Paznokcie to nie tylko piękna wizytówka naszych dłoni ale też część całej stylizacji na którą składają się też ubrania, dodatki, fryzura i makijaż. Do wyboru mamy nie tylko niezliczone ilości lakierów do paznokci ale też naklejki i malowane wzory. Właściwie codziennie możemy nosić inny manikiur! Aby paznokcie wyglądały pięknie po pomalowaniu musimy jednak zadbać o ich płytki.

Jeśli twoje paznokcie rozdwajają się i łamią to oznacza, ze są przesuszone. Brakuje ci magnezu i krzemu, który pomaga utwardzić płytkę oraz substancji tłuszczowych odpowiedzialnych za ich nawilżenie.
Wybieraj odzywki które w swoim składzie maja keratynę, wapń, krzem, magnez i żelazo. Stosuj je regularnie, a dodatkowo mocz paznokcie w ciepłej oliwie. Do prac domowych zawsze używaj foliowych rękawiczek, do najczęściej właśnie detergenty odpowiedzialne są za przesuszenie paznokci.

Do paznokci pokrytych podłużnymi prążkami najlepiej sprawdzą się odżywki zawierające proteiny, jedwab i witaminy. Odzywki wygładzające mają w składzie również krzem czy mikę i silikon, które wypełniają drobne ubytki w płytce. Paznokcie delikatnie wygładzaj polerką, a na noc smaruj oliwką.

Paznokcie żółte zwykle są wynikiem malowania ich bez bazy ochronnej lub palenia papierosów. Stosuj na nie specjalne wybielające bazy lub mocz regularnie w oliwie z dodatkiem soku z cytryny.

Pamiętaj, że oprócz nawilżania paznokci z zewnątrz warto je także nawilżać od środka. Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie, wprowadź też do swojej diety nienasycone tłuszcze.