Maja Hyży: kim jest?

Maja Hyży, z domu Krygier, jest polską piosenkarką, znaną szerszej publiczności z trzeciej edycji programu X Factor, gdzie doszła do półfinału. Wokalistka zyskała rozgłos przede wszystkim dzięki swoim licznym występom w programach telewizyjnych, nie tylko tych typu talent show. Obecnie o gwieździe ponownie zrobiło się głośno, a wszystko dzięki ogłoszeniu przez nią radosnej nowiny - Maja spodziewa się obecnie swojego czwartego dziecka.

Maja Hyży już jako mała dziewczynka wiedziała, że ma talent który chce rozwijać. Choć na srebrnym ekranie pojawiła się stosunkowo późno, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jeszcze w swoim rodzinnym mieście, Kołobrzegu. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia do Studia Wokalnego przy Klubie Garnizonowym. Jolanta Wójcik-Oszmaniec, jej pierwsza instruktorka wokalna, przyznaje w rozmowie z Dzień Dobry TVN:

Jak Maja zaśpiewała, to ja zdębiałam. To "la" w tej małej dziewczynie zabrzmiało tak potężnie, że od razu mówię: Maja musi do nas należeć i Maja musi się u nas uczyć w klubie.

To był jednak dopiero początek długiej drogi. Poznajcie historię piosenkarki, Mai Hyży.

Ile lat ma Maja Hyży? WIEK

Maja Hyży urodziła się 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu. Oznacza to, że w tym roku piosenkarka skończy 33 lata. Spędzająca dzieciństwo w nadmorskiej miejscowości Maja, bardzo wcześnie musiała zmierzyć się z ogromną tragedią. O swoich problemach ze zdrowiem opowiedziała Piotrowi Wojtasikowi, reporterowi Dzień Dobry TVN. Piosenkarka zdradziła, że usłyszała wówczas najgorszą możliwą diagnozę - do końca życia miała jeździć na wózku inwalickim. Przyznaje też, że powrót do zdrowia zawdzięcza determinacji swoich rodziców. 

Miałam zaledwie 12 lat, jak moje dzieciństwo się skończyło. Byłam sportsmenką, ja uwielbiałam grać w kosza, biegać. Jak zaczęłam biegać, pamiętam, że zaczęła boleć mnie noga. Pamiętam jak dziś ten moment, w którym nie mogłam dojść do domu. (...) Przez dwa lata leżałam w łóżku. W gipsie od pasa w dół, z szyną pomiędzy nogami. Po dwóch latach uczyłam się chodzić. Pamiętam do dziś mojego rehabilitanta, który uczył mnie pierwszych kroków - wspomina wokalistka

Czym się zajmuje Maja Hyży? Kariera

Maja Hyży nie należy do grona gwiazd, które, na przykład tak jak Ewa Farna, rozpoczęły swoją karierę jeszcze jako dzieci. Talent piosenkarki odkryty został w 2013 roku, kiedy to wspólnie ze swoim ówczesnym mężem - Grzegorzem Hyżym, wzięła udział w trzeciej edycji popularnego talent show X Factor. Maja zajęła czwarte miejsce w odcinku półfinałowym, a co za tym idzie - pożegnała się z programem. Nie oznaczało to jednak końca jej kariery, wręcz przeciwnie - jej przygoda ze śpiewem miała się dopiero rozpocząć. Zaledwie dwa lata później, 24 marca 2015 roku, wytwórnia muzyczna QL City wydała jej debiutancki album zatytułowany “W chmurach”. Piosenką promującą album był hit “Będę kochać”, do którego teledysk wyreżyserował Michał Kwiatek. Choć debiutancki krążek przyniósł Mai duży rozgłos, był to pierwszy i ostatni album artystki. Mimo to kontynuowała ona wydawanie pojedynczych singli, z których większość okazała się hitami:

  • „Zgadnij” (2013)
  • „Bluza” (2014)
  • „Kawa” (2015)
  • „Będę kochać” (2015)
  • „Huragan” (2015)
  • „Kiedy do mnie wracasz” (2016)
  • „Błysk/Skin” (2018)
  • „Chcę odkrywać” (2020)

Kolejny sukces przyszedł do Mai w 2018 roku. Piosenka “Błysk/Skin” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Singiel zajął 7 miejsce podczas finałowych rozgrywek. Po raz kolejny spróbowała swoich sił jako reprezentantka Polski na Eurowizji w 2020 roku, kiedy to wzięła udział w programie “Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Niestety również tym razem nie udało jej się pojechać na Eurowizję. Kolejnym osiągnięciem na koncie piosenkarki był finał popularnego programu telewizyjnego “Twoja twarz brzmi znajomo”. Maja zajęła 4 miejsce w finale czternastej edycji show. 

