Sennik wąż – symbolika

Sennik - wąż widziany we śnie często bywa ostrzeżeniem. Może wyrażać rzeczywiste lęki i obawy, odczuwane przez osobę śniącą - także i te nieuświadomione. Mimo że w naszej kulturze wąż posiada negatywne znaczenie, w wielu innych symbolizuje mądrość. Co za tym idzie, we śnie może być także oznaką zbliżających się zmian. Niekoniecznie muszą to być zmiany negatywne - równie dobrze zmiana może zmierzać w dobrym kierunku. Wąż bywa też symbolem pokusy i seksualności. Być może więc zmiana będzie miała miejsce właśnie w tej prywatnej sferze życia. Sen o wężu interpretuje się inaczej w zależności od tego co wąż robi, gdzie go widzimy i jak wygląda. Komuś może też przyśnić się wiele węży - wówczas wszystkie sygnały będą bardzo nasilone, mocne. 

Sennik dużo węży

Sennik ostrzega, że wąż widziany we śnie może zapowiadać konfrontację z jakimś nieszczerym człowiekiem z otoczenia. Jeśli zaś węży jest więcej, osobę śniącą otacza wiele fałszywych osób, które źle jej życzą. Trzeba się więc mieć na baczności. W związku z tym, że wąż jest symbolem sfery seksualnej i wiedzy, ktoś z otoczenia może zazdrościć osobie śniącej partnera, albo stanowiska. Może też działać na jego szkodę, przy czym wszystkie te działania są podstępne. Wiele zależy też od wielkości węży. Sen o wężach dużych zapowiada, że zostaniemy przez kogoś oszukani. Osoba która miała taki sen musi więc bardzo uważać i nie dać się zwieść. Z kolei sen o wężach małych to zapowiedź pokonania problemów. Często kłopoty są mniejsze niż sądzimy i choć wydaje się inaczej, nie będzie trudno poradzić sobie z nimi. Widok węży we śnie, które właśnie wykluwają się z jaj, ostrzega przed brakiem decyzyjności. Trzeba działać szybko, gdy otwierają się nowe możliwości, żeby później nie żałować straconych szans. Jeśli we śnie odczuwa się strach przed wężem czy wężami, wskazuje to, iż osoba śniąca boi się samej siebie. Jeśli zaś węży nie widać, ale słychać ich syczenie, jest to ostrzeżenie przed chorobą lub zakulisowymi działaniami nieprzyjaciół. 

Sennik węże w domu

W senniku wąż widziany w domu symbolizuje osobę z najbliższego otoczenia, która jednak tylko udaje przyjaciela. W rzeczywistości zaś źle życzy osobie śniącej i nawet knuje coś przeciwko niej. Może to być również zapowiedź zbliżających się kłopotów w domu - na przykład jakiejś poważnej kłótni. W rodzinie zapanuje zła atmosfera, co może być spowodowane działaniami osoby trzeciej. Być może ktoś nieproszony wtrąca się w nasze sprawy, działając tylko na naszą szkodę. Węże we śnie symbolizują zaś wiele osób, które knują w ukryciu na szkodę osoby śpiącej. Wąż we śnie symbolizuje nieco inne problemy w zależności od gatunku. Największe problemy zapowiada sen o kobrze, jako że jest to jeden z najbardziej jadowitych węży. Wąż boa to zaś symbol rzeczy, które przytłaczają osobę śpiącą. Może ona nie radzić sobie w związku, albo źle czuć się w pracy. Nie ma innego wyjścia, jak tylko skonfrontować się z problemami i postarać się je zwalczyć. Sen o wyswobodzeniu się z uścisku węża zapowiada pomyślne przezwyciężenie kłopotów. Troski wkrótce odejdą w niepamięć. Jeśli zaś wąż ukąsi kogoś we śnie, wskazuje to paradoksalnie na zastrzyk nowej energii i jakiś ciekawy pomysł, na który wpadnie osoba śpiąca. To może całkowicie odmienić jej życie. Jeśli we śnie uda się zabić węża, jest to zapowiedź nowej miłości czy przypływu gotówki. Jest to bardzo dobry znak na przyszłość, symbolizujący pozbycie się wszelkich kłopotów - przede wszystkim zaś pokonanie wroga. 

Sennik wąż żółty

Jeśli chodzi o sennik, wąż we śnie może być symbolem różnych rzeczy w zależności od tego jak wygląda - w tym od tego, jaki ma kolor. Wąż czarny to symbol strachu przed samym sobą i przed problemami. Czasami nie ma innego sposobu, jak tylko zmierzyć się ze swoim lękiem - inaczej nie uda się pokonać kłopotów. Co oznacza wąż we śnie, który ma żółty kolor? Jest to symbol lęku przed męską seksualnością. Kolor biały węża to z kolei zapowiedź dobrych intencji, które jednak prowadzą w złym kierunku - osoba, której śni się taki sen może mieć wkrótce kłopoty, choć wydawało jej się, że komuś pomoże. Niebieski wąż zapowiada chłód emocjonalny. Najpomyślniejszy jest kolor zielony węża. Jeśli ktoś zobaczy takiego węża we śnie, może spać spokojnie i nie martwić się o przyszłość. To zapowiedź dobrego zdrowia i życia w zgodzie ze swoimi zasadami. Podobnie pozytywne znaczenie ma sen o wężu złotym. Jest to symbol bogactwa, a także pomyślności. 

Sennik ugryzienie węża

Sennik - wąż w nim jest traktowany jako symbol nieszczerych ludzi czy kłopotów, które wkrótce nadejdą. Ugryzienie węża jest jednak znakiem energii, która wkrótce wstąpi w człowieka mającego taki sen. Może być to skutek jakiegoś niespodziewanego zdarzenia, jednak efekty mogą być pozytywne. Być może właśnie tego potrzebowała osoba śniąca, żeby ruszyć do przodu. Zapragnie ona zmian, które wkrótce zacznie wprowadzać w życie. Jeśli zaś wąż tylko atakuje, jednak nie udaje mu się nas ukąsić, jest to symbol zażartej walki, jaką będzie się prowadzić w przyszłości. Choćby sytuacja była dramatyczna, uda się uniknąć problemów. Trzeba jednak być czujnym, żeby się przed nimi uchronić. To sen ostrzegający przed problemami na jawie, jednak nie należy ulegać emocjom, tylko spokojnie radzić sobie z kolejnymi kłopotami. Jeśli jednak wąż zdoła kogoś ukąsić, a po ukąszeniu odczuwa się ból, może to być zapowiedź zbliżającej się choroby. Lepiej zgłosić się na badania, by w porę ją wykryć. Nie można pozwolić by kogoś zaskoczyła w najmniej sprzyjającym momencie. Sennik wskazuje też, że ukąszenie węża to symbol przemiany duchowej, jaką przejdzie osoba śniąca. Należy sobie tylko życzyć, by była to zmiana na lepsze.