Wicepremier Jadwiga Emilewicz zdradziła W Radiu ZET prawdopodobny termin otwarcia siłowni i sal treningowych, w tym także największych sieci. 

Kiedy możemy się spodziewać kolejnych etapów odmrażania gospodarki?

„Kolejne etapy odmrażania gospodarki planowane są mniej więcej w interwałach dwutygodniowych. Dwa tygodnie bowiem wirus się rozwija i możemy zobaczyć, jak dużo jest nowych zachorowań”, powiedziała w Zet-ce wicepremier. Dziś ruszyły salony fryzjerskie i restauracje. Z pewnością rząd zamierza obserwować zmiany i wtedy wyda kolejne wytyczne. Czy wśród nich będzie otwarcie klubów sportowych i siłowni?

Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness?

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że najbardziej prawdopodobnym terminem otwarcia siłowni i klubów fitness jest sam początek czerwca, czyli ok. 2 tygodnie od ostatniego etapu tj. 18 maja. "Z pewnością zostaną uwzględnione w kolejnej turze odmrażania gospodarki", potwierdziła.

„W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi. Możliwość uprawiania sportu jest więc bardzo ważna. Rekomendacje w tej sprawie wydaje minister zdrowia, a na jej podstawie decyzje podejmuje premier Morawiecki . Być może kluby fitness zostaną więc otwarte już za dwa tygodnie – zapowiedziała Emilewicz.

Co obejmie czwarty etap odmrażania gospodarki?

W czwartym etapie znoszenia obostrzeń będzie można korzystać z nie tylko z siłowni i klubów fitness. W tym etapie będą mogły zostać otwarte m.in. miejsca spotkań, rozmaite kluby (w tym kluby taneczne), kręgielnie, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, baseny. Zostanie także umożliwiona organizacja imprez sportowych do 50 osób w przestrzeni otwartej.

"Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi. Należy się spodziewać, że tego typu aktywność będzie możliwa najwcześniej 2-3 tygodnie po wdrożeniu w życie trzeciego etapu, który ruszy 18 maja", zapowiadał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. .