Krótkie włosy z grzywką na bok

Krótkie włosy z grzywką świetnie współgrają z twarzą owalną lub trójkątną. Owalna twarz wspaniale się prezentuje w każdej fryzurze i w każdym rodzaju grzywki. Z kolei twarzy trójkątnej grzywka pomaga zamaskować wysokie czoło i zrównoważyć rysy twarzy. Grzywka na bok pasuje do okrągłej buzi - musi być tylko pocieniowana i nie może być zbyt gęsta. Będzie też odpowiednia dla twarzy kwadratowej - w tym przypadku również musi być jednak pocieniowana lub postrzępiona.

Na jakie fryzury z grzywką na bok możemy się zdecydować?

  • Pixie cut - to bardzo popularna fryzura, którą nosiły między innymi Audrey Hepburn i Coco Chanel. Te włosy krótkie z grzywką charakteryzują się dłuższym przodem i krótszymi bokami oraz tyłem. Grzywka może w tym przypadku zostać zaczesana na różne sposoby - zarówno na bok, jak i do tyłu. Ta druga wersja sprawia, że całość wygląda niezwykle elegancko. Widać to po uczesaniach Małgorzaty Kożuchowskiej, która na wielkie wydarzenia zaczesuje swoje krótkie włosy do tyłu. Pixie cut najlepiej sprawdzi się u kobiet o regularnych rysach twarzy. Pixie cut najlepiej układać po wgnieceniu we włosy pianki do stylizacji. Unosimy włosy u nasady. Grzywkę możemy zaś lekko pofalować. 
  • Undercut damski - taka fryzura polega na podgoleniu włosów z tyłu głowy, nad karkiem. Undercut girl to fryzura dla kobiet odważnych, które nie boją się jednocześnie tego, że włosy będą długo odrastać. To najczęściej krótkie włosy z długą grzywką, którą kieruje się na bok. Tył może przynajmniej częściowo zakrywać wygolenie, albo całkiem je odsłaniać. W tym miejscu można też zdecydować się na jakiś wzorek. Włosy z przodu i na czubku głowy można dowolnie stylizować - kręcić, falować, zaczesywać do góry... Włosy mogą też być gładko zaczesane na głowie na bok. To elegancka wersja tego uczesania. Undercut damski pasuje kobietom o gęstych, ciężkich włosach. Dzięki temu rozwiązaniu nabierają one lekkości. 

 

Krótkie włosy z grzywką na dwa boki

Fryzura damska krótka z grzywką prezentuje się równie ładnie gdy grzywka jest skierowana na jeden bok, jak i wówczas gdy jest skierowana na dwa boki. Bez względu na to czy są to krótkie blond włosy z grzywką, włosy rude czy krótkie czarne włosy z grzywką, grzywka na dwa boki pasuje niemal każdej kobiecie. Powinny się jej wystrzegać jedynie posiadaczki delikatnych, cienkich włosów. Wydzielenie dwóch pasm po bokach, które staną się grzywką może bowiem sprawić, że cała fryzura straci na objętości. Warto jednak wiedzieć, że jest to fryzura, która optycznie wyszczupla i koryguje rysy twarzy. 

Jakie krótkie fryzury z grzywką na dwa boki są najlepsze?

  • Włosy krótkie z grzywką curtain bangs - subtelna grzywka na boki, czyli tak zwana curtain bangs (grzywka-zasłona) to niezbyt gęsta, swobodnie układająca się grzywka, która okala twarz z obu stron jak kurtyna. Grzywka może być krótsza lub może sięgać na przykład do linii brody. Nie nadaje się niestety dla kobiet o pociągłej twarzy. Sprawdzi się zaś u kobiet z mocnymi rysami twarzy. Grzywka świetnie podkreśli wypukłości kości policzkowych. Dzięki niej włosy będą się też wydawać gęstsze. Jak układać taką fryzurę? Najlepszy efekt można osiągnąć modelując włosy świeżo po umyciu i lekkim podsuszeniu. Na włosach warto rozprowadzić kosmetyk do modelowania. Potem nawijajmy pasma włosów z grzywki na okrągłą szczotkę lub prostownicę i odwijajmy je na zewnątrz. Na koniec spryskajmy je lakierem dla utrwalenia. 
  • Shaggy bob - to popularne cięcie, które dodaje włosom objętości. To nieco nastroszony bob, który świetnie wygląda z grzywką francuską. To grzywka, która wydaje się nieco za długa, układająca się lekko na boki. Nie trzeba jej szczególnie układać - wystarczy lekko przeczesać włosy palcami, by osiągnąć zamierzony efekt. Takie uczesanie pasuje zarówno do osób o twarzy owalnej, jak i okrągłej czy kwadratowej. Uczesanie to pasuje też kobietom w każdym wieku. 

 

Krótkie włosy z grzywką na prosto

Krótkie włosy z prostą grzywką pasują kobietom w każdym wieku. To praktyczne, klasyczne i ponadczasowe rozwiązania, które można łatwo dopasować do każdej sytuacji. Będą pięknie się prezentować zarówno dobrane do eleganckiej sukni czy garsonki, jak i do codziennych, sportowych strojów. Krótkie włosy z grzywką na prosto wizualnie odmładzają, więc są bardzo popularne i chętnie wybierane. Taka fryzura pasuje zarówno do prostych, jak i falowanych włosów. Warto wiedzieć, że można wykonać lekkie fale również na grzywce - wówczas całe uczesanie będzie się prezentować jeszcze ciekawiej. 

Zobacz także:

Oto propozycje fryzur:

  • French bob - to kultowe uczesanie Francuzek, które jest niezwykle praktyczne i jednocześnie dodaje uroku kobiecie. Linia włosów kończy się zwykle w okolicy brody. Włosy mogą zaś pozostać idealnie gładkie lub być nieco w nieładzie. Najlepiej gdy lekka, cieniowana grzywka kończy się przed linią brwi. Takie uczesanie pasuje do twarzy trójkątnej i owalnej oraz do osób ze średnim lub wysokim czołem. 
  • Blunt bob z grzywką - to bardzo modne cięcie, które świetnie nadaje się dla cienkich włosów. Włosy ścina się idealnie na prosto - bez żadnego cieniowania, przez co wydają się gęstsze. Jednocześnie jest to tak zwane "tępe cięcie". Włosy nie są więc idealnie równe i choć znajdują się w jednej linii, nie tworzą wrażenia gładkiej tafli. Blunt bob może występować zarówno w krótkiej, jak i nieco dłuższej wersji. Pasuje do kobiet o każdym kształcie twarzy. Jeśli kogoś interesuje prosta, a jednocześnie urokliwa fryzura krótkie włosy z grzywką w wersji blunt bob to doskonały pomysł! Włosy można lekko zakręcić na przykład na wałkach, tworząc lekkie fale, które pięknie będą wyglądać z ozdobną opaską. Prosta grzywka dodatkowo doda fryzurze uroku. 

Krótkie kręcone włosy z grzywką

Krótkie włosy z grzywką prezentują się szczególnie ciekawie, gdy są kręcone. Wiele osób decyduje się też na ich specjalne pofarbowanie na różne wyraziste kolory - na falach i lokach wszystkie barwy wyglądają jeszcze ciekawiej. Loki jednak same w sobie są już niezwykłą ozdobą - nie jest więc konieczne ich dodatkowe farbowanie, jeśli ktoś nie ma na to ochoty. Grzywka w takim wypadku może zaś być zarówno skierowana na bok, jak i na dwa boki lub ułożona na prosto. To ostatnie rozwiązanie może przy nieodpowiednim cięciu wywołać wrażenie hełmu z włosów. Wystarczy jednak, że przeczeszemy włosy palcami i lekko je zmierzwimy, by zaprezentowały się swobodnie, lekko, naturalnie - jak czesane wiatrem. 

Co jest do wyboru dla kręconych krótkich włosów?

  • Curly pixie cut - bardzo krótkie kręcone włosy są odpowiednie raczej dla osób szczupłych, gdyż takie krótkie cięcie wyeksponuje na przykład podwójny podbródek. Włosy są w tym przypadku krótsze na bokach i z tyłu, a dłuższe z przodu. Grzywkę można zaś zaczesywać do tyłu lub układać na bok. By lepiej się trzymały warto wgnieść w nie najpierw pastę do stylizacji lub piankę. Dodatkowo natapirujmy je u nasady, by nie leżały zbyt gładko na głowie. Kręcone krótkie włosy z dłuższą grzywką należy pielęgnować odpowiednimi kosmetykami, przeznaczonymi do włosów kręconych. Zadbają one o to, by włosy były lśniące, by się nie przesuszały (do czego mają tendencję) i by prezentowały się naturalnie.
  • Curly bob - bob to bardzo klasyczna, ponadczasowa fryzura kobieca, która będzie odpowiednia dla kobiet w każdym wieku. W przypadku kręconych włosów sprawdzi się delikatne cieniowanie włosów. Krótkie włosy cieniowane z grzywką mogą kończyć się w połowie uszu lub sięgać do linii szczęki. Mogą być równe lub nieco dłuższe z przodu czy z tyłu. By wydobyć z włosów ich naturalny skręt, można ugniatać je dłońmi w trakcie suszenia lub potrząsać nimi w czasie suszenia.