Sennik szczur: co oznacza sen o szczurze?

Sennik szczur - to skojarzenie od zawsze budzi odrazę. Szczur jest obecny zawsze tam, gdzie jest jedzenie oraz odpadki nie jest zbyt lubianym zwierzęciem. Od wieków budzi w ludziach odrazę i strach. We śnie zwiastuje nieszczęście lub pechową sytuację. Powszechnie znane jest zjawisko występujące wśród szczurów, polegające na tym, że w okolicznościach, gdy ich grupa znajdzie pożywienie, najpierw wysyła tak zwanego degustatora, czyli najsłabszego członka klanu. Pozostali czekają i obserwują sytuację. Jeśli degustator przeżyje, pozostali rzucają się na jedzenie. Jeśli więc przyśni Ci się szczur, to może być znak, że w twoim otoczeniu znajduje się osoba, która źle ci życzy, a nawet pragnie twojej zguby. Strzeż się więc nielojalnych osób, nie wtajemniczaj nikogo postronnego w swoje sekrety, bądź wyczulona na skrytych wrogów, donosicieli i złodziei. Zachowaj czujność i uważaj, aby w natłoku obowiązków nie dać kredytu zaufania fałszywej osobie.

Szczur łatwo się przystosowuje i szybko mnoży, jego zdolność przeżycia w jakimkolwiek środowisku i otoczeniu jest zadziwiająca. Na naszej planecie nie ma silniejszego i odporniejszego zwierzęcia. Dlatego też pojawienie się we śnie tego gryzonia, może  być przestrogą przed rujnowaniem sobie zdrowia lub wskazówką, aby wsłuchać się w swój organizm i uzyskać informację na temat jego potrzeb

Warto jednak pamiętać, że sen o szczurze, tak jak większość snów, nie ma jednej interpretacji. Wszystko zależy od panującej kultury oraz od tego, co dokładnie, śniąc o szczurze, robisz. Istotne jest również zachowanie szczura, to czy we śnie pojawia się on w grupie czy też pojedynczo. Co ciekawe, nawet kolor jego sierści odgrywa ważną rolę. Jeżeli więc chcemy poznać znaczenie snu o szczurze, to warto zapamiętać jak największą ilość szczegółów pojawiających się w marzeniu sennym.

Sennik szczur: żywe szczury w domu

Przyśnił ci się sen o szczurach w domu i boisz się, że to zła wróżba? Sennik interpretuje sen o żywych szczurach w domu jako zapowiedź zmian. Nie jest powiedziane, jakiego rodzaju są to zmiany, pozytywne czy negatywne. Aby bliżej zinterpretować sen o szczurach w domu należy przyjrzeć się szczegółom snu.

  • Szczur udomowiany - to zapowiedź życiowego sukcesu. Problemy, które do tej pory spędzały ci sen z powiek, w końcu mają szansę na szczęśliwe zakończenie. W najbliższym czasie postaraj się więcej uwagi poświęcić sobie niż innym. To z czasem zaprocentuje. Musisz znaleźć balans i wewnętrzną równowagę, tylko wtedy mamy moc sprawczości.
  • Szczur w łóżku - sen, w którym przyśnił ci się szczur w twoim łóżku, to symbol twojego życia towarzyskiego. Szczur chowający się w łóżku to znak, że zbyt długo ukrywasz się przed innymi, unikasz spotkań ze znajomymi, chowasz się w domu. Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego tak się dzieje. To kwestia wstydu, a może poczucia winy? Może chodzi o twoją pewność siebie, a raczej jej brak a może samoocenę? Wyjdź do ludzi i przekonaj się, że nie ma powodu ukrywać się przed światem.
  • Biegający szczur - to znak powodzenia w miłości i w życiu erotycznym. Ważne jest to, jak wygląda biegający szczur: czy jest spanikowany, a może wystraszony. Jeśli szczur szuka towarzystwa w postaci innych szczurów, to oznacza, że czujesz strach przed samotnością i opuszczeniem. 
  • Szczur, który się chowa i nie daje się złapać - zastanów się, czy w najbliższym czasie nie zaprosiłaś w swoje progi kogoś, kto tak naprawdę nie jest godny twojego zaufania i serdeczności. Przyjrzyj się uważnie tej znajomości i nie bój się jej zakończyć.
  • Szczur, który ma przyjacielskie odruchy - to dobra wróżba. Czeka cię dostatek i powodzenie w finansach.
  • Mieszkanie wypełnione szczurami - może sygnalizować, że ktoś coś do nas czuje, jednak głęboko skrywa te uczucia przed nami.
  • Szczur w pułapce - Jeśli to ty jesteś szczurem schwytanym w pułapkę, to sennik podpowiada ostrożność. Czujesz się osaczony lub z czegoś okradany. Złapany szczur ma też inną interpretację. To zapowiedź zbliżających się sukcesów finansowych.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik szczur: myszy i szczury

