"Simp" - co to znaczy?

„Simp” to słowo pochodzące z angielskiego slangu, które oznacza: „Somebody Idolizes Mediocre Pussy”, czyli w tłumaczeniu na język polski: „Ktoś idealizujący przeciętne laski”. Jest to dość nowe określenie, które narodziło się wskutek globalizacji. Dotyczy głównie nastoletnich chłopców i młodych mężczyzn, którzy fascynują się zwykłymi, przeciętnymi dziewczynami. Wbrew pozorom, nie są to po prostu osoby zakochane lub takie, które potrafią dostrzec piękno w każdej osobie, ale często takie, które są w stanie zrobić wszystko, żeby zwrócić na siebie choć odrobinę uwagi swojego obiektu westchnień.

Młodzi ludzie mają coraz większy problem z wejściem w relacje romantyczne. Nieśmiałość, lęki społeczne i brak tematów do rozmów, często zmuszają takie osoby do życia w cieniu swoich pragnień. W wyniku tego idealizują w zasadzie każdą napotkaną kobietę, która poświęci im odrobinę uwagi. Pozory mogą wskazywać na to, że „simp” jest dżentelmenem. W rzeczywistości jednak istnieje przepaść między dżentelmenem, a „simpem”. Ci drudzy są gotowi rzucić wszystko dla kobiety swojego życia, a co więcej, stwarzają z niej centrum swojego życia.

To Cię również zainteresuje: 4 znaki zodiaku, które kończą związki nagle i bez ostrzeżenia: lepiej bądź czujna

Karen McClung, matka z Florydy, po raz pierwszy zetknęła się z określeniem „simp” na jednym z portali społecznościowych. Widząc zupełnie obce do tej pory słowo, kobieta postanowiła spytać swojego syna, co ono oznacza.

To jest tak, jak gdybym miał 1000 dolarów i mógłbym z nimi zrobić wszystko, ale użyłbym tych pieniędzy, by zwrócić na siebie uwagę dziewczyny, a wtedy wszyscy by się ze mnie śmiali - powiedział syn Karen.

Jak widać, najpopularniejsza definicja „simpa” oznacza dla nastolatków kogoś, kto robi o wiele za dużo dla osoby, którą lubi. Inna matka z Florydy, Myra Fortson przyznała, że po omówieniu tego słowa ze swoją 15-letnią córką uznała, że takie określenia często „rozprzestrzeniają się szybciej niż ich znaczenie”.

Sprawdź także: Te znaki zodiaku kompletnie do siebie nie pasują. Tworzą toksyczne związki