O co poprosiła Kora przed śmiercią?

Od śmierci Kory mija już prawie dwa miesiące, ale pamięć i niesamowity dorobek artystyczny Kory pozostały i będą trwać. Zwłaszcza, że jak podaje "Na Żywo" Kora przed śmiercią pozostawiła jedną prośbę, którą ma spełnić jej mąż. O co chodzi?

Mąż Kory, Kamil Sipowicz ma spełnić ostatnią wolę swojej żony, a mianowicie wydać pośmiertnie tomik poezji z jej tekstami.

Kamil ma wydać jej teksty jako tomik poezji. Zadba o to, by pamięć o jego żonie trwała - zdradziła osoba z otoczenia piosenkarki "Na Żywo" 

Tomik poezji Kory będzie zawierał utwory, nad którymi wokalistka pracowała do swojej kolejnej płyty.

Kora porusza w nich tematy miłości, duszy, są też motywy związane z naturą, którą tak kochała" - czytamy w tygodniku

Kora, która od lat zmagała się z choroba nowotworową, ostatnie miesiące życia poświęciła na porządkowanie swojego archiwum, dzięki czemu łatwo teraz będzie wszystko zebrać i stworzyć niezwykłe dzieło.

Wiele tekstów jest już skatalogowanych w wersji cyfrowej na komputerze. Teraz trzeba je jedynie przygotować do druku. - mówi źródło "Na Żywo"

Pamięć po Korze pozostanie na zawsze

Kora pozostawiła po sobie niezwykły dorobek artystyczny, zarówno ze swojej kariery solowej, jak i czasów, kiedy tworzyła z zespołem Maanam. Kto z nas nie zna utworów: "Cykady na Cykladach", "Kocham Cię, kochanie moje", "Szare miraże", "Lucciola", czy "Boskie Buenos".

Kiedy powstanie tomik poezji z utworami Kory, będzie to niezwykła pamiątka dla wszystkich fanów artystki. Kiedy możemy spodziewać się publikacji?

Na razie proszę nam pozwolić do końca przeżyć żałobę po Oldze. Później zastanowimy się nad formą, w jakiej wydamy utwory. - powiedziała Katarzyna Litwin, przyjaciółka i menedżerka gwiazdy

Dla męża Kory najbliższe miesiące będą wyjątkowe, ponieważ dołoży on wszelkich starań, żeby wypełnić ostatnią wolę Kory, a później ma on zamiar poświęcić się pracom przy ich wspólnym domu na Roztoczu.

Wszystko ma w nim pozostać niezmienione. To będzie żywy i najpiękniejszy pomnik pamięci Kory. - dodaje źródło gazety.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kora Jackowska z mężem Kamilem Sipowiczem

Post udostępniony przez Maanam (@maanam_official) Cze 23, 2014 o 3:45 PDT