Sennik schody: co oznacza sen o schodach?

W senniku schody są częstym atrybutem pojawiającym się w snach. Mogą przyśnić się każdemu. Interpretacja tych snów będzie ściśle uzależniona od materiału, z którego zostały wykonane stopnie i czemu miały służyć. Schody mogą prowadzić ku górze lub w dół. Na schodach można stać, można po nich wchodzić lub z nich schodzić, wbiegać lub zbiegać – są to niezmiernie istotne aspekty dla interpretacji znaczenia snów. Schody we śnie mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wydźwięk.

Sennik interpretuje kręte schody jako oznaka niełatwej i wyboistej drogi życiowej. Może ona mieć charakter przejściowy i stanowić jedynie jeden z etapów życia lub dotyczyć poszczególnego jego aspektu. Drugą, mniej optymistyczną wersją jest fakt konieczności pokonywania trudności przez całe życie.

We śnie mogą się pojawić także schody, które prowadzą donikąd. Niestety nie jest to dobry znak. Tego typu sny odzwierciedlają poczucie zagubienia towarzyszące na jawie. Ukazują głęboką potrzebę stabilizacji i bezpieczeństwa. Sen ten wskazuje na odpowiednią porę na zaprzestanie udawania, że wszystko jest w porządku i podjęcie działań zmierzających ku poprawie obecnego stanu.

Schody, które we śnie się wyraźnie widzi i stanowią one główny atrybut całego obrazu, to znak konieczności zwrócenia uwagi na swoją opinię i przestroga przed jej zszarganiem. W przeciągu kilku miesięcy nie należy dawać ludziom wokół powodów do negatywnych wypowiedzi na swój temat.

Sennik schody: wchodzić po schodach

Wchodzenie to podejmowanie wysiłku, zmiana poziomu, poprawa klimatu uczuciowego lub duchowego. Jeśli we śnie wchodzisz po schodach, oznacza to zgodnie z sennikiem, że podejmujesz wysiłek i chcesz osiągnąć zamierzony cel. To, co znajduje się na szczycie schodów, pozwala na pomyślną lub niepomyślną dedukcję celów do osiągnięcia czy rezultatów aktualnych poszukiwań. Na szczycie schodów zaczyna się kolejna walka, kolejne wyzwanie. To wyższy stopień wiedzy, etap większego szczęścia, głębszej świadomości. 

W senniku schody mają znaczenie przesmyku między dwoma etapami życia. Musisz zdecydować, czy wchodzisz czy nie. W jaki sposób wchodzisz? Jeśli wchodzenie na schody przebiega sprawnie, to oznacza, że przejście jest miłe i bez problemów. 

Przypomnij sobie, w jakim stanie we śnie były schody, po których wchodziłaś. Jeśli były solidne, to oznacza, że jesteś gotowa dokonać zmian w życiu, by osiągnąć dalszy etap rozwoju wewnętrznego. Jeśli wchodząc po schodach przewróciłaś się, należy to odczytać, że niezręczne zachowanie uniemożliwi wyzwolenie wewnętrzne.

Zobacz także:

 • Wchodzić po spiralnych schodach - lepsze zrozumienie boskiej miłości.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik schody: schodzić po schodach

Jeśli w snach schodzi się po schodach, jest to oznaką poszukiwania ukrytych połączeń ze swoją podświadomością. To właśnie w niej często ukryte są rozwiązania naszych problemów i głęboko skrywana wiedza, o której byliśmy przekonani, że zapomnieliśmy, lub którą posiedliśmy w sposób podświadomy. Schodzenie po schodach w senniku oznacza powrót do instynktów i nieświadomości. To odmowa przyjęcia nowej motywacji, uczucia czy ewolucji. Dowód niezdolności pokonania ograniczeń w drodze do wyzwolenia.

Sennik schody: drewniane

Sen o drewnianych schodach symbolizuje wyjście obronną ręką z nieprzyjemnych sytuacji na tle zawodowym i rodzinnym. Powinniśmy czerpać z nich naukę i nie powielać w przyszłości.

Taki sen daje zaprzeczenie słuszności wyznawanym wartościom i ideałom. Nakazuje ich przemyślenie i modyfikację. Sugeruje również brak wytrwałości w podejmowanych działaniach.