Myszy i szczury w jednym śnie? Myślisz, że to już za dużo pecha. I słusznie. Sennik myszy i szczury ostrzega nas przed nieuczciwymi i przebiegłymi osobami. Tutaj nie ma mowy o jednej osobie. Otaczają cię ludzie, którzy nie są twoimi przyjaciółmi. Nie pozwól, żeby podcięły ci skrzydła. Rób swoje i nie oglądaj się na innych, którzy źle ci życzą. Tylko tak jesteś w stanie osiągnąć sukces. Wyścig szczurów nie jest dla ciebie. Zostaw to innym.

Sennik szczur: biały szczur i inne kolory szczurów

Sennik: biały szczur

Biały szczur - myślisz, że we śnie ma dobre intencje z racji koloru futra? To zależy. Jeśli we śnie to ty jesteś białym szczurem, to oznacza, że masz w sobie dużo siły, żeby realizować swoje marzenia. Inna interpretacja snu o białym szczurze jest taka, że należy to traktować jako ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi, którzy nas otaczają. Przyjrzyj im się z bliska i sprawdź, komu tak naprawdę możesz zaufać.

Zobacz także:

Sennik: czarny szczur

Czarny szczur w naszym śnie może zwiastować kłopoty finansowe. Jest coś, co zagraża twoim interesom. Sprawdź, czy aby na pewno dobrze ulokowałeś pieniądze lub czy osoby, z którymi realizujesz wspólny projekt są godni zaufania i nie chcą cię wykorzystać.

Sennik podpowiada jeszcze inne znaczenie snu o czarnym szczurze. Czarny szczur zapowiada złamanie twojej silnej woli, upadek twoich marzeń i wewnętrzne konflikty. To także symbol emocjonalnych zaburzeń, a nawet depresji.

Sennik: znaczenie innych kolorów szczurów

  • Brązowy szczur – symbolizuje chwiejne i niewygodne interesy.
  • Szary szczur – sygnalizuje, że możesz paść ofiarą manipulacji.
  • Niebieski szczur – może oznaczać kogoś, kto stracił Twoje zaufanie, a teraz ciężko pracuje na to, aby je odzyskać.

Sennik: zabić szczura

W senniku zabić szczura oznacza zbliżające się wielkimi krokami niepowodzenia w życiu osobistym. To zdecydowanie zła wróżba. Przed tobą problemy w relacji z partnerem, a może szykuje się kłótnia, po której nastąpią ciche dni?

Inna interpretacja snu o zabiciu szczura mówi o "zwycięstwie nad wrogiem". Kto wie, czy w końcu nie zdobędziesz się na odwagę i nie zakończysz związku, który i tak nie miał szans na przyszłość. Czasami lepiej uciąć coś szybko i boleśnie, niż przez lata dawać sobie kolejną szansę i marnować swoje życie. Przekuj sen o zabiciu szczura w zwycięstwo i rozpocznij nowy etap w życiu. W pełni na to zasługujesz.

Martwy szczur

Przyśnił Ci się martwy szczur? Sennik interpretuje taki sen jako czas trosk i zmartwień, które cię dopadną. Przed tobą czas zmian. Mogą to być zmiany w życiu zawodowym lub osobistym. To z pewnością koniec jednego etapu w twoim życiu. Chociaż może to być dla ciebie bolesne, to nie podupadaj i postaraj się zobaczyć w tym wszystkim pozytywy. Zawsze po burzy wychodzi słońce i tak będzie i w twoim przypadku. Głowa do góry.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sennik szczur: sen o szczurołapie 

Niewiedza, lęk, ale też fascynacja inteligentnymi i żyjącymi w zorganizowanych koloniach szczurami, pozwalała nam również od najdawniejszych czasów snuć mity i tworzyć na ich temat współczesne legendy miejskie. Bracia Grimm spopularyzowali, niegdyś przekazywaną ustnie, historię o szczurołapie grającym na flecie, który magiczną muzyką wyprowadził w XIII w. z dolnosaksońskiego miasta szczury. Jeżeli szczurołap pojawi się  w twoim śnie to znaczy, że nawet jeśli otaczają Cię nieżyczliwe osoby, zawsze jest jednak ktoś, na kogo możesz liczyć w biedzie. Może to również oznaczać, że poświęcisz swoje ważne plany dla bliskich.

