Heroiczna walka kobiet, aby dodać swoim włosom objętości trwa od wielu lat. Jedną ze skuteczniejszych metod jest suszenie włosów głową w dół, dzięki czemu włosy zostaną uniesione u nasady. Na koniec spryskaj je lakierem i ułóż delikatnie palcami (nie używaj już szczotki).

Drugim dobrym sposobem jest zastosowanie grubych wałków. Nawiń na nie wilgotne pasma aż po same końcówki i wysusz. Kiedy będą już suche delikatnie odwijaj pasma i utrwal fryzurę lakierem. Podobny efekt uzyskasz także susząc włosy na grubej, okrągłej szczotce.

Dla krótszych włosów świetnie sprawdza się także suszarka z dyfuzorem. Ta specjalna końcówka zbudowana jest tak, aby unosić włosy i wdmuchiwać między pasma ciepłe powietrze. Idealna także do włosów kręconych, bo pięknie podkreśli loki. Susząc opieraj dyfuzor o włosy i wykonuj delikatne koliste ruchy.
W sklepach znajdziemy też wiele preparatów które obiecują unieść nasze włosy od nasady. Jak one działają? Mają w swoim składzie polimery, które sprawiają że włosy się od siebie odpychają (za sprawą takiego samego ładunku elektrycznego). Skuteczne w walce z oklapniętymi włosami są tez specjalne pudry które wcieramy w suche włosy.