Prezent na rocznicę ślubu: pierwsza rocznica

Upominek na rocznicę ślubu warto wręczyć już po 365 dniach wspólnego życia małżeńskiego. Pierwszy jubileusz jest również znany jako papierowa rocznica ślubu. Prezent na tę wyjątkową okazję powinien więc być wykonany z papieru. Może być to np. kartka okolicznościowa z życzeniami, plakat z graficznym motywem czy list miłosny. Ciekawym pomysłem będzie również wykonana z papieru gra planszowa dla dwojga. Pozwala ona sprawdzić małżonkom, czy wiedzą już o sobie wszystko, znają swoje potrzeby i potrafią czytać sobie w myślach.
 
Sentymentalnym prezentem na pierwszą rocznicę ślubu będą również połączone sznureczkiem lub kokardą karteczki z twardego papieru. Przed ich powiązaniem należy wykonać dziurki za pomocą dziurkacza. Na każdej karteczce piszemy jedno zdanie wdzięczności dla swojego małżonka. Możesz podziękować mu np. za wspólnie spędzone chwile, każdy uśmiech, cierpliwość czy troskę. Podobnym pomysłem na prezent na papierową rocznicę ślubu jest podarowanie bukietu kwiatów i dołączeniu karteczki z podziękowaniem do każdego z nich.
 
Na papierową rocznicę ślubu warto również podarować swojemu ukochanemu książkę. Niech to będzie pozycja jego ulubionego autora lub preferowanego gatunku literackiego. Można także kupić książkę podejmującą tematykę budowania relacji małżeńskiej.

Prezent na rocznicę ślubu: srebrna rocznica

Pomysł na prezent na rocznicę ślubu zwanego Srebrnymi Godami powinien nawiązywać do cennego metalu szlachetnego, jakim jest srebro. 25 lat wspólnego życia to powód do dumy i wdzięczności. Małżonkowie zdążyli się już dobrze poznać i znają wszystkie swoje przyzwyczajenia.
 
Co na rocznicę ślubu kupić zatem na prezent dla małżonka lub rodziców? Rocznica ślubu nazywana Srebrnymi Godami nieodłącznie kojarzy się z biżuterią. Sprawdzą się więc świetnie srebrne zegarki, łańcuszki, kolczyki czy bransoletki. Dobrym wyborem będzie również srebrna ramka na zdjęcie czy sakralny obrazek, np. przedstawiający wizerunek Maryi, Jezusa czy Jana Pawła II. Motywem na obrazkach i ramkach ze srebra mogą być również dwa łabędzie, serca czy para zakochanych. Warto także wręczyć jubilatom posrebrzaną kartkę okolicznościową na 25 rocznicę ślubu.

Prezent na rocznicę ślubu: perłowa rocznica

Pamiątki na rocznicę ślubu powinny być tym bardziej okazale, im więcej lat małżonkowie są już razem. Trzydziesta rocznica ślubu jest nazywana perłową. Dlatego mąż i żona po tylu latach wspólnego życia powinni traktować się wzajemnie jak najcenniejsze perły. Mamie z okazji tego dostojnego jubileuszu można kupić np. kolczyki w kształcie perełki, wazon w kolorze perły czy perełkową bransoletkę. Dla męża sprawdzi się natomiast poszewka na poduszkę z motywem pereł lub drewniana skrzynka na wino i kieliszki.

Prezent na rocznicę ślubu: rubinowa rocznica

Prezent na rocznicę ślubu z okazji 40 jubileuszu powinien być powiązany z tym niezwykłym kamieniem szlachetnym, jakim jest rubin. Symbolizuje on trwałość miłości małżeńskiej, pasję, odwagę, namiętność i gotowość do poświęcenia. Jest wykorzystywany zwłaszcza w jubilerstwie. Pomysłem na prezent z okazji rubinowego jubileuszu ślubu może być więc wisior z rubinem dla kobiety czy sygnet dla mężczyzny.
 
Rubinowy to kolor głębokiej czerwieni. Kojarzy się zwłaszcza z czerwonym winem, dlatego gustowny prezent na 40 rocznicę ślubu to np. wysokiej jakości wino lub bilet wstępu umożliwiający zwiedzanie prawdziwej winnicy. Rubinowa barwa wzbudza również skojarzenia ze sceną opery czy teatru – w ramach prezentu można więc jubilatom zaproponować obejrzenia spektaklu czy musicalu. Do głębokiej czerwieni nawiąże również nastrojowa kolacja przy świecach lub kominek elektryczny z wizualnym efektem ognia.

Prezent na rocznicę ślubu: złota rocznica

Złote Gody to najlepsza okazja do tego, aby podarować małżonkowi lub rodzicom ciekawy prezent na rocznicę ślubu. Ten okrągły jubileusz 50 lat małżeństwa jest obchodzony najhuczniej ze wszystkich rocznic ślubnych. Dobrym pomysłem na upominek będzie zwłaszcza złota biżuteria czy laur ze złota z napisem „50 lat”. W końcu tak długi czas wytrwania w miłości małżeńskiej to nie lada wyczyn, za który należy się cenne trofeum.
 
Prezent na rocznicę ślubu zwanego Złotymi Godami może przybrać także formę pozłacanych naczyń czy sztućców, a także alkoholu w skrzynce o barwie złota. Warto do prezentu dołączyć również kartkę jubileuszową ze złotymi napisami czy motywami. Jeżeli jubilaci są osobami wierzącymi, wtedy można zaproponować im także pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium, aby mogli na własne oczy zobaczyć połyskujące złotem wnętrze kościoła.

Prezent na rocznicę ślubu: uniwersalne opcje

Prezent na jubileusz ślubu warto wręczyć nawet wtedy, gdy nie jest to okrągła rocznica. Każdego roku można okazać swojemu małżonkowi, jak jest dla nas ważny. Prezent na jubileusz ślubu może w tym przypadku przybrać dowolną formę – ważne, aby sprawić radość obdarowanej osobie. Ciekawym pomysłem może być chociażby:
 
    • fotograficzny plener ślubny,
    • kurs tańca,
    • lot balonem nad miastem,
    • romantyczna,
    • dwa leżaki z motywem miłosnym,
    • biżuteria,
    • album ze wspólnymi zdjęciami,
    • ramka na zdjęcia,
    • personalizowany koc, kubek czy poszewka na kołdrę i poduszki,
    • obraz na ścianę,
    • komplet naczyń,
    • zestaw noży,
    • kwiaty doniczkowe,
    • koszyk z owocami,
    • książka,
    • film na DVD,
    • bilet do kina, teatru czy muzeum,
    • wycieczka krajoznawcza,
    • przejażdżka konna lub rajdowym samochodem.