Dobrze byłoby również, gdyby wielkość i pojemność szła w parze z dobrym designem - dokładnie tak, jak w ŠKODZIE FABII, którą znamy i uwielbiamy już od 1999 roku. Gama modelu FABIA została niedawno powiększona o czwartą generację, która kontynuuje język projektowania czeskiej marki. Szerokość nowej FABII zwiększyła się o 11 cm (do prawie 4,11 m), co spowodowało, że środek samochodu jest jeszcze bardziej przestronny i oferuje bardzo pojemny bagażnik. Pojemność? 380 litrów. Spokojnie zmieścisz w nim więc kilka dużych walizek, spore zakupy ze sklepu z antykami czy pół domowego placu zabaw Twojego dziecka. I co najlepsze, na przestronnym wnętrzu nowej ŠKODY FABII nie stracił jej wygląd. Wciąż jest emocjonujący, dynamiczny, ale wyrafinowany, o atletycznych proporcjach, pełen rzeźbiarskich linii, z ostro zarysowanymi reflektorami i tylnym światłom wykonanym w technologii LED. Zresztą oceńcie sami: 

A jak to jest z efektywnością? Nową FABIĄ pojedziemy dalej przy mniejszym zużyciu paliwa - opcjonalnemu 50-litrowemu zbiornikowi FABIA oferuje zasięg ponad 900 km. ŠKODA FABIA czwartej generacji to również większy wybór jednostek napędowych i szerszy zakres mocy. Model oferuje cztery silniki najnowszej generacji EVO Grupy Volkswagen, które są zgodne z rygorystyczną normą emisji spalin Euro 6d. Jednostki są jeszcze wydajniejsze i bardziej ekonomiczne!

Dodatkowo, w modelu zastosowano systemy Infotainment, które pozwolą Ci być zawsze online - bezpiecznie i bezprzewodowo. Dzięki niemu nawigację, pogodę, wiadomości, kalendarz i alert o ruchu drogowym włączysz sterowaniem głosowym. Nowa FABIA po raz pierwszy w historii oferuje również systemy Travel Assist, Park Assist i Manoeuvre Assist. Pierwszy z nich zapewnia automatyczne wsparcie wzdłużnego i poprzecznego kierowania pojazdem, kolejny działa przy prędkościach do 40 km/h i wyświetla odpowiednie równoległe i prostopadłe miejsca parkingowe i może zastąpić kierowcę podczas manewru parkowania. Manoeuvre Assist natomiast wykorzystuje czujniki w celu wykrycia przeszkody z przodu lub z tyłu pojazdu w trakcie parkowania i w razie potrzeby automatycznie hamuje pojazd. System rozpoznawania znaków drogowych i Front Assist z ochroną pieszych, i rowerzystów to kolejne nowe systemy dostępne dla modelu FABIA.

Widzimy się na jeździe próbnej? Więcej informacji o ŠKODZIE FABII czwartej generacji znajdziecie TUTAJ

Zobacz także: