Sarah Daly, autorka komiksów, prowadzi podwójne życie. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, w przeciwieństwie do bohaterki swoich komiksów – Shirl. Ta w odróżnieniu od Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę. Komiksy, które Sarah tworzy, by uciec od rzeczywistości, odzwierciedlają sytuacje z jej życia i są opatrzone dowcipnymi, a czasem również uszczypliwymi komentarzami. Na pierwszy rzut oka Sarah prowadzi bajkowe życie, a w rzeczywistości nie znosi deszczowego i zimnego Chicago, nie umie porozumieć się z mężem, a w dodatku mimo usilnych starań nadal nie może zajść w upragnioną ciążę.
Pewnego dnia Sarah odkrywa, że mąż ją zdradza. Rozgoryczona i zraniona rzuca wszystko i jedzie do rodzinnego miasteczka w Kalifornii. Zamiast użalać się nad sobą, powoli nabiera dystansu do swoich problemów. Chce prowadzić takie życie, na jakie ma ochotę, poszukać drugiej szansy na szczęście. Powoli odbudowuje więzi z rodziną i dawnymi znajomymi. Jeden z nich, Will Boomer, zostaje jej najbliższym przyjacielem. Stają się sobie coraz bliżsi i coraz częściej myślą o wspólnej przyszłości. Gdy Sarah zaczyna wierzyć, że jej życie wreszcie nabiera sensu, okazuje się, że jest w ciąży ze swoim byłym mężem…

„Obudzić szczęście” to powieść obyczajowa w której autorka w mistrzowski sposób opisuje relacje międzyludzkie, wiarygodnie przedstawia motywy, którymi w swych działaniach kierują się bohaterowie.


Susan Wiggs zaczęła pisać książki, kiedy była małym dzieckiem. Były to historyjki rysunkowe o dziewczynce, której przydarzają się różne przerażające przygody. Do dzisiaj, jak sama twierdzi, mniej więcej o tym opowiadają jej książki. „Publisher’s Weekly” podkreśla jej wyjątkowy styl pisarski, dzięki któremu bohaterowie, ich emocje i relacje są pokazane w ciekawy sposób na tle zwykłej codzienności. Wiggs trzykrotnie została wyróżniona nagrodą RITA Award oraz Favourite Book of the Year przyznawaną przez Romance Writers of America. Książki Susan Wiggs regularnie trafiają na listy bestsellerów i zdobywają najlepsze recenzje. Jej powieści zostały przetłumaczone na 13 języków i wydane w 20 krajach. Powieść „Obudzić szczęście” magazyn Publishers Weekly opisał jako „bogatą lekcję życia, z postaciami, z którymi czytelnicy mogą łatwo się utożsamiać…”.


O książce napisano:

„Wiggs opisuje relacje miedzy ludźmi w mistrzowski sposób.”
Jodi Picoult

„Wiggs jest jedną z naszych najlepszych obserwatorek życia uczuciowego. Może dlatego, że doskonale wie, w jaki sposób przelać emocje na karty swoich powieści…”
Salem Statesman-Journal