Pomada do brwi - co to?

Pomada do brwi to kosmetyk w formie gęstej pasty umieszczonej w małym słoiczku. Często drogeryjne produkty tego typu są sprzedawane w zestawie z pędzelkami, jednak niektóre z nich nie nadają się do precyzyjnego wyrysowania konturu brwi. Z tego powodu, jeśli decydujesz się na wybranie pomady zamiast kredki lub cienia, musisz się liczyć z zakupieniem wąskiego, ściętego pędzla pozwalającego na wykonanie ostrej linii. Pomada zazwyczaj jest nieco trudniejsza w pracy, jednak efekty uzyskane z jej pomocą robią wrażenie.

Pomada do brwi - kolory i odcienie

Jak dobrać kolor pomady do brwi? Obecnie istnieje naprawdę wiele wysokiej jakości produktów tego typu w niemal niezliczonej liczbie odcieni. Podczas wyboru odpowiedniego wariantu należy skupić się przede wszystkim na tonacji swoich włosów. Jeśli są one ciepłe, pomada również powinna być utrzymana właśnie w takim odcieniu. Sytuacja wygląda analogicznie również w przypadku włosów o chłodnej barwie. Tak więc osoby rude (rudy z zasady jest bardzo ciepłym kolorem) nie będą wyglądały korzystnie w brwiach pomalowanych chłodną pomadą. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy farbujesz włosy.

Kolejną kwestią jest sam kolor i jego jasność. Zwykle brwi powinny być jaśniejsze niż reszta włosów, nawet w sytuacji, gdy są one czarne. Na rynku znaleźć można jednak produkty, takie jak pomada do brwi Wibo, które występują w wariancie jasnym, średnim i ciemnym.

Jak dobrać kolor pomady do brwi?

Kiedy już znasz podstawowe zasady dotyczące jasności i tonacji pomady do brwi, możesz z powodzeniem udać się do sklepu i wybrać produkt pasujący do reszty włosów. Zwykle jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż kupowanie kosmetyków online, ponieważ jesteś w stanie zobaczyć kolor na żywo i stwierdzić, czy aby na pewno spełnia on twoje oczekiwania. W ostatnim czasie popularnością cieszy się, na przykład, pomada do brwi Inglot, jednak jej odcienie są skierowane głównie do osób o chłodnej tonacji włosów.

Co zrobić, gdy pomada do brwi zaschnie?

Często zdarza się, że po jakimś czasie pomada do brwi zasycha. Może mieć to związek zarówno z pozostawieniem jej przez dłuższy czas w otwartym słoiczku, jak i naturalnym starzeniem kosmetyku. Wówczas dobrym pomysłem jest skorzystanie z niewielkiej ilości Duraline, czyli środka stworzonego do ratowania zaschniętych produktów i nadawania im znacznie większej trwałości. Czasami równie dobrze sprawdzają się także zwykłe krople do oczu, jednak takie rozwiązanie jest bardzo tymczasowe.

Pomada do brwi - jak używać?

Korzystanie z pomady do brwi jest niezwykle proste. Wystarczy skośny pędzelek i odpowiednio wyregulowane włoski, dzięki którym określenie dokładnego kształtu staje się znacznie łatwiejsze. Pomada często jest bardziej precyzyjna niż kredka lub cień, dzięki czemu pozwala ona na uzyskanie efektu na miarę zdjęć popularnych influencerek. Możesz używać jej zarówno do wypełnienia całego konturu brwi, jak i dorysowywania pojedynczych włosków.

Pomada do brwi - jaka najlepsza?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która pomada do brwi jest najlepsza. Na rynku obecnie jest dostępnych tak wiele propozycji, że bez wątpienia znaleźć można nawet kilkadziesiąt produktów o konkurencyjnej jakości. Przed wyborem jednego z nich warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w internecie, co pozwoli na uniknięcie zakupu pomady, która nie spełni twoich oczekiwań.

Pomada do brwi - opinie

Przed zakupem konkretnej pomady do brwi warto zorientować się w opiniach na jej temat, szczególnie w przypadku nieco droższych produktów. Takie informacje znajdziesz na wielu stronach internetowych służących do dzielenia się spostrzeżeniami na temat kosmetyków, blogach oraz platformach, na których działają vlogerki beauty. Pamiętaj jednak, że nie zawsze takie opinie muszą być wiarygodne.