Sennik pająk – symbolika

Sennik pająka występującego we śnie traktuje jako symbol pozytywnych zmian, jakie pojawią się w życiu. Wiele pająków otaczających we śnie osobę śpiącą symbolizuje nowe znajomości, w które wejdzie oraz pomyślny okres, który ją czeka. Pająk jest zwierzęciem, który wzbudza strach i niepokój. Kiedy jednak pojawi się we śnie, nie trzeba się tym specjalnie stresować. Najczęściej jest to zapowiedź wyzwania, przed którym ktoś stanie, ale które uda się przezwyciężyć. Wiele zależy jednak od tego jakiego pająka widzi się we śnie i jakie jeszcze inne symbole się w nim pojawiają. Sen o pająkach może się przydarzyć od czasu do czasu każdemu. Wiele osób boi się pająków, a poza tym często mamy z nimi styczność. Właśnie dlatego podobny sen może czasami wystąpić, a nawet kogoś wystraszyć. Zwykle jednak nie ma powodu do niepokoju - pająk we śnie jest zapowiedzią pozytywnych zdarzeń i nowych znajomości. 

Sennik duży pająk

Sennik pająka o dużych rozmiarach, który pojawia się we śnie, interpretuje jako symbol wyzwania przed jakim się stanie. Im większy pająk, tym większe będzie to wyzwanie. Warto jednak postarać się sobie przypomnieć, czy w śnie baliśmy się pająka, czy też nie był dla nas straszny. Kto odczuwał w marzeniach sennych strach przed tym pająkiem, może zetknąć się z różnymi trudnościami. Żeby wszystko skończyło się dobrze w rzeczywistości, potrzebne będzie oswojenie swoich lęków. Trzeba zmierzyć się ze słabościami, a wszystko się ułoży. Wiele zależy też od tego jaki pająk jest widziany we śnie. Jeśli jest to na przykład tarantula, wróżba nie jest korzystna. Sen o pająku to wówczas ostrzeżenie na przyszłość, chociaż jeśli w jakiś sposób jesteśmy z nim związani we śnie lub śni się nam, że sami jesteśmy tarantulą, ma to już znaczenie pozytywne. Pająk ten jest symbolem siły, a więc i my czujemy się wówczas silni lub wkrótce otrzymamy wsparcie z solidnego źródła. Duży pająk, widziany we śnie, jest też sygnałem, że odniesiemy w przyszłości duże zwycięstwo. Może stoimy przed jakimś wyzwaniem, albo chcemy coś zapoczątkować i obawiamy się nieco czy wszystko pójdzie dobrze? Jeśli we śnie widzimy dużego pająka, to oznaka, że nie trzeba obawiać się przyszłości, ponieważ będzie ona pomyślna. Niepokojąca jest tylko ucieczka przed dużym pająkiem. Może sugerować, że wkrótce poniesiemy duże straty. Trzeba więc rozważnie podchodzić do wszystkich nowych przedsięwzięć i wydatków, ponieważ taki sen nie jest pozytywny. Jeśli we śnie widzimy ptasznika, to symbol zagrożenia która czyha na osobę śniącą. Z kolei krzyżak jest bardzo pomyślną wróżbą! Jego widok we śnie wskazuje przede wszystkim na powodzenie w sprawach zawodowych. Symbolizuje pomyślność w działaniach i nadchodzące szczęście - zwłaszcza jeśli we śnie widzi się go w drzwiach domu. 

Sennik pająki i pajęczyny

Sennik pająka na pajęczynie traktuje jako zapowiedź nadchodzących zmian w życiu. Tak jak pająk tka nową sieć, tak w życiu danej osoby zajdą pewne zmiany. Być może czuje się ona lub będzie się czuła osaczona. Może uwikłać się w jakąś sytuację, jak ofiary pająków w ich sieci. Taki sen może więc być wskazówką, że należy zerwać niewygodne układy i zmierzyć się z tym, co nas ogranicza na jawie. Większość osób dość szybko będzie w stanie powiedzieć co to jest - może zbyt zaborczy partner, a może praca, która zajmuje zbyt wiele czasu i nie mamy go już wystarczająco dużo, by poświęcić się swoim pasjom? Pajęczyna może też symbolizować pomyślną realizację planów - jeśli jest mocna, ładna, będzie to oznaczało spełnienie wszystkich zamierzeń. Jeśli zaś pająk tylko siedzi na pajęczynie, może to wskazywać na okres oczekiwania, w jaki się wchodzi. Być może czekanie na zmiany jest kompletnie bezsensowne, ponieważ nigdy nie zajdą bez naszej pomocy. Taki sen powinien więc przekonać do zmian w życiu - trzeba wyrwać się z miejsca, w którym się tkwi i iść tam, gdzie wzywa serce. Pająk we śnie jest więc bardzo istotnym symbolem, odzwierciedlającym sytuację osoby śpiącej, z którą mierzy się na jawie. Wskazuje też kierunek, w którym należy podążać w realnym życiu. 

