Makijaż oczu brązowych dla blondynki

Makijaż dla ciemnych oczu powinien być tak dobrany, żeby podkreślić ich barwę. Pozytywna informacja jest taka, że do brązowych oczu - nieważne jaki konkretnie mają odcień - pasuje naprawdę wiele kolorów. Trzeba wszystko ładnie ze sobą zestawić, żeby współgrało również z barwą włosów oraz z resztą makijażu - przede wszystkim ze szminką.

Blondynki zwykle mają jasną cerę, a ich brązowe oczy mają raczej jaśniejszy odcień. Wiele zależy od odcienia samego blondu - kobiety, które farbują swoje włosy na bardzo jasny kolor mogą mieć nie tylko bardzo ciemne oczy, ale i bardzo ciemną ich oprawę. Wówczas należy nieco ograniczyć mocny makijaż, żeby całość nie prezentowała się po prostu przesadnie. 

Makijaż dla piwnych oczu dla blondynki powinien być jasny, rozświetlający, a nie ciemny i przytłaczający. Najlepiej sprawdzą się cienie pudrowe - róż, fiolet czy szary. Wszystko bardzo delikatne, subtelne. Sprawdzą się również odcienie brzoskwiniowe oraz różne odcienie brązu, które ładnie będą podkreślały oczy. 

Makijaż dla brązowych oczu i ciemnych włosów

Makijaż dla brązowych oczu i ciemnych włosów może się bardzo różnić od makijażu idealnego dla kobiet mających również ciemne oczy, ale jednocześnie jasne włosy. Brunetki czy szatynki będą zdecydowanie lepiej wyglądać w cieniach granatowych i szarych. Mogą jednak również sięgnąć po cienie brązowe, które w każdej sytuacji będą ładnie podkreślały kolor oczu. 

Wybrana barwa zależy też od tego, czy makijaż ma pasować na jakąś szczególną okazję, czy może jednak ma to być makijaż codzienny. Na wieczór można jakoś mocniej podkreślić oko - dodać nie tylko cień, lecz również eyeliner, a nawet dopiąć sztuczne rzęsy. Całość można również zestawić ze szminką w mocniejszym kolorze, co jednak nie będzie rozwiązaniem dobrym na co dzień.

Trzeba pamiętać, że casualowy makijaż powinien być lekki, a jeśli mocniej podkreślamy oczy, to kolor szminki powinien być delikatny, stonowany. Można nawet nałożyć na usta jedynie sam błyszczyk. 

Zobacz też: Niebieski makijaż oka to jesienny HIT na Instagramie. Odważysz się?

Zobacz także:

Makijaż do rudych włosów i brązowych oczu

Makijaż dla brązowych oczu i rudych włosów musi być szczególny - zwykle panie o naturalnie rudych włosach mają bardzo jasną cerę, pełną piegów. Celem jest odpowiednie podkreślenie zalet urody.

Makijaż utrzymany w brązie jest zdecydowanie najlepszy zarówno dla brunetek, jak i pań o rudych włosach. Takie rozwiązanie pasuje świetnie do brązowych oczu - podkreśla je, ale jednocześnie ich nie przytłacza. Barwa ze sobą współgra, więc cień nie przyciąga szczególnej uwagi - widać po prostu bardzo ładne oczy. 

Rudowłose będą też ładnie wyglądały w cieniach szarych, delikatnie fioletowych oraz zielonych. Barwy muszą być jednak jasne, żeby ładnie komponowały się z barwą oczu. Warto wiedzieć, że makijaż dla brązowych oczu jest w zasadzie prosty do wykonania, a pomyłki są rzadkie, ponieważ brązowe, piwne oczy pasują do wielu kolorów i ich odcieni. 

Błędy w makijażu dla brązowych oczu

Jakie cienie do piwnych oczu będą najlepiej pasować? Często intuicyjnie czujemy, że z brązem wspaniale komponuje się zieleń (kolor drzew) oraz szary. Mniej osób ma odwagę podkreślić brązowe oko cieniem czy kredką w kolorze różowym lub fioletowym, a warto, bo bardzo ładnie to wygląda. Choć z brązowymi oczami współgra wiele różnych barw, niestety zawsze można popełnić jakieś błędy podczas malowania się:

  1. Niektóre kobiety zestawiają z brązowymi oczami kolor niebieski, co nie jest dobrym połączeniem.
  2. Lepiej nie malować oczu zbyt mocno, bo przy ciemnym kolorze całość może wyglądać zbyt wyzywająco. Najgorzej gdy podobny efekt uzyska się bez okazji - malując się do pracy czy na kawę z koleżanką. 
  3. Częstym błędem jest malowanie powieki jednym kolorem - jeśli będzie mocny i nie będzie rozjaśniony jasnym cieniem, całość będzie się prezentować bardzo ciężko. Błędem jest używanie czarnego eyelinera, chyba że zestawia się go z jakimś jaśniejszym akcentem na powiece - choćby jasnym, drobnym przejściem czy jaśniejszym cieniem.
  4. Warto pamiętać o wytuszowaniu rzęs, jeśli oko ma być "otwarte", a spojrzenie wyraziste. Do piwnych oczu najlepiej pasuje brązowa maskara lub tusz czarny. 

Zobacz też: 7 błędów, które ZAWSZE popełniasz, gdy nakładasz tusz do rzęs. Robi to większość z nas

Ciemne oczy warto rozświetlać - zwłaszcza jeśli są małe. Można je ładnie podkreślić cieniem złotym czy srebrnym. Najlepiej jest podkreślić kształt oka, mieszając na nim cienie jaśniejsze i ciemniejsze - tworząc między nimi miękkie przejście. Brązowe oczy fantastycznie wyglądają zarówno w makijażu matowym, jak i w wersji błyszczącej. Do codziennych stylizacji warto wykorzystywać cienie z grupy pierwszej, a cienie błyszczące zostawić na specjalne okazje.