W Polsce zarejestrowanych jest ok. 143 000 organizacji pozarządowych, które wykonują ogromną pracę na rzecz społeczeństwa. Jedną z nich jest Fundacja Sarigato, autor akcji Karmimy Psiaki, która wspiera bezdomne psiaki i kociaki w całej Polsce oraz społeczności Hakersi, która przez naukę programowania i robotyki pomaga potrzebującym dzieciom w usamodzielnianiu się.

W obecnej sytuacji dotychczasowe formy wsparcia i działania są bardzo ograniczone lub zupełnie niemożliwe. Dlatego Fundacja Sarigato zdecydowała się wprowadzić i usprawnić rozwiązania, które umożliwiają pomaganie bez wydawania dodatkowych pieniędzy i bez wychodzenia z domu.

Pomagaj przy okazji

Zakupy przez internet w ostatnich dniach nabrały zupełnie nowego znaczenia. Dzięki nim oszczędzamy czas i wysiłek związany z bieganiem po sklepach i przede wszystkim - zmniejszamy szansę na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dzięki akcji Pomagaj Przy Okazji organizowanej przez Karmimy Psiaki, kupując online, możemy także… pomagać.

Wystarczy wejść na www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-przy-okazji, znaleźć sklep, w którym chcemy zrobić zakupy i przejść na jego stronę. Część wartości naszego zamówienia jest przekazywana do schroniska - przy każdym sprzedawcy widać, jaki to procent. Jak to działa? W zamian za generowanie sprzedaży w sklepie internetowym, fundacja otrzymuje prowizję od transakcji przeprowadzanych przez klientów. Warto zainstalować wtyczkę, która wyświetli nam przypominajkę, kiedy wejdziemy na którąś ze stron biorących udział w akcji.

Kolejny dzień spędzony w domu można też wykorzystać na wielkie sprzątanie, czyli coś, na co zwykle nikt nie ma czasu. Robiąc porządek w swojej szafie i pozbywając się nieużywanych ubrań, można wesprzeć wybraną przez siebie akcję charytatywną dzięki https://www.ubraniadooddania.pl/.

Jeśli chcesz wesprzeć przykładowo potrzebujące dzieciaki w nauce programowania i robotyki, wystarczy wejść na: https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/669, kliknąć “Pomagam” i postępować według instrukcji. Po spakowane ubrania przyjedzie kurier, a za każdy kilogram Fundacja Sarigato otrzyma 1 zł na naukę dla dzieci.

Zostań e-wolontariuszem

To ciężki czas również dla dzieci i ich rodziców - część zajęć odwołana, lekcje prowadzone online, o wiele trudniej teraz poradzić sobie z nauką. Można więc zostać korepetytorem online i w ramach wolontariatu pomagać nie tylko w konkretnych przedmiotach, ale nawet w odrabianiu prac domowych. Wiele fundacji wspiera dzieci i młodzież w edukacji i taka pomoc będzie dla nich na wagę złota.

W Hakersach na co dzień potrzebujące dzieci uczą się programowania i robotyki. Teraz stacjonarne zajęcia zostały przerwane, więc Fundacja Sarigato wprowadza mentoring online, aby kontynuować naukę. Jeśli jesteś programistą, możesz więc zdalnie przekazywać swoją wiedzę jednemu z podopiecznych fundacji. Aby się zgłosić, wystarczy wypełnić ankietę: https://forms.gle/XDhA47FEhF6hbdvS7.

E-wolontariuszy potrzebują także psiaki i kociaki w schroniskach. Zamiast kwestować do puszki, zbieraj pieniądze na Facebooku. Fundacja Sarigato wprowadziła możliwość wsparcia wybranego przez siebie bezdomnego zwierzaka z dowolnego schroniska właśnie w takiej formie.

Jeśli utworzymy na naszym profilu zbiórkę na rzecz Karmimy Psiaki, fundacja zrobi zakupy dla czworonoga, którego otoczymy wirtualną opieką. Ważne, żeby w jej tytule wpisać imię zwierzaka oraz nazwę placówki, w której przebywa. Zbiórkę możesz utworzyć, klikając w ten link i uzupełniając potrzebne informacje: https://www.facebook.com/fund/karmimypsiaki/

 

Nasza rzeczywistość zmienia się bezpowrotnie i jeszcze długo będziemy odczuwać skutki obecnej sytuacji. Z pewnością zmieni się nasz tryb życia i pracy, a wiele dotychczasowych działań przeniesie się do świata online. W tym wszystkim jedna rzecz powinna zostać niezmienna - pomaganie innym.

 

Fundacja Sarigato

KRS: 0000445475

Cel szczegółowy: Karmimy Psiaki lub Hakersi

Więcej szczegółów na: https://www.karmimypsiaki.pl/1procent i https://hakersi.pl/