Krótki bob z grzywką na prosto

Bob z grzywką na prosto to klasyczna i kobieca fryzura, która od lat nie wychodzi z mody. Prosta grzywka sprawdzi się przede wszystkim u posiadaczek owalnej twarzy. Dobrze będzie też wyglądać na wysokim czole. Unikać powinny jej osoby z kwadratową lub okrągłą twarzą. Dużą zaletą tej fryzury jest też niezwykła wygoda. Jeżeli Twoje włosy nie mają tendencji do mocnego skrętu, to w przypadku tego cięcia wystarczy Ci odrobina kosmetyków wygładzających i zwykła suszarka. Często nie ma nawet konieczności sięgania po prostownicę. Od kilku sezonów modna jest też grzywka obcięta na prosto na kręconych włosach. Jest to jednak opcja dla osób z wyjątkowo mocnym skrętem. W tym wypadku konieczne może okazać się sięgnięcie po kosmetyki do stylizacji. 

Krótki bob z grzywką na bok

Bob z grzywką na bok to fryzura, która najlepiej będzie pasować do twarzy okrągłej. Lekka, półokrągła grzywka może doskonale wyszczuplić twarz, a krótkie, zdecydowane cięcie wydłuży szyję. To nieco luźniejsza odmiana boba z grzywką na prosto, która będzie świetnie wyglądać z nonszalanckimi falami. Użyj do stylizacji wody z solą morską i suszarki z dyfuzorem, aby wyczarować na swojej głowie look, który pokochały wszystkie Francuski. W wypadku tej fryzury doskonale sprawdza się też różne ozdoby do włosów, zwłaszcza kolorowe chusty i opaski. 

Do stylizacji przydadzą Ci się:

Krótki bob bez grzywki

Bob bez grzywki to fryzura, która przypadnie do gustu osobom z niskim czołem, lub z cienkimi włosami, które nie pozwalają na cięcie grzywki, do której trzeba niekiedy zabrać sporą część włosów. Jest to jednak niezwykle wygodna odmiana boba, która ze wszystkich wymaga najmniej stylizacji, ponieważ często właśnie niesforna grzywka zabiera najwięcej naszej uwagi. Jeśli zawsze brakuje Ci czasu rano, z pewnością polubisz się z tą fryzurą. Najlepiej wyglądać będzie do twarzy owalnej lub trójkątnej. Unikać powinny jej zaś osoby o kwadratowych rysach twarzy.

Bardzo krótki bob

Bardzo krótki bob to cięcie, które sprawdzi się doskonale w przypadku trójkątnej twarzy. Doskonale podkreśla ostro zarysowaną linię żuchwy i przepięknie wydłuża szyję. Najlepiej sprawdzi się u posiadaczek grubych, niskoporowatych włosów. Zbyt cienkie lub pozbawione objętości pasma mogą niestety sprawić, że wyglądać będziesz na zmęczoną. Jeśli masz właśnie takie włosy, a mimo to zdecydowałaś się na bardzo krótkiego boba, sięgnij po produkty do stylizacji, które pozwolą Ci zyskać większą objętość. Tego rodzaju cięcie wykonuje się najczęściej na włosach prostych lub falach, jednak wiele uroku może nadać mu też delikatny skręt. 

bob-z-grzywka-na-bok-na-dwa-boki-na-prosto-galeria-fryzur0

Krótki straight bob to fryzura, w przypadku której największą rolę odgrywa precyzyjne cięcie. Całe włosy ścięte są idealnie na prosto, niekiedy wycieniowane są jedynie pasma przy samej twarzy. Czasem, choć stosunkowo rzadko, dodaje się do tej fryzury grzywkę. Straight bob wygląda świetnie na idealnie prosty włosach lub lekkich falach. Bardzo modna jest też fryzura polegająca na zebraniu górnych pasm włosów i spięciu ich na czubku głowy oraz rozpuszczeniu włosów pod spodem. Takie upięcie pięknie będzie się prezentować na straight bobie, zwłaszcza w połączeniu z ozdobną gumką lub spinką. To niezwykle nowoczesna fryzura, która odejmie Ci lat.

