Telewizor posiada bowiem  innowacyjne rozwiązania inspirowane kinem.

Technologia OLED sprawia, że każda oglądana scena jest jeszcze bardziej realistyczna, a wrażenia bardziej intensywne. Dlatego dzięki telewizorem X98 możemy z powodzeniem przekształcić swój salon w prawdziwą salę kinową. Nowoczesne, cienkie i eleganckie ramy telewizorów X98 o przekątnej 55 i 65 cali potęgują wrażenie oglądania filmów na ekranie kinowym. Telewizory te zaprojektowano bez podświetlenia, dzięki czemu są stanie przyciemnić lub wyłączyć piksele, aby wyświetlać głębsze, bardziej autentyczne czernie oraz zapierające dech w piersiach kontrasty kolorów. Regulacja światła i koloru w każdym pikselu sprawia, że odcienie wyświetlane są dokładnie tak, jak zostały sfilmowane.

Dokładność obrazu w każdej scenie dzięki Dolby Vision

W obu telewizorach X98 zastosowano technologię Dolby Vision™ HDR, która gwarantuje wyjątkową jakość obrazu scena po scenie. Telewizory z technologią Dolby Vision zapewniają większy dostęp do wysokiej jakości treści HDR, a przez to kompatybilność z ofertą nagrań w niezrównanej jakości w Dolby, obejmującej wszystko, od filmów i Blu-ray po seriale telewizyjne i gry wideo.

Większy dostęp do treści HDR

Aby uzyskać jeszcze lepszy dostęp do treści HDR, nowe telewizory Toshiba przystosowano nie tylko do szeroko stosowanego formatu HDR10, ale także do nowo opracowanego standardu Hybrid Log Gamma i HLG. Fakt, że modele X98 zaprojektowano z myślą o przyszłych zdobyczach technologii, kompatybilność z HLG oznacza, że pewnego dnia umożliwią one oglądającym bezpłatny dostęp do  telewizyjnych transmisji w formacie HDR.

Dźwięk Onkyo

Projektując serię 2018, ogromną wagę przywiązano do dźwięku.  Dlatego Toshiba współpracowała przy projektowaniu głośników z Onkyo, wiodącym na rynku specjalistą od HiFi i kina domowego. W efekcie współpracy wybrane modele telewizorów Toshiby wyposażono w zintegrowane głośniki Onkyo, które oddają szerszą gamę dźwięków i wiernie odtwarzają każdy efekt akustyczny, od grzmotu błyskawicy po dźwięki dzwonów o wyższych tonach. Dopracowane w każdym szczególe przez inżynierów Onkyo głośniki zapewniają także jednolitą jakość dźwięku w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Aby uczynić dźwięk jeszcze bardziej realistycznym, telewizory wyposażono dodatkowo w DTS HD™ i DTS TruSurround™.

Toshiba Smart Portal 

Z myślą o użytkownikach Toshiba wprowadza unowocześniony, szybszy User Interface z dostępem do szeregu aplikacji VOD takich jak: Netflix, IPLA, Filmbox, Chili TV. Aby się z nimi połączyć wystarczy skorzystać z portalu Toshiba Smart, który jest obecnie łatwiejszy w obsłudze i spersonalizowany. Najnowsze usługi na żądanie przedstawiono w rzędzie u dołu ekranu, a menu oferuje możliwość przeglądania w trakcie przewijania, dzięki czemu można oglądać telewizję, a jednocześnie przeglądać inne opcje rozrywki. Pilot zdalnego sterowania do telewizora Toshiba wyposażono w specjalny przycisk Netflix®, umożliwiający dostęp do tej usługi jednym kliknięciem.