Szczur – co można znaleźć na ten temat w sennikach?

Szczur - obecny zawsze tam, gdzie jest jedzenie oraz odpadki nie jest zbyt lubianym zwierzęciem. Od wieków budzi w ludziach odrazę i strach. We śnie zwiastuje nieszczęście lub pechową sytuację. Powszechnie znane jest zjawisko występujące wśród szczurów, polegające na tym, że w okolicznościach, gdy ich grupa znajdzie pożywienie, najpierw wysyła tak zwanego degustatora, czyli najsłabszego członka klanu. Pozostali czekają i obserwują sytuację. Jeśli degustator przeżyje, pozostali rzucają się na jedzenie. Jeśli więc przyśni Ci się szczur, to może być znak, że w Twoim otoczeniu znajduje się osoba, która źle Ci życzy, a nawet pragnie Twojej zguby. Strzeż się więc nielojalnych osób, nie wtajemniczaj nikogo postronnego w swoje sekrety, bądź wyczulona na skrytych wrogów, donosicieli i złodziei. Zachowaj czujność i uważaj, aby w natłoku obowiązków nie dać kredytu zaufania fałszywej osobie.

Szczur łatwo się przystosowuje i szybko mnoży, jego zdolność przeżycia w jakimkolwiek środowisku i otoczeniu jest zadziwiająca. Na naszej planecie nie ma silniejszego i odporniejszego zwierzęcia. Dlatego też pojawienie się we śnie tego gryzonia, może  być przestrogą przed rujnowaniem sobie zdrowia lub wskazówką, aby wsłuchać się w swój organizm i uzyskać informację na temat jego potrzeb

Warto jednak pamiętać, że sen o szczurze, tak jak większość snów, nie ma jednej interpretacji. Wszystko zależy od panującej kultury oraz od tego, co dokładnie, śniąc o szczurze, robisz. Istotne jest również zachowanie szczura, to czy w śnie pojawia się on w grupie czy też pojedynczo. Co ciekawe, nawet kolor jego sierści odgrywa ważną rolę! Jeżeli więc chcemy poznać znaczenie snu o szczurze, to warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów pojawiających się w marzeniu sennym.

Sennik szczur – znaczenie snu

Szczur w kulturze europejskiej

W kulturze europejskiej w szczurze widziano od zawsze demona, czy diabła i z ogromnym lękiem przyjmowano sny, w których się pojawiał. Uznawano je za zły omen, zwykle kojarzono z czymś obrzydliwym i niegodnym, sygnalizującym zagrożenie, szczególnie dotyczące zdrady, oszczerstwa lub donosicielstwa. Szczur w wierzeniach europejskich od zawsze symbolizował skąpstwo, zachłanność i małoduszność, a także wrodzony spryt, a przy tym często potajemną, nielegalną działalność.

Szczur w krajach Wschodu

W krajach Wschodu takich jak Indie i Chiny szczur budzi zupełnie inne skojarzenia. Uznawany jest tam za zwierzę przynoszące szczęście, symbolizujące inteligencję i zaradność. Dodatkowo jest także symbolem dostatku i płodności.

Kolor sierści szczura

Biały szczur – ostrzega przed fałszywymi osobami, które mogą chcieć cię wykorzystać.

Brązowy szczur – symbolizuje chwiejne i niewygodne interesy.

Zobacz także:

Szary szczur – sygnalizuje, że możesz paść ofiarą manipulacji.

Niebieski szczur – może oznaczać kogoś, kto stracił Twoje zaufanie, a teraz ciężko pracuje na to, aby je odzyskać.

Czarny szczur – oznacza, że niebawem odkryjesz uknuty przeciwko Tobie podstęp.

Szczur w Twoim domu         

Jeżeli ujrzysz we śnie, że szczur znajduje się w Twoim domu, może to być zapowiedź materialnego dostatku i oznaka, że Twoje spiżarnie będą pełne.  Z drugiej strony, szczur w domu może też oznaczać problem w rodzinie, kłótnię, a nawet pewnego rodzaju podstęp. Ponadto, mieszkanie wypełnione szczurami może sygnalizować, że ktoś coś do nas czuje, jednak głęboko skrywa te uczucia przed nami.

Szczurołap

Niewiedza, lęk, ale też fascynacja inteligentnymi i żyjącymi w zorganizowanych koloniach szczurami, pozwalała nam również od najdawniejszych czasów snuć mity i tworzyć na ich temat współczesne legendy miejskie. Bracia Grimm spopularyzowali, niegdyś przekazywaną ustnie, historię o szczurołapie grającym na flecie, który magiczną muzyką wyprowadził w XIII w. z dolnosaksońskiego miasta szczury. Jeżeli szczurołap pojawi się  w Twoim śnie to znaczy, że nawet jeśli otaczają Cię nieżyczliwe osoby, zawsze jest jednak ktoś, na kogo możesz liczyć w biedzie. Może to również oznaczać, że poświęcisz swoje ważne plany dla bliskich.

