ak to zrobić

Czym zrobić loki na krótkich włosach? Loki z krótkich włosów można zakręcić na szereg różnych sposobów, takich jak na przykład tradycyjne wałki, pasek od szlafroka, termoloki (wałki termiczne), falownica, lokówka, czy też prostownica. Internet obfituje w coraz to nowsze pomysły na uzyskanie loków bez użycia ciepła – sposoby te cieszą się sympatią, gdyż nie narażają włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Chcąc zakręcić loki w jak najkrótszym czasie, najlepszym wyborem będzie lokówka lub prostownica o zaokrąglonych brzegach i niezbyt szerokich płytkach. Jak zakręcić krótkie włosy, aby uzyskać loki prostownicą?

Duże loki na krótkich włosach – potrzebne akcesoria

- prostownica o wąskich płytkach i zaokrąglonych brzegach

- szczotka do włosów (najlepsza będzie taka z dodatkiem włosia dzika, ponieważ sprawia, że włosy są lśniące i nie elektryzują się)

- grzebień wyposażony w szpikulec 

- klamerka do podpinania pasm

- utrwalający lakier do włosów lub żel w formie sprayu

Duże loki na krótkich włosach - krok po kroku

1. Rozpocznij od porządnego rozczesania wszystkich splątanych kosmyków za pomocą szczotki. Najlepiej postawić na szczotkę dobrej jakości, ponieważ odgrywa ona ważną rolę w procesie dbania o kondycję naszych włosów.

2. Używając szpikulca, wyodrębnij równy przedziałek z boku głowy.

3. Górne partie włosów zepnij za pomocą klamerki w taki sposób, aby ci nie przeszkadzały.

4. Rozgrzej prostownicę do temperatury 180 stopni Celsjusza – jeżeli twoje włosy nie są podatne na stylizowanie, możesz pokusić się o zwiększenie temperatury urządzenia.

5. Wyodrębnij palcami średniej grubości pasmo i tuż przy nasadzie chwyć je za pomocą płytek prostownicy. Obracając urządzeniem, przesuwaj je w kierunku końcówek włosów. Pamiętaj o tym, aby loki wywijać na zewnątrz – taki zabieg złagodzi rysy twarzy, a jednocześnie doda fryzurze objętości. Czynność tę powtarzaj w przypadku wszystkich pozostałych pasm.

6. Gotową fryzurę spryskaj lakierem utrwalającym, a jeżeli zależy ci na naprawdę trwałym efekcie, postaw na żel w sprayu.

Jaką prostownice wybrać? Najlepiej taką, która posiada elementy chroniące włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury lub czynników mechanicznych, takie jak na przykład jonizacja lub płytki ceramiczne. Coraz większą popularność zyskują również płytki o powłoce diamentowej. Pamiętaj także o każdorazowym stosowaniu sprayu termoochronnego – to bardzo ważny element, jeśli chcesz zadbać o to, aby twoje włosy pozostały w dobrej kondycji na dłużej.

Jak zrobić loki na bardzo krótkich włosach?

Delikatne i lekkie loki na krótkich włosach można uzyskać również przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji, czyli krótko mówiąc, wydobywając z nich naturalny skręt. Często jest on głęboko ukryty i przez całe dotychczasowe życie mogłaś nie być świadoma, że twoje włosy chcą się kręcić! Jest to metoda, która wymaga zaangażowania i cierpliwości, ale w dłuższej perspektywie czasu przynosi najlepsze efekty – nie obciąża włosów działaniem szkodliwej temperatury, a z każdym kolejnym zabiegiem skręt będzie mocniejszy i bardziej regularny. Jak zakręcić bardzo krótkie włosy?

Loki na bardzo krótkich włosach – potrzebne akcesoria

- delikatny szampon

- odżywka emolientowa

- szczotka do włosów

- suszarka z dyfuzorem

- pianka o działaniu zwiększającym objętość

- stylizator do loków (podbija skręt)

Loki na bardzo krótkich włosach – krok po kroku

1. Rozczesz włosy, używając dobrej jakościowo szczotki.

2. Umyj je za pomocą delikatnego szamponu, pozbawionego mocnych detergentów. Pamiętaj o tym, że szampon służy do mycia skóry głowy – nie trzeba prać nim włosów na całej ich długości. 

3. Na końcówki nałóż odżywkę emolientową, która nawilży pasma, wygładzi je i doda im blasku. Spłucz ją po upływie kilku minut.

4. Za pomocą palców, delikatnie odsącz kosmyki z nadmiaru wody. Na dłonie nałóż piankę i ruchem wgniatającym nałóż produkt na włosy, dociskając końcówki do nasady. Czynność tę wykonuj przez około 10 minut.

5. Mokre włosy zawiń w bawełniany ręcznik lub koszulkę, której już nie używasz. Zrób to w taki sposób, aby pofalowane już końcówki docisnąć do nasady. Ręcznik lub koszulkę potrzymaj na włosach przez około 30 minut.

6. Zdejmij okrycie i wysusz włosy za pomocą suszarki wyposażonej w dyfuzor. Kontynuuj schemat ruchów – pochyl się do przodu i wgniataj dyfuzorem końcówki ku górze, aż do nasady. Zadbaj o to, aby powietrze nie było zbyt gorące. Włosy powinny schnąć powoli, aby efekt mógł być zadowalający. Czynność tę powtarzaj do momentu, aż włosy będą całkiem suche. Na tym etapie powinnaś już ujrzeć w lustrze loki. Poziom skrętu zależy od twoich indywidualnych predyspozycji. Im częściej będziesz powtarzać taki zabieg, tym skręt będzie wyraźniejszy.

7. W loki wciśnij dedykowany im stylizator. Podbije skręt i sprawi, że będzie on znacznie trwalszy.

0

Najpopularniejszym rozwiązaniem przy krótkich włosach są rozpuszczone loki, na przykład w stylu Gabrielle Chanel z czasów młodości. Taka fryzura jest elegancka, klasyczna i ponadczasowa, a co ważne, pasuje niemal do każdej twarzy. Dobrym rozwiązaniem, dla urozmaicenia, są również luźne upięcia, które możemy uzyskać za pomocą wsuwek. Najlepiej stosować takie w kolorze naszych pasm, aby metalowe elementy nie rzucały się w oczy lub wręcz przeciwnie – wybierając wsuwki zdobione koralikami lub kwiatami możemy nadać fryzurze charakteru. Ogromną popularnością cieszy się również tak zwany samurajski kok na czubku głowy – to idealna propozycja dla osób, którym zależy na szybkim, modnym i wygodnym upięciu włosów.

 
 
 
 
1
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3