bob-z-grzywka-na-bok-na-dwa-boki-na-prosto-galeria-fryzur1

Cieniowany krótki bob to niezwykle wygodna i bardzo kobieca fryzura. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza u posiadaczek lekkich włosów z tendencją do wywijania się. Wystarczy jedynie odrobina stylizatora i suszarka, aby osiągnąć romantyczny efekt artystycznego nieładu. Jeśli masz idealnie proste, ciężkie, niskoporowate włosy, również możesz zdecydować się na tę fryzurę, jednak wówczas efekt może nie być aż tak imponujący, a całość może wyglądać nieco niechlujnie. Zdecydowanie najlepiej wyglądać będzie w przypadku owalnej lub trójkątnej twarzy. 

bob-z-grzywka-na-bok-na-dwa-boki-na-prosto-galeria-fryzur4

bob-z-grzywka-na-bok-na-dwa-boki-na-prosto-galeria-fryzur5 to nazwa, która wywodzi się z od angielskiego określenia blunt cut, czyli “tępe cięcie”. Technika obcinania włosów jest nieco zbliżona do straight boba. Charakteryzuje się tym, że włosy są ścięte idealnie na równo, jednak towarzyszy im efekt jakby obcięte zostały tępymi nożyczkami. Dzięki temu fryzura nabiera lekkości i w przeciwieństwie do klasycznego straight boba doskonale sprawdzi się też na cienkich i lekkich włosach. Świetnie wyglądać będzie zwłaszcza z delikatnymi falami w stylu beach waves lub grzywką curtain bangs. 

bob-z-grzywka-na-bok-na-dwa-boki-na-prosto-galeria-fryzur6

Asymetryczny bob to cięcie, które nie wychodzi z mody. W tej fryzurze włosy powinny być dłuższe z przodu i krótsze z tyłu. Może występować w różnych długościach, a w najkrótszej z nich niekiedy wygala się włosy na karku. To oryginalna i bardzo nowoczesna fryzura, która sprawdzi się doskonale u osób, które chciałyby wyszczuplić twarz lub wyostrzyć rysy. Unikać powinny jej zaś osoby z twarzą w kształcie trójkąta - może bowiem sprawić, że podbródek będzie wydawał się zbyt szpiczasty. Jeśli marzysz o tej fryzurze, jednak nie chcesz dodatkowo wyostrzać rysów, możesz zdecydować się na zachowanie nieco dłuższych włosów. Pamiętaj - im mocniejsze cięcie, tym wyraźniejszy efekt.

bob-z-grzywka-na-bok-na-dwa-boki-na-prosto-galeria-fryzur9

Krótka fryzura i ombre nie muszą się wykluczać. Jeśli jesteś fanką tej koloryzacji, ale wolisz się w krótkich włosach, postaw na wysokie ombre. Dzięki temu kolor nie zniknie zbyt szybko na skutek podcinania końcówek. Ta metoda ma jeszcze jedną dodatkową zaletę. Włosy ciemniejsze przy przedziałku tworzą piękną oprawę dla oczu, a rozjaśnione przy policzkach rozświetlają twarz i nadają jej blasku. To fryzura, która może zastąpić makijaż!

Bob z grzywką – na bok, na dwa boki, na prosto. Galeria fryzur0

Bob z krótkich włosów wygląda szczególnie uroczo w przypadku blondynek. Blond włosy nadają tej fryzurze lekkości i wizualnie zwiększają jej objętość. Podobnie jak w przypadku ombre, blond bob może przepięknie rozjaśnić twarz i odmłodzić oraz złagodzić rysy. Należy jednak liczyć się z tym, że całościowo rozjaśnione włosy nie stworzą tak wyrazistej oprawy dla oczu. Pamiętaj jednak, zanim zdecydujesz się na radykalne rozjaśnianie, sprawdź, jaki odcień blondu najlepiej pasowałby do Twojej karnacji.