#dollypartonchallenge nowy mem to hit Internetu

74-letnia amerykańska diwa i gwiazda muzyki country Dolly Parton (na pewno znacie „Jolene” jeden z jej wielkich hitów) podzieliła się z fanami na Twitterze kompilacją zdjęć, które umieściłabym na czterech rodzajach mediów społecznościowych. Poważne zdjęcie na zawodowy portal Linkedin, mocno zalotne na randkowego Tindera, nonszalanckie na Instagram i sympatyczne na Facebooka. Ten kolaż bardzo szybko podchwycili internauci (Dolly Parton obserwuje na Twitterze ponad 5 milionów fanów) i stworzyli na jego bazie tzw. #dollypartonchallenge, czyli wyzwanie Dolly Parton. Do internetowej zabawy dołączyło tysiące użytkowników internetu z całego świata, wyzwanie podjęły również gwiazdy m.in. aktorka Jennifer Garner, najsłynniejsza prowadząca talk show na świecie Oprah Winfrey, szef kuchni Gordon Ramsey czy supermodelka Naomi Campbell.

Memy Dolly Parton na Instagramie

W tej chwili na Instagramie zdjęcia z hasthagiem #dollypartonchallenge przekroczyły liczbę dwustu tysięcy. Sama Dolly Parton ze swoim oryginalnym kolażem otrzymała prawie 200 tysięcy polubień i setki komentarzy. Nic dziwnego, większość ze zdjęć z kompilacji Parton to prawdziwe vintage perełki. Jej „zdjęcie, które pokazałaby na Tinderze” to oryginał z sesji do Playboya z 1978 roku, gdzie gwiazda country pozowała w czarnym kostiumie i króliczych uszach, z ogonkiem z tyłu. Świetne jest również czarnobiałe zdjęcie gwiazdy z gitarą akustyczną. Całość podpisała zabawnie „Znajdź sobie kobietę, która potrafi wszystko”.

Do wyzwania dołączyli też właściciele psów i kotów, zoo z tygrysami, galerie sztuki i muzea (w tym Muzeum Narodowe w Warszawie i MET w Nowym Jorku).

Podejmiecie wyzwanie? Czy wręcz przeciwnie, nie przepadacie za internetowymi wiralami?