Sennik pająk czarny

Sennik pająka o czarnym kolorze traktuje jak symbol spraw duchowych, które będą zaprzątały myśli osoby śpiącej. Może to być wskazówka, że trzeba przeprowadzić pewne zmiany w życiu - dopiero wówczas człowiek ten poczuje się lepiej. Być może dana osoba nie żyje w zgodzie z wyznawanymi wartościami i przez to czuje się ograniczana. Robienie czegoś wbrew sobie nie może skończyć się dobrze - albo doprowadzi do depresji czy zobojętnienia, albo będzie miało negatywne konsekwencje również dla otoczenia. Los nie będzie sprzyjał nikomu, kto nie mierzy się ze swoimi lękami, tylko działa wbrew sobie - w zgodzie z tym, co nakazują inni. Czarny pająk jest wskazówką, że trzeba zmienić swoje życie - przejść przemianę duchową, która jest niezbędna by godnie je przeżyć. A jak sennik tłumaczy widok pająków o innych kolorach? Jeśli we śnie pająk jest złoty, wskazuje to na powodzenie w finansach. Można śmiało inwestować w nowe rzeczy, czy też grać w grach losowych i brać udział w konkursach. Fortuna w końcu się do danej osoby uśmiechnie. Z kolei jeśli pająk we śnie jest wielokolorowy, jest to symbol dobrego samopoczucia. Najbliższy czas będzie spokojny i pomyślny, więc nie trzeba się niczym martwić i niczego lękać. Biały pająk symbolizuje poszukiwanie mądrości. Być może udziałem osoby śniącej będzie jakieś doświadczenie mistyczne, które sprawi, że jej życie się przewartościuje. Jeśli we śnie pająk jest czerwony, jest to z kolei znak namiętności, które targają człowiekiem, albo które wkrótce będą nim targać. Namiętności te go zniewolą i odbiorą mu zdolność racjonalnego myślenia. Nie jest to jednak zła wróżba, a jedynie zapowiedź gorącego romansu, który będzie udziałem osoby śniącej. Jednocześnie jednak ów romans może przerodzić się w długotrwały, poważny związek. 

Sennik zabić pająka

Sennik pająka traktuje jak symbol nadchodzących zmian oraz pomyślności - chyba że we śnie boimy się go i uciekamy przed nim. Bardzo ważne jest bowiem nie tylko to, jak wygląda pająk i gdzie go dokładnie widzimy, ale i co się z nim dzieje. Wiele osób ma sen o zabiciu pająka - co to może oznaczać? Sen o zabiciu pająka tłumaczy się jako zwycięstwo nad lękami, ograniczeniami. Osobie śniącej uda się wyzwolić z przykrych sytuacji i podążyć wreszcie własną drogą. Może to być również symbol zwycięstwa nad własną psychiką lub chorobą. Bez względu na to, z czym zmaga się dana osoba w rzeczywistości, wkrótce uda jej się wyjść z tej przykrej sytuacji i zapanować nad wszystkim. Jeśli we śnie pająk chodzi po ciele osoby śniącej, może to być niestety zapowiedź utracenia zaufania do najbliższego otoczenia. Być może czujemy się osamotnieni i wydaje nam się, że nikt nie przychodzi nam z pomocą, choć zmagamy się z jakimś trudnym problemem. Jeśli jednak na końcu tej drogi czeka wyzwolenie (czyli zabicie pająka), tym lepiej. Oznacza to, że ze wszystkim poradzimy sobie sami, a więc samodzielnie zapanujemy nad sytuacją i pokonamy problemy. Jeśli we śnie pająk wzbudza w kimś obrzydzenie, jest to zapowiedź osamotnienia w troskach. Jeśli pająk kogoś atakuje, jest to oznaka sił witalnych i mocy. Z kolei jeśli w trakcie snu pająk ugryzie kogoś, osoba ta może oczekiwać zdrady lub straty. Chodzi tu o straty finansowe lub zawodowe, które wkrótce będą jej udziałem. Ktoś knuje za plecami, choć udaje przyjaciela - cios padnie z miejsca, którego się nie spodziewamy. Warto zatem zachować szczególną czujność i nie dać się nikomu zwieść. Ze wszystkim można sobie poradzić, jeśli tylko zachowa się rozsądek i zimną krew.