, oraz wzmacnia te, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych. Oprócz tego, działając na głębokie warstwy skóry, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Liftingujący masaż twarzy najlepiej jest wykonywać najpierw na jednej jej stronie, później przechodząc na drugą – w ten sposób efekt odmładzający jest jeszcze bardziej intensywny. Jaki masaż wybrać, aby szybko zauważyć efekty?

Masaż liftingujący – zabieg Maria Galland Lift’Expert

Masaż liftingujący przynosi najlepsze efekty, gdy oddamy się w ręce specjalisty.  Madame Maria Galland, twórczyni francuskiej ekskluzywnej marki pielęgnacyjnej, mówiła że w dłoniach kosmetyczki zamknięte jest całe piękno, subtelność i energia, które są przekazywane klientkom podczas zabiegów. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów Maria Galland Paris jest rytuał Lift’Expert. Głównym elementem tego zabiegu jest manualny lifting, w którym wykorzystujemy ruchy rolowania, zagniatania i oklepywania. Ważną częścią rytuału jest relaksacja pleców, a na zakończenie opracowanie dekoltu, ramion i dłoni. Ambasadorki piękna Maria Galland Paris przechodzą wielogodzinne treningi, aby jak najlepiej przekazywać paryską filozofię urody.

Masaż modelujący twarz – zabieg Gobal Lift

Marka Skeyndor wykorzystuje natomiast masaż modelujący w zabiegu Gobal Lift. Intensywny masaż, wykonywany kolejno po obu stronach twarzy, przynosi błyskawiczne efekty. Precyzyjne ruchy obejmują te partie mięśni, które odpowiadają za podniesienie owalu twarzy i wymodelowanie linii żuchwy. Zabieg opiera się na składnikach aktywnych opóźniających procesy starzenia i wzmacniających funkcje podporowe skóry. Są to ekstrakty z czarnego pieprzu, oraz  bobrek trójlistny - antyoksydant nowej generacji.

Czym masaż liftingujący różni się od relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny twarzy, to bardzo przyjemny i świetnie działający na skórę zabieg, natomiast wykorzystuje on zupełnie inne techniki niż masaż liftingujący – a więc przynosi zupełnie inne efekty. Masaż liftingujący opiera się na intensywnych ruchach, które dotykają głębszych warstw skóry i mięśni, natomiast masaż relaksacyjny ma za zadanie poprawić krążenie w skórze oraz zredukować napięcie wynikające z codziennych, stresujących sytuacji.

Jakie są efekty regularnego masażu liftingującego?

Regularnie wykonywany masaż liftingujący twarzy, przy wsparciu odpowiednio dobranych zabiegów, odmłodzi naszą skórę o dobrych kilka lat! Wzmocnione i rozluźnione mięśnie twarzy, to o wiele lepsza inwestycja w piękny wygląd skóry od kremów przeciwzmarszczkowych. Te ostatnie działają tylko na powierzchni skóry, nie mają więc szans na dotarcie do prawdziwego źródła problemu – spadku produkcji kolagenu i nieprawidłowej pracy mięśni twarzy.

Zabiegi z masażami liftingującymi Lift’Expert Gobal Lift można wykonać w krakowskim Ambra Day Spa