Manicure na wiosnę: złote paznokcie

Modnych kolorów paznokci na wiosnę jest sporo, ale taki, który działa na zasadzie „power item” czy lepiej, „power suit”, jest tylko jeden i jest to złoto. Co ciekawe, choć potrafi mocno zdominować, a przynajmniej rzucić cień na całość stylizacji, w tym sezonie wcale nie jest tym zarezerwowany tylko na wieczór i tylko w wersji "na powaznie". I dobrze: dosyć smętnych, sennych kolorów, po które sięgałyśmy zimą. I dosyć oszczędności w formie: ze złotem szalejemy po całości – malujemy paznokcie na całej długości, wybieramy złote kreski wzdłuż płytki, złote wzory we wszelkich konfiguracjach, a jeśli to wciąż brzmi nudno i przewidywalnie i jednak mamy ochotę na coś totalnie świeżego – sięgamy po złoty brokat, który ozdobi tylko jeden paznokieć.

Jest trwalszy od hybrydy! Tatuaż paznokci to nowy, gorący trend w manicure

Albo jeszcze inaczej: cienki pasek skrywa jedynie jasną jego część. Dobrym pomysłem, jeśli wspomniany kolor zdaje się wam być trochę zbyt odważny, jest w ramach próby generalnej sięgnąć po złote naklejki na paznokcie, które można w każdej zdjąć. Ale uwaga: ta próba najczęściej kończy się tym, że nabieramy ochoty na więcej! Nasza ulubiona wersja złota na paznokciach to ta trochę przekorna: z białymi, czarnymi i złotymi włassnie drobinkami zawieszonymi w przezroczystej bazie.

Złoty manicure: najmodniejsze propozycje

To nie jedyny odważny trend w manicure na wiosnę. Poza złotem i czarno złotymi paznokciami, czyli najbardziej udanym duo z królewska barwą w roli głównej, tej wiosny królować będą także zwierzęce wzory (tak, także na paznokciach!), geometria, kontrastowe zestawienia barwne, astrologiczne wzory i odcienie fluo. Ale to nie wszystko: miłośniczki zdobień będą mogły sięgnąć także po wzory częściowo przykrywające płytkę lub różniące się w zależności od paznokcia. Kto wie, czy nie okaże się, że największą ekstrawagancja są … te nieumalowane?

Sięgniecie po najmodniejszy trend w manicure na wiosnę czyli złote paznokcie?