Sennik szczur: biegające szczury

Biegający szczur może odzwierciedlać twoje głębokie, nieodwzajemnione uczucie do kogoś lub symbolizować kogoś kto żywi do ciebie płomienne uczucie, które z czasem, może przerodzić się w trwałą więź.  Z drugiej strony, widok szczura, który biega może stanowić wyjątkowo dobry omen. Symbolizuje on wówczas namiętnego kochanka. Być może, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jest ktoś, kto bardzo Cię pożąda? Rozejrzyj się wokół siebie. Kiedy w naszym śnie widzimy biegające szczury, oznacza to często, że ktoś naprawdę mocno nas kocha, a w nasze życie jest lub niebawem będzie wypełnione prawdziwą miłością.

Sennik szczur: uciekające szczury

Uciekające szczury to sygnał, że może wydarzyć się coś niedobrego, szczególnie w sprawach zawodowych. Miej więc oczy i uszy otwarte, abyś mógł szybko i sprawnie zareagować.

Sennik: gonić szczura

Jeżeli gonisz szczura we śnie, potraktuj to jako ostrzeżenie przed podejmowaniem próby uszczęśliwiania kogoś na siłę.  Pomyśl o własnych korzyściach i o tym, co jeszcze możesz zyskać.

Sennik: strach przed szczurem

Gdy boimy się szczura, oznacza to, że jeśli w jakieś kwestii czujemy się niepewni, to lepiej żebyśmy nie podejmowali żadnych decyzji. Strach przed tym zwierzęciem oznacza także, że najwyższy czas zmierzyć się ze swoimi lękami i fobiami. To również sygnał, że możesz zrobić coś wbrew własnej woli i bardzo tego żałować.

ZOBACZ TAKŻE:

Sennik: złapać szczura

Jeśli wykażesz się odwagą oraz męstwem i sam złapiesz we śnie szczura, możesz się spodziewać, że prawdopodobnie przyłapiesz kogoś na gorącym uczynku lub tego, iż pojawią się problemy w sferze uczuciowej. Ponadto łapanie szczura lub szczurów, to zwiastun pojawiającej się w perspektywie konkurencji w walce o serce twojego wybranka/twojej wybranki. Jeżeli chwytasz je gołymi rękoma, oznacza to, że możesz zostać zdominowany przez negatywne uczucia, które zmuszą cię do nieuczciwej rywalizacji. Widok szczura złapanego to sygnał, że zdradzi Cię przyjaciel lub partner.

Sennik: trutka na szczury

Trutka na szczury to dla Ciebie ostrzeżenie, gdyż ktoś mocno będzie starał się zepsuć porządek w Twoich sprawach sercowych.

Sennik: martwy szczur

Martwy szczur we śnie oznacza, że ktoś ma na nas bardzo zły wpływ. Inna symbolika mówi o wyrzutach sumienia z powodu niewłaściwego zachowania. Może to być również zapowiedź, że znajdziesz się na rozstaju dróg i trudno będzie ci podjąć jakiekolwiek wiążące decyzje.

Sennik: być zaatakowanym przez szczura

Być zaatakowanym przez szczura we śnie, to znak, że najwyższa pora zmierzyć się ze swoimi problemami. Podjęcie z nim walki z kolei oznacza, że wplączesz się w długotrwały spór, który nie przyniesie korzystnego rozwiązania żadnej ze stron.

Sennik: być ugryzionym przez szczura

Kiedy w naszym śnie zostaniemy ugryzieni przez szczura oznacza to, że ktoś nas pomówi lub oskarży, a inni niestety nie uwierzą w naszą niewinność. Gryzienie przez szczura lub szczury, albo ucieczka przed nimi, to również zapowiedź poważnych problemów, a także przestroga, aby przez własną nadgorliwość nie wpaść „z deszczu pod rynnę”. Szczur gryzący Cię w pięty odzwierciedla wyścig szczurów, jaki toczy się w twoim codziennym życiu. Zastanów się więc, czy nie warto zwolnić trochę tempa i pomyśleć o rzeczach ważniejszych niż tylko sprawy materialne.

Sennik szczur: znaczenie snu

Szczur w kulturze europejskiej

W kulturze europejskiej w szczurze widziano od zawsze demona, czy diabła i z ogromnym lękiem przyjmowano sny, w których się pojawiał. Uznawano je za zły omen, zwykle kojarzono z czymś obrzydliwym i niegodnym, sygnalizującym zagrożenie, szczególnie dotyczące zdrady, oszczerstwa lub donosicielstwa. Szczur w wierzeniach europejskich od zawsze symbolizował skąpstwo, zachłanność i małoduszność, a także wrodzony spryt, a przy tym często potajemną, nielegalną działalność.

Szczur w krajach Wschodu

W krajach Wschodu takich jak Indie i Chiny szczur budzi zupełnie inne skojarzenia. Uznawany jest tam za zwierzę przynoszące szczęście, symbolizujące inteligencję i zaradność. Dodatkowo jest także symbolem dostatku i płodności.

PRZECZYTAJ: