Proste fryzury - wysoki kucyk

Proste fryzury do pracy, czy szkoły to przede wszystkim różnego rodzaju upięcia, dzięki którym włosy nie będą przeszkadzać ci podczas wykonywania codziennych czynności. Mogą to być zarówno klasyczne uczesania, jak i ich nieco bardziej efektowne, zmodyfikowane wersje. Oba rozwiązania możesz zrealizować zaledwie w kilka minut, dzięki czemu staną się doskonałą opcją nawet w przypadku osób, które o poranku nie mają czasu na wykonywanie skomplikowanych upięć.

Naszą pierwszą propozycją jest kucyk wzbogacony o dodatkowy element w postaci prostego pasma ukrywającego gumkę. Od swojej standardowej wersji różni się on tym, że wokół punktu spięcia włosów należy owinąć dodatkowy kosmyk, a następnie wpleść go w całe upięcie w taki sposób, aby jego końcówka nie była widoczna. Proste pasmo można zastąpić również klasycznym warkoczem, jednak takie rozwiązanie zajmuje nieco więcej czasu niż wersja podstawowa. Jest to, co prawda, niewielka modyfikacja standardowego kucyka, jednak w przypadku wysokich upięć wygląda ona bardzo elegancko i ciekawie.

Wysoki kucyk z pasmem włosów ukrywających gumkę to ulubiona fryzura Ariany Grande. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ariana Grande (@arianagrande) Sty 18, 2020 o 10:45 PST

Proste i ładne fryzury - messy bun

Proste fryzury z długich włosów to nie tylko klasyczne kucyki czy warkocze. Istnieje również wiele koków, które można wykonać w bardzo szybki i prosty sposób. Jeśli posiadasz grube, długie włosy, które po kilku godzinach uwalniają się z upięcia i wymagają poprawki, spróbuj metody z dwoma gumkami. Messy bun polega na zaczesaniu wszystkich włosów tak, jak do wysokiego kucyka i związaniu ich na czubku głowy. W tym celu możesz również pochylić się w taki sposób, aby zwisały one swobodnie w dół. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaczesanie poszczególnych kosmyków stanie się znacznie łatwiejsze niż w klasycznej pozycji. W ten sposób bez problemu zrobić modny messy bun.

Po spięciu włosów na czubku głowy należy kilkukrotnie zakręcić je wokół własnej osi, dzięki czemu powstanie wałek, który można błyskawicznie zakręcić wokół gumki. Taką fryzurę należy następnie spiąć kolejną gumką, najlepiej w kolorze twoich włosów, dzięki czemu nie będzie ona rzucała się w oczy. Jest to metoda pozwalająca na stworzenie bardzo szybkiego i stabilnego koka. Możesz go poprawiać w ciągu dnia nawet bez szczotki. Wykonanie messy bun trwa zaledwie kilka minut. Messy bun jest przy tym bardzo funkcjonalny i uniwersalny.

Prosta do zrobienia i efektowna fryzura wykonana w mniej niż 5 minut!

Jak szybko zrobić idealny messy ban?

Proste fryzury do pracy - jak je robić?

Proste fryzury do pracy powinny przede wszystkim zajmować jak najmniej czasu. Pożądaną cechą jest także ich trwałość, bez której będziesz musiała liczyć się z koniecznością poprawiania uczesania nawet kilka razy w ciągu dnia. Podczas tworzenia dowolnego upięcia warto stosować również różnego rodzaju triki, które przyspieszą cały proces i znacznie go ułatwią. Oprócz pochylania głowy podczas robienia koka, istnieje także wiele innych metod usprawniających samodzielnie odtwarzanie prostych fryzur do pracy.

Jeśli jesteś posiadaczką śliskich, gładkich włosów, na pewno spotkałaś się ze zjawiskiem polegającym na zsuwaniu się z nich dopiero co wpiętych wsuwek. Aby zapobiec takiej sytuacji, przed wpięciem wsuwki we włosy możesz spryskać ją zwykłym lakierem służącym do utrwalania fryzury. Dobrym pomysłem jest również kierowanie ich falowaną stroną do dołu, czyli w zupełnie odwrotny sposób, niż dotychczas.

