Kto to jest wampir energetyczny?

Wampir energetyczny to zdecydowanie nie jest postać ze świata fantasy. To określenie osób, które odbierają, a nawet wysysają z nas dobrą energię i sprawiają, że czujemy się osłabione i pozbawione sił do działania. Nie zawsze są to osoby dominujące, czy złośliwe, często wampiry energetyczne działają z ukrycia.

Wampiry energetyczne całą uwagę skupiają na sobie, liczą się tylko one i nikt poza nimi. Z pewnością każda z was miała kiedyś do czynienia z takim wampirem energetycznym, nie zdając sobie sprawy, jakie negatywne skutki dla naszego samopoczucia miało to spotkanie. Co innego kiedy taką osobę spotykamy sporadycznie,a co innego kiedy mamy z nią do czynienia na co dzień. Najgorszym z możliwych scenariuszy jest taki, kiedy wampirem energetycznym jest osoba nam bliska - chłopak, matka, dziecko czy przyjaciółka. Osoby te pozostawiają nas tak wyczerpanymi, że nie mamy sił, żeby zadbać o siebie.

U osób, które miały do czynienia z wampirem energetycznym mogą pojawiać się bóle głowy, bóle brzucha, senność.

Jakie osoby przyciągają wampiry energetyczne?

Okazuje się, że są osoby o pewnych cechach charakteru, które przyciągają wampiry energetyczne. Najczęściej są to wrażliwcy i osoby empatyczne. Jeśli i ty wykazujesz się takimi cechami, to warto nauczyć się rozpoznawać różne typy wampirów energetycznych i bronić się przed nimi. Ważną lekcją jest tutaj nauka asertywności oraz przekonanie, że to ty jesteś najważniejsza i musisz zadbać o swój komfort psychiczny.

Okazuje się, że istnieje aż 6 rodzajów wampirów energetycznych. Warto ich poznać, żeby móc bronić się przed nimi.