Makijaż dla blondynek łatwo jest przerysować, tymczasem sukces gwarantuje naturalność. Taki make up podkreśla świeżość i dziewczęcość, odmładza i rozświetla. Na co więc warto zwrócić uwagę, wykonując makijaż przy blond włosach?

Makijaż dla blondynek z niebieskimi oczami

Makijaż dla blondynek o niebieskich oczach, jak każdy innym makijaż, rozpoczyna się od nałożenia podkładu oraz korektora, maskujących niedoskonałości i nadających cerze zadbany wygląd. Naturalny makijaż dla blondynek składa się z podkładu kolorystycznie dopasowanego do koloru skóry oraz ton jaśniejszego korektora. W wersji dziennej dobrze jest stawiać na podkłady rozświetlające, jednocześnie rezygnując z intensywnego konturowania na rzecz różu na policzkach i pudrów rozświetlających.

 

Delikatny makijaż dla blondynek wykorzystywać powinien neutralną kolorystykę, przede wszystkim cienie beżowe, ja­sno­brą­zo­we i łososio­we. Zamiast czarnego eyelinera wybierz brązową kredkę. Przy intensywnej czerni oprawa oczu może wydawać się nienaturalna. Zawsze na czasie są natomiast długie i podkręcone rzęsy.

Mocny makijaż dla blondynek w wariancie wieczorowym to szeroka paleta możliwości: od neonowych i metalicznych cieni po zdecydowane czerwone usta. Niebieskookie blondynki mogą także pokusić się o perłowe złoto, błękit oraz fiolet.

Makijaż dla blondynek z brązowymi oczami

Makijaż dla blondynek o brązowych oczach rozszerza możliwą paletę kolorystyczną. Dzieje się tak ze względu na duże kontrasty w podkreślaniu naturalnej barwy oka. W zakresie cieni  dobry efekt pozwalają uzyskać palety w barwach beżowych i brązowych oraz zielonych, z wariantem khaki włącznie.

Makijaż na co dzień dla blondynek o brązowych oczach, jeśli chodzi o kreskę, pozwala na wariant brązowy, grafitowy lub granatowy. Mocno wytuszowane rzęsy nie wychodzą z mody. Latem dobry efekt dadzą kolorowe, niebieskie lub fioletowe tusze.

Zobacz także:

Mocny makijaż dla blondynek brązowookich może ograniczać się do intensywnie czerwonych ust, długich i podkręconych rzęs oraz kreski zrobionej eyelinerem. Wieczorowo można pociągnąć ją poza krawędź oka, tworząc kocie spojrzenie. Ponadczasowy jest make up typu smokey eyes. Blondynkom sugeruje się korzystanie z palety beżu. Inne kolory polecane do makijażu oczu to odcienie waniliowe, brązowe i różowe.

Makijaż dla blondynek z zielonymi oczami

Makijaż dla blondynek o zielonych oczach prezentuje się korzystnie, gdy - podobnie jak u pań niebieskookich - bazuje na beżach i brązach. Na zasadzie kontrastowych nawiązań do tęczówki można jednak z powodzeniem czerpać także ze złota, fioletu, a nawet pomarańczowego. Efekt, zwłaszcza w makijażu dziennym, trzeba jednak umiejętnie wyważyć. Czerwień ust poleca się zastąpić pomadkami beżowo-morelowymi oraz wariantami nude.

Makijaż blondynek o zielonych oczach przygotowywany na wieczór także może być odważniejszy. Modne i korzystnie wyglądające na powiece są cienie metaliczne, a nawet neonowe. Kolorowy i połyskujący może być też eyeliner, tworzący nietypowe kocie oko. Podobnie jak u pozostałych blondynek, zawsze dobrze prezentuje się neutralna oprawa oczu zestawiona ze zdecydowaną pomadką.

Makijaż dla blondynek - tych błędów unikaj!

Makijaż do blond włosów powinien być przede wszystkim naturalny. Co to oznacza w praktyce?

Jeśli jasnym włosom towarzyszą także jasne oczy, cera oraz brwi, zrezygnujmy z czarnych kredek i eyelinerów. Ich wybór wywołałby zbyt duży kontrast i w efekcie karykaturalny efekt. Lepsze będą kreski grafitowe i brązowe. Częstym błędem jest też nadmiar słodyczy. Cukierkoworóżowe pomadki i brokatowe cienie nakładane na całość powieki nie będą prezentować się dobrze.

Makijaż dla blondynek wymaga także rozsądnego obchodzenia się z bronzerami i kosmetykami do konturowania. Nieumiejętne ich stosowanie dodaje lat, a na twarz wprowadza ciężkość, której blondynki powinny unikać.