Kim jest Joanna Opozda?

Joanna Opozda przyszła na świat 2 lipca 1988 roku w Busku-Zdroju. To aktorka telewizyjna i teatralna. Zawodu uczyła się na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej:  Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie). Debiut na małym ekranie zaliczyła w 2011 roku, kiedy dołączyła do obsady popularnego serialu "Pierwsza miłość", gdzie wciela się w postać Jowity. Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja Opozdy. Gwiazda wiosną 2016 roku uczestniczyła w piątej edycji programu Polsat "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Tam tańczyła w parze z Kamilem Kuroczką. 

Joanna Opozda jest jedną z najpiękniejszych aktorek w polskim show-biznesie. Nic dziwnego, że gwiazda zajmuje się także modelingiem. Jej zdjęcia były publikowane m.in we włoskim wydaniu magazynu "Vogue". "Zanim skończyłam szkołę teatralną i zostałam aktorką, pracowałam w Polsce jako modelka i hostessa. Miałam już spore doświadczenie w tym zawodzie i z czasem zaczęłam wyjeżdżać na zagraniczne kontrakty, sesje zdjęciowe i pokazy. Pojawiałam się w różnych magazynach, na billboardach, w Polsce i za granicą" - wspominała Opozda na Instagramie. 

Wykształcenie i kariera Joanny Opozdy

Joanna Opozda ukończyła renomowaną PWST w Krakowie w 2015 roku, chociaż sukcesy w show-biznesie odnosiła już wcześniej. Widzowie na pewno kojarzą aktorkę z rolą Jowity w "Pierwszej miłości". Jej bohaterka z czasem stała się jedną z głównych postaci w serialu. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2009 r., kiedy wystąpiła w krótkometrażowym filmie fabularnym w reżyserii Philipa Jamesa McGoldricka, "Siemiany". W kolejnych latach pojawiała się w wielu polskich produkcjach, głównie grając role epizodyczne. Mogliśmy ją oglądać w takich hitach serialowych jak "Przyjaciółki", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty" czy "Komisarz Alex". 

Aktorka ma na swoim koncie również występy w popularnych i lubianych polskich filmach. Wystąpiła m.in. w pierwszej części hitu "Planeta singli". Później Opozdę mogliśmy oglądać w "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", " Pech to nie grzech", "Diablo. Wyścig o wszystko" czy "Wygrać marzenia". O aktorce zrobiło się głośno w 2020 roku, kiedy dostała angaż w filmie "Brigitte Bardot Cudowna" w reżyserii Lecha Majewskiego, gdzie wcieliła się w tytułową gwiazdę i ikoną francuskiego kina. Opozda zagrała w produkcji obok takich artystów jak Magdalena Różczka, Weronika Rosati czy Tomasz Sapryk. Na swój debiut teatralny aktorka musiała długo czekać. Joanna Opozda na scenie wystąpiła dopiero w 2017 r. w Teatrze Kamienica w sztuce  "SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw" w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Życie prywatne Joanny Opozdy

O życiu prywatnym Joanny Opozdy zrobiło się głośno, kiedy aktorka zaczęła spotykać się z Antkiem Królikowskim w lipcu 2020 roku. Zainteresowanie ze strony portali plotkarskich sprawiło, że aktor szybko potwierdził ich związek, a niedługo później oboje opublikowali pierwsze wspólne zdjęcie w mediach społecznościowych. "Zainteresowanie mediów jest tak duże, że cóż mogę innego powiedzieć? To prawda, spotykamy się z Asią" - mówił w rozmowie z "Plejadą". Para często pokazywała się razem na ściankach a Królikowski, który wcześniej oskarżany był o częste zmienianie partnerek zapewniał, że Opozda jest jego "pierwszą prawdziwą miłością". 

Zobacz także:

W grudniu para zaskoczyła wszystkich wiadomością, że postanowiła się rozstać, a kilka miesięcy później w sieci zaczęły krążyć zdjęcia Królikowskiego, który wręcza Opoździe ogromny bukiet czerwonych róż. Aktorzy postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę i tym razem sformalizować swój związek. Joanna Opozda i Antoni Królikowski pobrali się 7 sierpnia 2021. Na ślubie pary pojawiło się wielu gości ze świata show-biznesu oraz naturalnie rodziny państwa młodych. Młodzi zgodnie z zapowiedziami pobrali się w parafii Św. Wojciecha na warszawskiej Woli. Chwilę po uroczystości Opozda opublikowała zdjęcie w sukni ślubnej i w towarzystwie mamy i siostry, które podpisała: "Najważniejsze kobiety pod słońcem. Dziękuję za wszystko". Miesiąc później w mediach pojawiły się plotki o rzekomej ciąży aktorki. Chociaż para na początku wszystkiemu zaprzeczała, później Królikowski i Opozda opublikowali wspólne oświadczenie, w którym potwierdzili, że spodziewają się pierwszego dziecka

Tak, to prawda spodziewamy się̨ dziecka. Jesteśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi. Z uwagi na trudne okoliczności zdrowotne, a także nasze przekonanie, że dom ma prawo pozostać domem i w tak specjalnym czasie potrzebny jest przede wszystkim spokój i najbliżsi, świadomie nie podawaliśmy sami informacji o ciąży do wiadomości publicznej. Niestety, wbrew naszej woli i bez naszej wiedzy, została ona upubliczniona, a w ostatnich dniach stała się – wraz z wieloma insynuacjami dotyczącymi życia prywatnego - przedmiotem medialnej dyskusji - napisała aktorka, która jednocześnie zasugerowała, że potrzebuje spokoju, ponieważ cierpi na pewne problemy zdrowotne i ciążą może być zagrożona

Joanna Opozda została mamą

Na szczęście ciąża Joanny Opozdy zakończyła się pozytywnie i aktorka 22 lutego 2022 urodziła synka. Szczęśliwa mama opublikowała na Instagramie pierwsze zdjęcie z dzieckiem ze szpitala. W opisie zamieściła natomiast wzruszające słowa skierowane do chłopca:

Moc rodzi się z nadziei, nadzieja z Miłości….Tak wiele razy wyobrażałam sobie nasze pierwsze spotkanie…. Dziś, w końcu mogę Cię przytulić. Moje małe cudo. Przez te wszystkie miesiące dłużyło mi się w łóżku, które stało się moim więzieniem. Choroba, cierpienie, płacz, hormony i niewyobrażalny stres. Ciągłe poczucie zagrożenia i strachu…. Było nam cholernie trudno. I Ty niestety wiesz o tym najlepiej mój synu. Przetrwaliśmy - zaczęła wpis aktorka. 

Chwilę później aktorka zniknęła z mediów społecznościowych. W mediach zaczęły pojawiać się plotki o rozstaniu Opozdy z Antonim Królikowskim, które dalej nie zostało potwierdzone. Dopiero niedawno aktorka otworzyła się na temat tego, co dzieje się aktualnie w jej życiu. Opozda przyznała, że pierwsze chwila macierzyństwa nie były dla niej łatwe. 

Trzy tygodnie temu zostałam mamą. Jak jest? Różnie. Jestem wykończona ostatnimi miesiącami i tym wszystkim, co się dzieje wokół nas - napisała pod zdjęciem Joanna Opozda.