Biegające szczury

Biegający szczur może odzwierciedlać Twoje głębokie, nieodwzajemnione uczucie do kogoś lub symbolizować kogoś kto żywi do ciebie płomienne uczucie, które z czasem, może przerodzić się w trwałą więź.  Z drugiej strony, widok szczura, który biega może stanowić wyjątkowo dobry omen. Symbolizuje on wówczas namiętnego kochanka. Być może, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jest ktoś, kto bardzo Cię pożąda? Rozejrzyj się wokół siebie. Kiedy w naszym śnie widzimy biegające szczury, oznacza to często, że ktoś naprawdę mocno nas kocha, a w nasze życie jest lub niebawem będzie wypełnione prawdziwą miłością.

Uciekające szczury

Uciekające szczury to sygnał, że może wydarzyć się coś niedobrego, szczególnie w sprawach zawodowych. Miej więc oczy i uszy otwarte, abyś mógł szybko i sprawnie zareagować.

Gonić szczura

Jeżeli gonisz szczura we śnie, potraktuj to jako ostrzeżenie przed podejmowaniem próby uszczęśliwiania kogoś na siłę.  Pomyśl o własnych korzyściach i o tym, co jeszcze możesz zyskać.

Strach przed szczurem

Gdy boimy się szczura, oznacza to, że jeśli w jakieś kwestii czujemy się niepewni, to lepiej żebyśmy nie podejmowali żadnych decyzji. Strach przed tym zwierzęciem oznacza także, że najwyższy czas zmierzyć się ze swoimi lękami i fobiami. To również sygnał, że możesz zrobić coś wbrew własnej woli i bardzo tego żałować.

Złapać szczura

Jeśli wykażesz się odwagą oraz męstwem i sam złapiesz we śnie szczura, możesz się spodziewać, że prawdopodobnie przyłapiesz kogoś na gorącym uczynku lub tego, iż pojawią się problemy w sferze uczuciowej. Ponadto łapanie szczura lub szczurów, to zwiastun pojawiającej się w perspektywie konkurencji w walce o serce Twojego wybranka/Twojej wybranki. Jeżeli chwytasz je gołymi rękoma, oznacza to, że możesz zostać zdominowany przez negatywne uczucia, które zmuszą cię do nieuczciwej rywalizacji. Widok szczura złapanego to sygnał, że zdradzi Cię przyjaciel lub partner.

Trutka na szczury

Trutka na szczury to dla Ciebie ostrzeżenie, gdyż ktoś mocno będzie starał się zepsuć porządek w Twoich sprawach sercowych.

Martwy szczur

Martwy szczur we śnie oznacza, że ktoś ma na nas bardzo zły wpływ. Inna symbolika mówi o wyrzutach sumienia z powodu niewłaściwego zachowania. Może to być również zapowiedź, że znajdziesz się na rozstaju dróg i trudno będzie ci podjąć jakiekolwiek wiążące decyzje.

Być zaatakowanym przez szczura

Być zaatakowanym przez szczura we śnie, to znak, że najwyższa pora zmierzyć się ze swoimi problemami. Podjęcie z nim walki z kolei oznacza, że wplączesz się w długotrwały spór, który nie przyniesie korzystnego rozwiązania żadnej ze stron.

Być ugryzionym przez szczura

Kiedy w naszym śnie zostaniemy ugryzieni przez szczura oznacza to, że ktoś nas pomówi lub oskarży, a inni niestety nie uwierzą w naszą niewinność. Gryzienie przez szczura lub szczury, albo ucieczka przed nimi, to również zapowiedź poważnych problemów, a także przestroga, aby przez własną nadgorliwość nie wpaść „z deszczu pod rynnę”. Szczur gryzący Cię w pięty odzwierciedla wyścig szczurów, jaki toczy się w twoim codziennym życiu. Zastanów się więc, czy nie warto zwolnić trochę tempa i pomyśleć o rzeczach ważniejszych niż tylko sprawy materialne.

--

Zobacz też: Sennik - sprawdź znaczenia swoich snów >>>

Sennik pies - znaczenie snu o psie >>>

--

Tekst powstał we współpracy z wróżką Renatą: https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/wrozka-renata, KONTAKT:  708 588 502 Kod 8