Katarzyna Warnke została mamą w wieku 42 lat. Aktorka w rozmowie z nami otworzyła się na temat późnego macierzyństwa i świadomej bezdzietności. 

Katarzyna Warnke o późnym macierzyństwie

Katarzyna Warnke w rozmowie z  naszą dziennikarką, Julią Lubecką powróciła wspomnieniami do pokazu MMC, podczas którego ogłosiła swoją ciążę. Gwiazda przyznała, że był to jedyny moment, kiedy pokazała córkę:

Myśmy z moim mężem Piotrkiem (Stramowskim - red.) poczuli ogromne, niezwykłe  wzruszenie. Wcześniej chciałam to ukrywać, bo taką czułam potrzebę. Pomyślałam sobie, że nic nie powiem tylko pokażę brzuch. Poza tym oczywiście był to statement kobiecy — że kobieta w każdym stanie jest piękna [...] My teraz nie pokazujemy naszej córki i to jest już jej sprawa, natomiast jak była skryta w moim brzuchu, to po prostu nie pokazując jej, podzieliliśmy się radością. Jeśli będzie chciała się kiedyś pokazać, to będzie jej decyzja.

Aktorka zdradziła nam również, czego nauczyło ją macierzyństwo:

Macierzyństwo sprawia, że dzieci, które są teraz na granicy są też moimi dziećmi. Wszystkie mamy mają bardzo intensywne uczucia z tym związane, silnie empatyzują. Nauczyło mnie też wycofania siebie, swoich potrzeb. Teraz przestrzeń, która była tylko moja, dzielę z moją córką. To jest fajna nauka dla człowieka.

Kasia dodała również, że cieszy się, że temat późnego macierzyństwa przestaje być tematem tabu, a także zdradziła, jaki ma stosunek do świadomej bezdzietności:

Każdy wiek ma swoje plusy i minusy. Kiedy jest się młodą matką, trudniej jest zrezygnować z dotychczasowego, beztroskiego życia. Starszej mamie trudno się natomiast szybko zregenerować po ciężkiej nocy. Spotkałam mojego partnera później, wcześniej nie spotkałam nikogo, z kim chciałabym być i mieć dzieci, więc trudno oczekiwać, żebyśmy zachodziły w ciążę z kimkolwiek. Jednocześnie, uważam, że kobieta jest wartościowa również bez dziecka. To zależy od wielu czynników. Bądźmy więc elastyczne, myślmy o sobie, bo jeśli zdecydujemy się na dziecko, to będzie bardzo ważne w kontekście jego wychowania.