Podczas czesania wysokich kucyków czy koków przyda ci się również dobra szczotka, która będzie w stanie zebrać i ułożyć włosy nie tylko na ich górnej warstwie, lecz także głębiej. Dobrym pomysłem może być wyczyszczenie i dokładne umycie już posiadanej szczotki. Taką czynność powinno się powtarzać dosyć regularnie. Na szczotce gromadzą się bowiem liczne bakterie, które mogą powodować choroby skóry głowy i szybsze przetłuszczanie się włosów, a co za tym idzie - ich nieestetyczny wygląd.

Proste i szybkie fryzury do pracy - niski koczek

Niski koczek jest kolejną propozycją na wykonanie prostych fryzur do pracy czy szkoły, który w przeciwieństwie do swojego wysokiego odpowiednika pozwala na założenie wszelkich nakryć głowy. Jak wykonać niski koczek krok po kroku? Będziesz musiała stworzyć niski kucyk, a następnie przedzielić go na dwie części po stronie gumki znajdującej się bliżej głowy. W ten sposób powstanie ,,pętelka", przez którą w kolejnym kroku należy przeciągnąć wykonaną kitkę. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, konieczne może okazać się wykonanie tej czynności kilkukrotnie, w taki sposób, aby końcówki kosmyków można było ukryć w całym upięciu za pomocą 2-3 wsuwek. Taką fryzurę wykonasz w zaledwie kilka minut, a gdy opanujesz proces jej tworzenia, będziesz również w stanie dokonać błyskawicznych poprawek w ciągu dnia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What’s your fave bun? Styling w/ @cloudnineoz @moroccanoil_au @morganhairco #morganhairco

Post udostępniony przez Josie Morgan (@morganhairco) Lip 6, 2020 o 3:53 PDT

Niski kok to prosta i szybka fryzura

Łatwe fryzury do zrobienia samemu - "pół" kucyk

Naszą ostatnią propozycją na stworzenie łatwej fryzury w krótkim czasie jest pozostawienie rozpuszczonych włosów i spięcie jedynie kosmyków znajdujących się blisko twarzy. W ten sposób nie będą one przeszkadzać ci podczas jedzenia czy wykonywania wielu innych, codziennych czynności. Taka opcja trafia głównie w gusta osób, które czują się lepiej w rozpuszczonych włosach, ale kosmyki wpadające do oczu i zasłaniające widok stanowią dla nich poważną przeszkodę.

Fryzura jest szybka i prosta w wykonaniu. Aby upiąć włosy w "pół" kucyk, należy chwycić średniej grubości kosmyki znajdujące się w okolicach skroni i związać je z tyłu za pomocą gumki. Istnieje również opcja wykonania z nich warkoczyków, które na ostatnim etapie łączą się ze sobą i sprawiają, że całe upięcie wygląda znacznie bardziej efektownie.

Fryzura jest idealna do pracy i szkoły, ale nie tylko! Modyfikacja tej fryzury z lokami i ozdobnymi spinkami lub wstążkami, jest również często wykorzystywana podczas bardziej oficjalnych okazji takich, jak na przykład wesele. Wszystko za sprawą jej uniwersalnego wyglądu pasującego do wielu stylizacji, od eleganckich kreacji, aż po zwykłe jeansy i koszulki zakładane na co dzień.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SCRUNCHIE BUN This is my favorite hairstyle this summer! It’s so cute with natural hair (not curled or straightened) and is perfectly imperfect! And it will work with most hair lengths! . Would you rock this super simple and easy hairstyle?! Let me know ______________________________________ #hairtutorial #longhairtutorial #buntutorial #hairstyle #hairgoals #easyhairstyles #easyhairstylesforgirls #easyhairtutorial #simplebun #easyhairideas #easyhairstylesforlonghair #busymomhair #longhairlovers #longhairbeauty #longhaircare #longhairlove #longhairstyleideas #longhairstyleformen #longhairstylemen #bunhairstyle #bunhairstyles #longhairdontcare #blondeshavemorefun #easybun #easybuntutorial

Post udostępniony przez BEAUTY BY BROOKE (@brookeumsted) Lip 6, 2020 o 8:56 P