Drewniane schody w snach to nakaz porzucenia negatywnych i wyniszczających nas myśli. Wskazują czas na rozpoczęcie afirmacji i przyciągania pozytywnych zdarzeń.

Sennik schody: kamienne

Schody marmurowe są symbolem szczęścia i dostatku. Sen o nich świadczy o powodzeniu w biznesie i życiu prywatnym. Widząc takie schody możemy mieć pewność, że wszelkie nasze plany zostaną zrealizowane, a marzenia spełnione. Po tego rodzaju snach warto podejmować się inwestowania, ponieważ to ryzyko na pewno się opłaci.

Schody z kamienia to symbol potrzeby doskonalenia i szlifowania własnych umiejętności, realizacji dawno postawionych celów i planów. To doskonały czas na podjęcie radykalnych działań.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Sennik schody: ruchome

Ruchome schody prowadzące w górę, które pojawiają się w snach mogą oznaczać napotkanie na swojej drodze osoby, dzięki której osiągnie się spore korzyści materialne. Osoba taka może wiele nas nauczyć, wskazać właściwą drogę postępowania lub zaproponować intratną inwestycję.

Widok w snach ruchomych schodów prowadzących w dół niestety nie jest dobrym znakiem. Mogą one symbolizować trudną drogę do przebycia, usłaną drobnymi problemami i porażkami. Należy szczególnie uważać na tego typu sny, kiedy te pojawiają się równolegle z wdrażaniem nowych projektów lub zamiarem dokonania dużych inwestycji.

Sennik schody: betonowe

Betonowe schody pojawiające się w snach to symbol trudności, problemów i kłótni. Będzie trzeba się z nimi uporać, aby móc kontynuować realizację planów i inwestycji.

Schody sennik: metalowe

Sen o schodach metalowych oznacza trwałość i twardość w postanowieniach. Sennik podpowiada, że taki sen wskazuje również na pewne ograniczenia, które jesteśmy w stanie pokonać. Czasem metalowe schody symbolizują trudny charakter śniącego i problemy w relacjach międzyludzkich. Zastanów się, może właśnie sen o schodach metalowych odnosi się do twojego życia osobistego.

Sennik schody: zepsute

Kiedy widzimy w snach schody zniszczone, to powinniśmy uważnie przyjrzeć się ilości zadań, które na siebie przyjmujemy. Najczęściej tego typu obrazy wskazują na ogrom prac i obowiązków niemożliwych do wykonania w wymaganym czasie. To przejaw zbyt wygórowanej ambicji i perfekcji.

Zepsute schody mogą także dawać wyraz obniżonemu poczuciu własnej wartości i braku bezpieczeństwa. Kiedy sen ten nawraca, może się okazać, że konieczna będzie psychoterapia, która pomoże zwalczyć tę przypadłość.

Sennik schody: strome

Strome schody w snach to symbol wielkich trudów i przeszkód w drodze do realizacji swoich celów i marzeń. To wskazówka, aby mierzyć siły na zamiary.

PRZECZYTAJ:

Sennik schody: spadanie ze schodów

Kiedy we śnie spadasz ze schodów, oznacza to, że uda ci się odzyskać dobrą opinię, która została nadszarpnięta w bezsensowny sposób.

Inna interpretacja snu mówi o bolesnej porażce lub trudnej konfrontacji z rzeczywistością.

Sennik schody: inne znaczenie snu o schodach

 • Schody zepsute - niestety nie jest to dobra wróżba. Będziesz wiódł życie w ubóstwie
 • Strome schody
 • Biec po schodach - wbieganie po schodach symbolizuje wiadomości, które Ci zepsują humor. 
 • Uciekać po schodach - na jaw wyjdą Twoje lęki i obawy, które starałeś się ukryć.  
 • Siedzieć na schodach - twoja sytuacja finansowa znacznie się poprawi.
 • Spadać ze schodów - doświadczysz strat finansowych
 • Skakać po schodach - musisz uzbroić się w cierpliwość. To, na co czekasz, nie przyjdzie tak szybko.
 • Potykać się na schodach - przed tobą trudna i stresująca sytuacja.
 • Schody białe
 • Dziecko spadające ze schodów
 • Klatka schodowa - zmiana miejsca zamieszkania.

NIE PRZEGAP: