Sennik – co symbolizuje niedźwiedź we śnie?

Sen o niedźwiedziu nie zawsze musi być tożsamy z koszmarem. Aby jednak móc dokładnie określić jego symbolikę, należy uważnie przyjrzeć się zachowaniu oraz wyglądzie zwierzęcia. Ważne są również atrybuty, które znajdują się przy niedźwiedziu.

Każdorazowo po przebudzeniu warto jest zapisywać sny, które nam się przyśniły. Najczęściej bowiem zapisują się one w pamięci krótkotrwałej i szybko mogą nam umknąć. Dobrze, aby notować wszelkie spostrzeżenia związane z senną wizją: nie tylko ogólny obraz i wydarzenia, ale też szczegóły im towarzyszące.

Kiedy widzimy we śnie śpiącego niedźwiedzia, niezależnie od jego umaszczenia, oznacza to, iż za nami jest bardzo ciężki i wyczerpujący czas, zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. To sygnał od organizmu o potrzebie odpoczynku i regeneracji oraz konieczności zadbania o siebie i swoje potrzeby. To nawoływanie o popatrzenie na swoje życie z dystansu, wyciszenie organizmu i naładowanie umysłu pozytywną energią.

Śpiący niedźwiedź w snach to często symbol letargu i monotonii. Nawoływanie do zmian, przełamania schematów i podążania za marzeniami.

Sennik – niedźwiedź polarny

Biały niedźwiedź widziany w snach jest bardzo popularnym motywem sennym. Może on oznaczać pojawienie się przychylnej i przyjaźnie nastawionej osoby, która będzie skora do pomocy i szczera w swoich uczynkach. Osoba ta będzie zarażać optymizmem i pozytywnym odbiorem otaczającej was rzeczywistości. Istnieje duża szansa, że połączy was długotrwała i szczera relacja, oparta na zaufaniu, przyjaźni, a może i miłości.

Niestety istnieje również negatywny aspekt snów o niedźwiedziach polarnych. W tej wizji zwierzęta mogą zwiastować pojawianie się złodziei i oszustów. Taki sen jest nawoływaniem do ostrożności i przemyślanego dobierania znajomych oraz współpracowników.

Sennik – niedźwiedź brunatny

Brązowy niedźwiedź, który jest częścią snów to zapowiedź koniecznej do stoczenia walki. Może to być potyczka z samym sobą, swoimi wadami i słabościami, ale też osobami trzecimi. Najważniejsze jest to, że podjęcie tych działań i odniesienie zwycięstwa będą konieczne dla osiągnięcia istotnych celów i realizacji planów.

Zobacz także:

Niedźwiedź brunatny może stanowić też symbol silnej konkurencji, skłonnej do podjęcia wszelkich kroków, nawet tych nieetycznych, dla osiągnięcia przewagi i odniesienia sukcesów. To przestroga przed nieszczerymi znajomościami i nielojalnymi paktami.

Brunatny niedźwiedź może również symbolizować utratę zaufania do bliskiej osoby, czego przyczyną będzie zdrada, której ta się dopuściła.

Sennik – czarny niedźwiedź

Sny o czarnych niedźwiedziach można interpretować dwojako. Z jednej strony to zapowiedź siły, odwagi i miłości, natomiast z drugiej – zwiastun rychłego nieszczęścia i poniesionej straty. Należy więc pozostać rozważnym i z uwagą patrzeć na otaczających nas ludzi.

Sennik – niedźwiedź z małymi

Sen o niedźwiedzicy z małymi najczęściej przytrafia się kobietom. Jest on symbolem rodzicielstwa i starań o potomstwo. Kobiety, które śnią takie sny najprawdopodobniej bardzo pragną założyć rodzinę i czerpać garściami z uroków macierzyństwa.

Gdy taki sen przytrafi się dzieciom, to warto zaufać matce i zwierzyć się jej ze swoich problemów. Ta zapewne posiada odpowiednią wiedzę i życiowe doświadczenie, aby posłużyć nam radą i wsparciem.

Sennik – niedźwiedź mały

Występująca w snach postać małego niedźwiadka jest oznaką zbyt dziecinnego i naiwnego podejścia do życia. Sen ten ma być wskazówką do prowadzenia bardziej rozważnego, dojrzałego i odpowiedzialnego życia.

Sennik – niedźwiedź przyjazny

Spotkanie w snach niedźwiedzia o przyjaznym nastawianiu jest bardzo dobrym znakiem. Oznacza, iż w naszym otoczeniu znajduje się łagodna i spokojna osoba, która daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ten sen często śnią osoby samotne i opuszczone.

Druga interpretacja snów o przyjaznych niedźwiedziach stanowi o osobowości osoby śpiącej i jej nastawieniu do życia. Mówi ona, iż chociaż postać ta w realnym życiu stwarza pozory silnej, twardej, nieugiętej i trudnej do rozgryzienia, to w rzeczywistości jest mocno zagubiona, a przybrana maska ma służyć ochronie przed światem zewnętrznym. Osoba ta została zraniona i boi się, że to się powtórzy.

Sennik – uciekać przed niedźwiedziem

Sen o niedźwiedziu, który nas atakuje i prowokuje do ucieczki jest bardzo nieprzyjemny i najczęściej kończy się rychłą pobudką ze strużkami zimnego potu na plecach. Taki obraz może oznaczać dla nas problemy i zagrożenie. To symbol strat na tle osobistym lub zawodowym.