Szczupłe uda to niedoścignione marzenie wielu z nas. Niestety, w tej kwestii anatomia nam nie sprzyja. Tkanka tłuszczowa u kobiet ma tendencje do odkładania się głównie w dolnych partiach ciała - stąd często nadprogramowe kilogramy w okolicach brzucha, a także ud, gdzie powoduje powstawanie tzw. "bryczesów" (skąd my to znamy...). Na szczęście przy odrobinie dobrych chęci, można skutecznie wyszczuplić nogi i zredukować tkankę tłuszczową w okolicach ud. Wystarczy codziennie wykonywać to jedno ćwiczenie. Na czym dokładnie polega?

Najlepsze ćwiczenie na szczupłe uda

Jeśli miałybyśmy wymienić tylko jedno, ale za to bardzo skuteczne, ćwiczenie na szczupłe uda i pośladki - to wybrałybyśmy właśnie podnoszenie nóg. To ćwiczenie często pojawia się na zajęciach z pilatesu i jest uważane za jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie całej taśmy od bioder i pośladków aż po łydki. Oprócz tego, że wysmukla nogi i uda, pomoże też ujędrnić pośladki i wzmocnić głębokie mięśnie brzucha. Nie zajmuje dużo czasu i możesz je bez trudu wykonywać w domu. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jak zmotywować się do odchudzania, nauki i treningu? Ten tekst pomoże Ci wytrwać w postanowieniach

Jak ograniczyć cukier? 12 sposobów

Jak prawidłowo wykonać podnoszenie nóg?

Rozłóż na podłodze matę i połóż się na boku. Głowę podeprzyj na ugiętej ręce. Zwróć uwagę na prawidłową pozycję ciała: tułów powinien być ułożony w linii prostej, a pomiędzy talią i matą powinna się znaleźć nieduża przerwa (nie dociskamy talii do maty). Przez cały czas utrzymuj proste plecy i zachowuj równowagę, mocno napinając mięśnie brzucha.

Z wydechem unieś zewnętrzną nogę do góry i chwilę przytrzymaj. Następnie powoli opuść ją na miejsce. Nie musisz podnosić nogi bardzo wysoko - ważniejsze jest przytrzymanie nogi w górze i zachowanie przyjętej postawy (proste plecy i przerwa między talią a matą). Jeśli jest ci wygodniej, możesz też wesprzeć się na zgiętej ręce bez podpierania głowy. Wykonaj 10 powtórzeń. Następnie zmień stronę. Dla każdej nogi powtórz cały cykl trzy razy.

Możesz też wykonać trudniejszy wariant unoszenia nóg. Ćwiczenie wygląda tak samo, ale tym razem wykorzystujemy taśmę. Zawiąż ją luźno wokół kostek (powinna umożliwiać rozłożenie nóg na szerokość bioder). Następnie unieś nogę i przytrzymaj ją w górze w momencie, gdy taśma jest najbardziej napięta. Resztę ćwiczenia wykonaj tak jak zwykle. Powtórz cały cykl trzy razy. Zanim wykonasz ćwiczenie, nie zapomnij o rozgrzewce. 

ZOBACZ TEŻ:

Trening na TURBO SPALANIE!

Joga dla początkujących - proste ćwiczenia i wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Te ćwiczenia na biodra powinnaś wykonywać codziennie, jeśli pracujesz w domu