Martyna Wojciechowska zamieściła wzruszający post

Martyna Wojciechowska zamieściła ostatnio na swoim Instagramie post, gdzie pokazała najstarsze żyjące małżeństwo na świecie. Państwo John i Charlotte Henderson są już razem 80 lat i tym samym zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa. 

"Najstarsze małżeństwo na świecie! 80 lat razem! Charlotte (105 lat) i John (106 lat) Henderson zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa. Jaką mają radę na długie i szczęśliwe życie we dwoje? 'Przeżywać każdy dzień i starać się, żeby jutro było lepsze niż dzisiaj' - mówi John. Chyba warto posłuchać i wziąć przykład" - napisała Wojciechowska

Internauci są pod wrażeniem takiego stażu w małżeństwie i nie kryją zachwytu w komentarzach:

Niesamowite, dzisiaj to wydaje się aż niewykonalne patrząc na dzisiejsze związki i podejście do życia. Zazdroszczę przede wszystkim sędziwego wieku w takiej kondycji i tych 80 lat razem oczywiście.

Najstarsze małżeństwo na świecie: John i Charlotte Henderson

John i Charlotte Henderson właśnie obchodzili 80. rocznicę ślubu. 106-letniego Johna Hendersona oraz 105-letnią Charlotte Henderson z Teksasu wpisano do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarsze małżeństwo na świecie. John i Charlotte spotkali się w 1934 roku na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Ona studiowała pedagogikę, on był obrońcą w drużynie futbolowej. "John miał sportowy samochód. Przyjeżdżał po mnie codziennie rano i zabierał mnie do szkoły" - wspomina Charlotte Henderson. Para pobrała się 5 lat później: 22 grudnia 1939 roku.

W rozmowie z "Washington Post" małżeństwo zdradziło, jak udało im się dożyć tak sędziwego wieku. Kluczem okazała się aktywność fizyczna. 106-latek przez kilkadziesiąt lat czynnie uprawiał sport. Starają się też zdrowo odżywiać. Para w wolnych chwilach podróżuje, zwiedzili już Amerykę Południową, Chiny, Skandynawię. Para nie doczekała się dzieci.

Jak miło się patrzy na tak szczęśliwych seniorów.