Maja Hyży - historia związku z partnerem

Maja Hyży swoje nazwisko nosi po byłym mężu, Grzegorzu Hyżym, wokaliście, autorze tekstów oraz finaliście trzeciej edycji programu X Factor. Para wzięła ślub 27 sierpnia 2011 roku, na dwa lata przed swoim występem w popularnym talent show. Niestety, ich małżeństwo nie trwało długo. Maja i Grzegorz rozwiedli się już dwa lata później, w lipcu 2013 roku. Choć ich związek szybko się zakończył, para doczekała się dwójki wspólnych dzieci, bliźniaków Wiktora i Aleksandra. Mimo rozwodu, Maja nie wychowuje dzieci sama. Od 2020 roku jest w związku z Konradem Kozakiem. W wywiadzie dla Jastrząb Post, Maja przyznała, że uczucie, jakie się między nimi narodziło, było miłością od pierwszego wejrzenia:

Mieszkaliśmy bardzo blisko siebie. Na tym samym osiedlu. Powiedzieliśmy do siebie tylko "dzień dobry" i od tego się zaczęło. Jesteśmy teraz w tym miejscu, w którym jesteśmy. Poszliśmy na kawę i Amor strzelił.

Para ma dwuletnią córeczkę Antoninę. Piosenkarka rzadko opowiada w mediach społecznościowych o swoim życiu prywatnym, nie często też chwali się wspólnymi zdjęciami z partnerem, czy dziećmi. Niekiedy zdarzy jej się zrobić wyjątek, jak w przypadku zdjęcia z ukochanym, które opublikowała z okazji jego urodzin. Osobisty, emocjonalny podpis wzruszył fanów do łez:

Jest ktoś, kogo pocałunek zmienił wszystko. Ktoś, kogo jedno słowo zmieniło całe moje życie. To jesteś Ty. Jesteś tym, o którym marzyłam w snach i stałeś się moją rzeczywistością. Karmą, która po tylu ciężkich latach, w końcu się pojawiła. Jesteś moją ostoją przy której zaznałam spokój i siłę do walki o siebie i swoje życie. Kocham Cię, ale ważniejsze, że Lubię Cię, bo to w życiu ma większą moc do walki o wspólne życie. Wszystkiego naj i kolejnych lat razem.

Maja Hyży- dzieci

Maja Hyży po raz pierwszy została mamą 28 lutego 2012 roku, kiedy to wspólnie z Grzegorzem Hyżym powitali na świecie swoje pierwsze dzieci - bliźniaków, którzy otrzymali imiona Wiktor i Aleksander. Kilka lat później chłopcy mieli już przyrodnią siostrę. Maja zaszła w ciąże ze swoim obecnym partnerem, Konradem Kozakiem. Dziewczynka urodziła się 10 lipca 2020 roku i otrzymała imię Antonina. Ostatnio gwiazda ponownie ogłosiła, że spodziewa się czwartego dziecka. Póki co płeć dziecka nie jest jeszcze znana, ale przyszli rodzice zapowiedzieli, ze już wybrali imiona na kolejnej pociechy. Jeśli w rodzinie pojawi się chłopiec, będzie nazywał się Ignacy, jeśli zaś dziewczynka - Marysia. Choć para nie zna jeszcze płci dziecka, to Maja zdradziła w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, że matczyny instynkt podpowiada jej, że tym razem powita na świecie chłopczyka. Przyznaje też, że nie najlepiej znosi swój stan:

Mam zupełnie inną skórę niż w ciąży z Tosią. Wcześniej dosłownie promieniałam, teraz wyglądam na zmęczoną. Do tego wymioty i brak energii.

Maja przyznała również, że choć wiadomość o ciąży była sporym zaskoczeniem zarówno dla niej, jak i dla jej partnera.

Aktualizacja: W lipcu 2022 roku na świat przyszła druga córka Mai Hyżyi Konrada Kozaka. Dziewczynka otrzymała piękne tradycyjne imię: Zosia. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: