Mango Comitted lato 2019

Mango Committed to selekcja artykułów wykonanych z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Od 2017 roku marka projektuje kolekcje kapsułowe ubrań stworzonych z ekologicznych włókien oraz tkanin pochodzących z recyklingu.

Ubrania i dodatki z tej letniej linii Mango charakteryzują się prostymi liniami i delikatnymi kolorami tkanin. Wykonane są z wiskozy oraz bawełny organicznej. Wzory na sukienkach i lejących kombinezonach, zostały stworzone w inspiracji naturą, nadając tym samym kolekcji szczególnie wyjątkowy charakter. Kolekcja Committed SS19 została ponadto wykonana z bawełny z certyfikatem BCI oraz z wykorzystaniem nowych technologii i włókien uzyskanych w proekologiczny sposób. LENZING REFIBRA stworzyło GREENCEL, włókno naturalne i w 100% biodegradowalne, uzyskane z drzew, do produkcji których nie użyto żadnych toksycznych środków.

Wygląda więc na to, że sklepy sieciowe zaczęły poważnie podchodzić do tematu ekologicznej produkcji. Dla przykładu jeansy z Mango produkowane są z użyciem nowych technik, które redukują zużycie wody do 10 litrów na jednej parze.

Ubrania do recyklingu

Wpadłyśmy też całkiem niedawno na projekt Mango Second Chances, który polega na recyklingu odzieży i obuwia. Możemy oddać swoje znoszone ubrania i buty do specjalnych kontenerów w sklepach Mango. Całość będzie przeznaczona do ponownego użytku, poddana recyklingowi i przekształcona w nowe produkty lub zużyta do pozyskiwania energii.

Luźne letnie sukienki kaftany, stonowana paleta barw, dobrej jakości materiały wyróżniają tę letnią kolekcję na tle innych. Warto też inwestować w ubrania, co do których mamy pewność, że były produkowane w przyjaznych środowisku warunkach. Ta kolekcja zachwyca, nie sądzicie?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MANGO (@mango) on Apr 21, 2019 at 11:40pm PDT