Komu pasują niebieskie włosy?

Niebieskie włosy to rozwiązanie dla osób zdecydowanych, odważnych, które uwielbiają się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę. Niebieski kolor włosów najlepiej pasuje do osób o chłodnym typie urody, jako że barwa niebieska sama w sobie jest chłodna. Jest to więc opcja dla osób o jasnej cerze i ciemnej oprawie oczu, przy czym one same mogą być zarówno ciemne, jak i niebieskie lub szare - ważne by ciemne były brwi i rzęsy. Niebieski kolor ładnie podkreśla taką chłodną urodę.

Najlepiej sprawdzi się u kobiet, które są typem urody Lato lub Zima. To kolor raczej odradzany kobietom o ciemnej cerze, jednak wiele zależy od odcienia, na jaki się ktoś zdecyduje. Gdy barwę niebieską nakłada się na czarne włosy, zyskują one po prostu ciekawy poblask - to rozwiązanie idealne w tej sytuacji. Jest to więc idealny kolor włosów do jasnej karnacji, ale nie oznacza to, że kobieta o ciepłym typie urody nie może go wypróbować.

Czarno niebieskie włosy

Ombre na czarnych włosach to doskonałe rozwiązanie - zachowane zostają włosy naturalne, ciemne, a więc nie trzeba się przejmować odrostami, a jednocześnie włosy są przy końcach rozjaśnione, inne, co sprawia, że fryzura staje się lżejsza, a i twarz wydaje się odmłodzona. Intensywnie niebieskie włosy na końcach są jednak trudne do osiągnięcia na czarnych włosach. Najpierw trzeba wykonać zabieg dekoloryzacji, a dopiero później nałożyć na rozjaśnione kosmyki niebieską farbę. Może to oczywiście niszczyć włosy, które zawsze po farbowaniu na jaśniejszy kolor są w gorszej kondycji niż na przykład po ich przyciemnianiu. Po zabiegu trzeba będzie o nie zatem odpowiednio dbać. 

Niebieskie końcówki włosów

Niebieska farba do włosów może zostać nałożona nie tylko na całe włosy, ale również na same ich końcówki. Jest to bardzo modne - fryzura od razu staje się bardziej interesująca. Popularnością cieszy się róż, brzoskwinia, fiolet, zieleń, czerwień i właśnie niebieski. Niebieskie końcówki włosów świetnie się prezentują zarówno na włosach blond, jak i czarnych. Na pewno będą mniej wyraziste w towarzystwie włosów brązowych, jednak użycie odpowiedniego, pasującego odcienia sprawi, że całość będzie się prezentowała dobrze. Z pewnością niebieskie końcówki nie będą pasowały do włosów rudych, które lepiej wyglądają przy końcach rozjaśnionych na blond, przyciemnionych, fioletowych lub zielonych. 

 

Fioletowo niebieskie włosy

Niebieskie włosy można połączyć z różnymi innymi kolorami. Najczęściej łączone są z naturalnymi włosami, na przykład z blondem czy czernią, jednak można też pofarbować całe włosy i zestawić na przykład niebieski z fioletem. Fiolet jest nieco cieplejszą odmianą niebieskiego, dzięki czemu takie połączenie będzie odpowiednie również dla osób o ciepłym typie urody. Z niebieskim można również połączyć róż. Niebiesko-fioletowe ombre to opcja dla bardzo zdecydowanych osób, które lubią się wyróżniać. Niewątpliwie takie włosy rzucają się w oczy i zwracają uwagę otoczenia. 

 

Zobacz także:

Jak zafarbować włosy na niebiesko?

Płukanka niebieska to doskonałe rozwiązanie dla blondynek - przy tym wyjściowym kolorze włosów najłatwiej jest uzyskać ładny, wyrazisty, niebieski kolor. Do wyboru są oczywiście różne odcienie - jaśniejsze lub ciemniejsze. Blondynki często stawiają na niebieski blond. Ciemne włosy, które mają posiadać wyrazisty, dobrze widoczny, niebieski kolor, muszą najpierw zostać poddane dekoloryzacji, a dopiero później może zostać na nie nałożona docelowa farba. 

Jak zafarbować włosy na niebiesko? Można do tego użyć trwałej farby, szamponetki, tonera lub sprayu do włosów. Wszystko zależy od sytuacji - czy włosy mają zostać zafarbowane na długo, czy też jedynie na tydzień, albo na jeden wieczór? Farba jest oczywiście najbardziej trwała, jednak przy ciemniejszych włosach potrzebna jest wcześniejsza dekoloryzacja, co na pewno wpłynie negatywnie na kondycję włosów. Toner to delikatny rodzaj farby w żelu, jednak minusem jest w tym przypadku szybsze spłukiwanie się koloru - z pewnością jednak nie zniszczy on włosów. Z kolei szamponetka czy spray to najczęściej rozwiązania na jakąś konkretną okazję - na przykład na imprezę. Kolor szybko się spłukuje. 

 

Jak dbać o niebieskie włosy?

Niebieskie włosy są bardzo wyraziste, jednak by takie pozostały trzeba o nie odpowiednio dbać. Jeśli użyliśmy prawdziwej farby warto co jakiś czas wykonywać jeszcze płukanki, aby kolor nie stracił swojej intensywności. Jeśli chodzi o odpowiednie kosmetyki, sprawdzą się te przeznaczone do włosów farbowanych oraz te podtrzymujące kolor. Regularne stosowanie fioletowego czy niebieskiego szamponu do włosów lub odżywki będzie bardzo wskazane - pozwoli podtrzymać chłodny odcień włosów.

Odpowiednie będą także kosmetyki poprawiające wygląd i kondycję włosów. Sprawdzi się na przykład siemię lniane na włosy lub maseczka jajeczna. Siemię lniane nawilża, wzmacnia włosy, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i odżywia włosy. Podobnie działa maseczka jajeczna. Trwałość niebieskiego koloru włosów to jedno, ale dbanie o kondycję pod farbowaniu - zwłaszcza przy uprzednim rozjaśnianiu włosów - to drugie. Warto więc wykonywać olejowanie włosów i stosować regenerujące maski. 

 

Jak pozbyć się niebieskiego koloru włosów?

Farba niebieska do włosów może mieć postać trwałą - wówczas by pozbyć się niebieskiego koloru trzeba wykonać dekoloryzację włosów. Pozwoli to usunąć pigment i na przykład pofarbować włosy na blond. Można również zastosować przeciwstawną do niebieskiego farbę pomarańczową, co pozwoli zlikwidować niebieskie tony.

Jak zmyć niebieski toner z włosów? Nie powinno to być problemem, ponieważ w miarę mycia włosów toner spłukuje się, a włosy powracają stopniowo do swojego wyjściowego koloru. Już po kilku myciach można zauważyć olbrzymią różnicę lub kolor całkiem zejdzie. Tonowanie włosów w ten sposób w bardzo rzadkich przypadkach może jednak okazać się dość trwałe, a po kilku myciach włosów lekki odcień niebieskiego nadal będzie się utrzymywać. Wówczas można spróbować zastosować pomarańczowy toner lub wykonać dekoloryzację u fryzjera. Najlepszym rozwiązaniem na początek będzie zmywalna farba do włosów. Pozwoli ona sprawdzić jak wyglądamy i jak się czujemy w danym kolorze. Są farby w sprayu, które schodzą już po pierwszym myciu włosów.