Marilyn Monroe zapisała się na kartach historii jako największa seks-bomba amerykańskiego kina. Była kochliwa, seksowna i tajemnicza. Czego nie wiemy o uwielbianej aktorce? Jak się okazuje, Marilyn Monroe, a raczej Norma Jeane, wielokrotnie poddawała się zabiegom przerywania ciąży. Jednocześnie marzyła o dziecku, choć z żadnym z trzech mężów nie doczekała się potomstwa. Nowa biografia Marilyn Bogini odkrywa jednak nowe fakty na temat gwiazdy Hollywood. Aktorka miała dziecko?

Marilyn Monroe urodziła jako nastolatka? Mówi się, że miała syna

Wiele źródeł podaje, że Norma Jeane umarła bezdzietna. Pokojówka aktorki, Lena Pepitone, zaprzecza jednak tej wersji wydarzeń mówiąc, że Marilyn jako nastolatka urodziła dziecko. Wcześniej słowa wieloletniej pokojówki były traktowane pobłażliwie i z przymrużeniem oka. Badania przeprowadzone na użytek nowej biografii o Monore ujawniły jednak istnienie jeszcze dwóch osób, którym Marilyn wspominała o dziecku. Marilyn miała być molestowana przez mężczyznę, z którym zaszła w ciążę. Jako nastolatka przez wiele miesięcy ukrywała swój stan przed opiekunką prawną. Gdy ta zorientowała się, że Norma Jeane jest w ciąży, zadbała o profesjonalną opiekę specjalistów i poród w szpitalu.

Miałam dziecko… Moje dziecko. Bałam się, ale to było wspaniałe uczucie. To był chłopiec. Tuliłam go i całowałam. Bez przerwy go dotykałam. Nie mogłam uwierzyć, że to moje dziecko… Ale kiedy nadszedł czas wyjścia ze szpitala, przyszła Grace [Grace Mc Kee, prawna opiekunka Marilyn] z lekarzem i pielęgniarką. Wyglądali tak jakoś dziwnie. Powiedzieli, że je zabierają… Błagałam – "Nie zabierajcie mi dziecka…". Zabrali mi małego i nigdy go już nie zobaczyłam - cytuje Marilyn Lena Pepitone

Marilyn Monroe nie stroniła od aborcji, "a potem dziwiła się, że nie może mieć dzieci"

Peter Leonardi, sekretarz i fryzjer Marilyn Monroe twierdzi, że młodziutka aktorka obawiając się o przyszłość swojej kariery, za namową menadżera zdecydowała się na zabieg podwiązania jajowodów. Później miała poddać się operacjom, które odwróciły skutki poprzedniego zabiegu. Bliscy aktorki są zgodni – Marilyn chętnie korzystała z możliwości przerwania ciąży. Najbardziej wiarygodne w tym temacie źródło, Amy Greene, uważa, że aktorka poddała się aborcji 12 razy. Część tych zabiegów miała odbyć się w pokątnych gabinetach na samym początku wielkiej kariery Monroe.

A potem dziwiła się, że nie może mieć dzieci – dodaje Amy z ciężkim westchnieniem

PRZECZYTAJ TAKŻE: